• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par e-pārvaldes koncepciju. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 25.04.2001., Nr. 64 https://www.vestnesis.lv/ta/id/7637

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par gada pārskatiem

Vēl šajā numurā

25.04.2001., Nr. 64

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par e–pārvaldes koncepciju

Šodien "Latvijas Vēstnesis" (3.–6. lpp.) publicē "Latvijas e–pārvaldes koncepciju", kas izstrādāta saskaņā ar Ministru kabineta 2000. gada 12. decembra sēdes lēmumu un Ministru prezidenta 2001. gada 9. janvāra rīkojumu Nr. 10 "Par darba grupu e–valdības koncepcijas projekta izstrādei". Šodien Tieslietu ministrijā notiek e–pārvaldes koncepcijas prezentācija un preses konference.

Tā kā gan valsts pārvaldes informatizācijas, gan organizatoriskās pilnveidošanas jautājumi ir jārisina vienotas valsts pārvaldes modernizācijas jeb e–pārvaldes izveides programmas ietvaros, dokumentā ir divi galvenie iztirzājamo jautājumu bloki:

• Valsts pārvaldes informatizācija — informācijas tehnoloģiju (IT) un interneta izmantošana sabiedrisko pakalpojumu sniegšanā un valsts pārvaldes iekšējā darba pilnveidošanā;

• Valsts pārvaldes organizatoriskā pilnveidošana — valsts pārvaldes funkciju, procesu, struktūras, finansēšanas, kā arī personāla jautājumi.

Latvijas valdība patlaban par prioritāru uzdevumu (misiju) izvirza valsts pārvaldes modernizācijas jeb e–pārvaldes izveides programmas īstenošanu, kas balstīta uz IT iespēju un e–biznesam raksturīgo darbības principu izmantošanu valsts pārvaldē, nodrošinot sabiedrisko pakalpojumu kvalitātes un efektivitātes uzlabošanu, kā arī sabiedrības līdzdalības palielināšanu valsts pārvaldē.

Kā norādīts koncepcijā, e–pārvaldes izveides (valsts pārvaldes modernizācijas) programmas vispārējie mērķi ir šādi:

• Labāka pārvalde — sabiedrisko pakalpojumu kvalitātes uzlabošana;

• Lētāka pārvalde — pārvaldes efektivitātes uzlabošana un izmaksu samazināšana;

• Demokrātiskāka pārvalde — sabiedrības līdzdalības palielināšana valsts pārvaldes darbā.

E–pārvaldes izveidei ir noteikti arī konkrēti termiņi:

• Pakāpeniska sabiedrisko pakalpojumu sniegšanas elektronizācija laikā no 2002. līdz 2007. gadam:

— publiskās informācijas pieejamība internetā sistemātiskā un integrētā veidā — līdz 2002. gadam,

— 20 pamatpakalpojumi — līdz 2004. gadam,

— visi pakalpojumi — līdz 2007. gadam;

• E–demokrātijas mehānismu ieviešana — līdz 2003. gadam (vēlēšanas, referendumi, aptaujas un politiskā saziņa internetā);

• Pakalpojumu integrēšana un pakārtošana atbilstoši klientu dzīves situācijām, izmantojot vienas pieturas aģentūras, zvanu centrus, kā arī elektroniskos sakaru līdzekļus, — līdz 2005. gadam;

• Valsts pārvaldes iestāžu pārveidošana par klientu orientētām organizācijām, būtiski palielinot to darbības efektivitāti, — līdz 2005. gadam;

• Latvijas pārvaldes institūciju iekļaušanās Eiropas Savienības struktūrās un sadarbība ar citām valstīm — līdz 2005. gadam.

Atsevišķu iniciatīvu ietvaros tiks īstenoti konkrēti uzdevumi. Dokumentā nosaukti 35 e–pārvaldes programmas ietvaros risināmi uzdevumi. Katram no tiem faktiski atbilst atsevišķs projekts (vai pat vairāki projekti), kuram tiks noteikta atbildīgā institūcija, izveidota projekta grupa (darba grupa), izstrādāts detalizēts rīcības plāns un apstiprināta projekta tāme.

Kā norādīts šīs koncepcijas kopsavilkumā, e–pārvaldes izveidei (valsts pārvaldes modernizācijai) ir jākļūst par nacionālo prioritāti, tikpat svarīgu uzdevumu kā iestāšanās Eiropas Savienībā un pievienošanās NATO; jāievieš jauna ar pārvaldes uzlabošanas mērķiem saistīta investīciju pārvaldības un projektu vadības kārtība, kas nodrošinātu investīciju efektīvu izmantošanu, kā arī IT projektu sasaisti ar kopējiem pārvaldes uzlabošanas mērķiem.

23. aprīlī Ministru kabineta Komiteja akceptēja arī Elektronisko dokumentu likumprojektu, kas paredz elektroniskā dokumenta un elektroniskā paraksta tiesisko statusu, piešķirot likumā noteiktajā kārtībā parakstītam elektroniskam dokumentam juridisko spēku.

"LV" informācija

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!