Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2003. gada 20. maija noteikumi Nr. 267 "Vecāko amatpersonu sanāksmes Eiropas integrācijas jautājumos nolikums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.05.2003., Nr. 77 https://www.vestnesis.lv/ta/id/75197

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.268

Eiropas integrācijas padomes nolikums

Vēl šajā numurā

23.05.2003., Nr. 77

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 267

Pieņemts: 20.05.2003.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.267

Rīgā 2003.gada 20.maijā (prot. Nr.29, 11.§)

Vecāko amatpersonu sanāksmes Eiropas integrācijas jautājumos nolikums

Izdoti saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 13.pantu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka Vecāko amatpersonu sanāksmes Eiropas integrācijas jautājumos (turpmāk — sanāksme) izveidošanas un darbības kārtību, kompetenci un uzdevumus, lai nodrošinātu 1995.gada 12.jūnija Eiropas līgumā par asociācijas izveidošanu starp Eiropas Kopienām un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Latvijas Republiku, no otras puses (turpmāk — Eiropas līgums), noteikto prasību izpildi, kā arī lai īstenotu Latvijas Nacionālo programmu integrācijai Eiropas Savienībā.

2. Sanāksme ir koordinējoša valsts institūcija, un tās darbības mērķis ir visos valsts pārvaldes institūciju līmeņos sekmēt ministriju sadarbību, lai īstenotu vienotu ar Latvijas integrāciju Eiropas Savienībā saistītu valsts politiku.

3. Sanāksmes galvenie uzdevumi ir šādi:

3.1. saskaņot vienotas ar Latvijas integrāciju Eiropas Savienībā saistītas valsts politikas īstenošanu;

3.2. pārraudzīt ar Latvijas integrāciju Eiropas Savienībā saistīto uzdevumu izpildes norisi ministrijās un īpašu uzdevumu ministra sekretariātā;

3.3. koordinēt Eiropas līgumā noteikto prasību izpildi un Latvijas Nacionālās programmas integrācijai Eiropas Savienībā īstenošanu ministrijās un īpašu uzdevumu ministru sekretariātā;

3.4. izskatīt un sagatavot priekšlikumus par likumprojektu un citu normatīvo aktu projektu virzību, ja ministrijām radušās domstarpības jautājumos, kas saistīti ar Latvijas integrāciju Eiropas Savienībā.

II. Sanāksmes izveidošanas kārtība un darbība

4. Sanāksmes sastāvā pēc attiecīgās institūcijas priekšlikuma tiek iekļauts viens pārstāvis no katras ministrijas un īpašu uzdevumu ministra sekretariāta (persona, kura attiecīgajā iestādē ir atbildīga par Eiropas integrācijas lietām), kā arī Latvijas Bankas pārstāvis un Eiropas integrācijas biroja pārstāvis.

5. Sanāksmes sastāvu pēc sanāksmes priekšsēdētāja ierosinājuma apstiprina Eiropas integrācijas padome.

6. Sanāksmes priekšsēdētāju un viņa vietnieku pēc Ministru prezidenta ierosinājuma apstiprina Eiropas integrācijas padome.

7. Sanāksmes darbu materiāltehniski nodrošina Eiropas integrācijas birojs (kopē un nosūta attiecīgos materiālus, protokolē sanāksmes sēdes, sagatavo sēdes darba kārtību un protokolu projektus).

III. Sanāksmes sēdes, to sagatavošana un norise

8. Sanāksmes sēdes notiek reizi divās nedēļās.

9. Katra sanāksmē pārstāvētā institūcija aicina piedalīties sēdē speciālistus, kuru kompetencē ir izskatāmie jautājumi.

10. Sēdi vada sanāksmes priekšsēdētājs.

11. Sanāksmei nepieciešamo informāciju sniedz tā ministrija vai īpašu uzdevumu ministra sekretariāts, kura kompetencei vistiešāk atbilst izskatāmais jautājums. Piecas darbdienas pirms sēdes attiecīgā institūcija nosūta sēdē izskatāmos materiālus Eiropas integrācijas birojam. Sanāksmes priekšsēdētāja apstiprināto darba kārtību un citus ar darba kārtību saistītos materiālus Eiropas integrācijas birojs nosūta visiem sanāksmes locekļiem ne vēlāk kā četras darbdienas pirms kārtējās sēdes.

12. Ja nepieciešams, sanāksmes priekšsēdētājs var sasaukt ārkārtas sēdi, par to paziņojot ne vēlāk kā trīs darbdienas pirms sēdes. Ja tiek sasaukta ārkārtas sēde, sanāksmes priekšsēdētājs apstiprina arī tās darba kārtību. Ārkārtas sēdes darba kārtības materiāli tiek nosūtīti trīs darbdienas pirms ārkārtas sēdes.

13. Šo noteikumu 10., 12. un 16.punktā minētās funkcijas sanāksmes priekšsēdētāja prombūtnes laikā veic viņa vietnieks.

IV. Sanāksmes lēmumi un rekomendācijas

14. Sanāksme ir lemttiesīga, ja sēdē piedalās vismaz astoņi sanāksmes locekļi. Sanāksme lēmumus pieņem vienbalsīgi. Ja kādam sanāksmes loceklim par izskatāmo jautājumu ir atšķirīgs viedoklis, sanāksmes priekšsēdētājs vai institūcija, kuras kompetencē ir attiecīgais jautājums, var ierosināt to izskatīt Eiropas integrācijas padomes sēdē.

15. Sanāksme sagatavo priekšlikumus integrācijas procesa uzlabošanai un rekomendācijas veidā iesniedz izskatīšanai Eiropas integrācijas padomē.

16. Sanāksmes lēmumus un rekomendācijas ieraksta protokolā. Protokolu paraksta sēdes priekšsēdētājs. Sēdes protokolā norāda darba kārtību, personas, kuras piedalījušās sēdē un uzstājušās attiecīgajā jautājumā, pieņemtos lēmumus un precīzi formulētus uzdevumus valsts institūcijām.

17. Sēdes protokolu nosūta visām ministrijām, īpašu uzdevumu ministru sekretariātam, Valsts kancelejai, Latvijas Bankai un Eiropas integrācijas birojam.

18. Sanāksme ir tiesīga saņemt no jebkuras valsts pārvaldes institūcijas visu darbam nepieciešamo informāciju.

V. Noslēguma jautājums

19. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1997.gada 23.decembra noteikumus Nr.449 “Noteikumi par Vecāko amatpersonu sanāksmi Eiropas integrācijas jautājumos” (Latvijas Vēstnesis, 1998, 1./2.nr.; 1999, 297./299.nr.; 2000, 64./65., 236./239.nr.).

Ministru prezidents E.Repše

Tieslietu ministrs A.Aksenoks

 

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!