Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2003. gada 10. jūnija noteikumi Nr. 298 "Kārtība, kādā pretendents sedz izdevumus, kas saistīti ar personas profesionālās kvalifikācijas atzīšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 13.06.2003., Nr. 89 https://www.vestnesis.lv/ta/id/76257-kartiba-kada-pretendents-sedz-izdevumus-kas-saistiti-ar-personas-profesionalas-kvalifikacijas-atzisanu

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.299

Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 23.decembra noteikumos Nr.557 "Izglītības un zinātnes ministrijas nolikums"

Vēl šajā numurā

13.06.2003., Nr. 89

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 298

Pieņemts: 10.06.2003.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.298

Rīgā 2003.gada 10.jūnijā (prot. Nr.34 12.§)
Kārtība, kādā pretendents sedz izdevumus, kas saistīti ar personas profesionālās kvalifikācijas atzīšanu
Izdoti saskaņā ar likuma “Par reglamentētajām profesijām un
profesionālās kvalifikācijas atzīšanu” 58.panta piekto daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā uz darbību reglamentētajā profesijā Latvijas Republikā pretendējošs ārvalstnieks (turpmāk — pretendents) sedz izdevumus, kas saistīti ar personas profesionālās kvalifikācijas atzīšanu reglamentētajās profesijās (turpmāk — izdevumi), un to apmēru, izņemot profesijas, kurās ārvalstnieku profesionālo kvalifikāciju atzīšanu nosaka Latvijas Republikai saistoši starptautiskie līgumi.
2. Personas profesionālās kvalifikācijas atzīšana reglamentētajās profesijās ir maksas pakalpojums.
3. Iesniedzot informācijas institūcijā profesionālās kvalifikācijas atzīšanai nepieciešamos dokumentus, pretendents tiem pievieno dokumentus, kas apliecina šo noteikumu 4.punktā minētās samaksas veikšanu. Ja pretendents iesniedz vairākus iesniegumus par profesionālās kvalifikācijas atzīšanu vairākās reglamentētajās profesijās, nepieciešami samaksu apliecinoši dokumenti par katru reglamentēto profesiju.
4. Samaksas apmērs par maksas pakalpojumu — profesionālās kvalifikācijas atzīšanu — ir 40 latu par katru reglamentēto profesiju, un tas ietver:

4.1. informācijas institūcijas izdevumus par personas profesionālās kvalifikācijas atzīšanu — 20 latu;

4.2. institūcijas, kas izsniedz profesionālās kvalifikācijas atzīšanas apliecības reglamentētajās profesijās (turpmāk — apliecība), izdevumus par apliecības izsniegšanu — 20 latu (neskaitot šo noteikumu 6.punktā minētos izdevumus).
5. Šo noteikumu 4.punktā minēto samaksu pretendents ieskaita attiecīgās informācijas institūcijas norādītajā bankas kontā. Informācijas institūcija ne retāk kā divas reizes gadā veic norēķinus ar institūcijām, kas izsniedz profesionālās kvalifikācijas atzīšanas apliecības vai sertifikātus, atbilstoši izsniegto kvalifikācijas apliecību vai sertifikātu skaitam, lēmumu par pretendenta iesniegumu noraidīšanu skaitam un šo noteikumu 4.2.apakšpunktā noteiktajam izdevumu apmēram par katru reglamentēto profesiju.
6. Papildus šo noteikumu 4.2.apakšpunktā minētajiem izdevumiem pretendents sedz izdevumus, kuri Ministru kabineta 2003.gada 29.aprīļa noteikumos Nr.219 “Papildu prasības profesionālās kvalifikācijas atzīšanai reglamentētajās profesijās ārvalstniekiem, kuru izglītība un profesionālā kvalifikācija daļēji atbilst Latvijas Republikā noteiktajām prasībām” minētajos gadījumos radušies institūcijai, kas izsniedz profesionālās kvalifikācijas atzīšanas apliecības reglamentētajās profesijās.
7. Pretendenta iesniegto dokumentu izskatīšanu atbilstoši likumam “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu” sāk tikai pēc tam, kad informācijas institūcija saņēmusi samaksu apliecinošus dokumentus.
8. Pretendentam ir tiesības saņemt atpakaļ to samaksas daļu, kura paredzēta institūcijai, kas izsniedz profesionālās kvalifikācijas atzīšanas apliecības reglamentētajās profesijās, ja viņš mēneša laikā pēc profesionālās kvalifikācijas atzīšanas procesa uzsākšanas rakstiski (norādot arī savus bankas rekvizītus) ir atsaucis iesniegumu informācijas institūcijai par profesionālās kvalifikācijas atzīšanu reglamentētajās profesijās. Šādā gadījumā bankas pakalpojumu izmaksas sedz pretendents.
Ministru prezidents E.Repše

Izglītības un zinātnes ministrs K.Šadurskis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!