Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru prezidents - sarunās ar NATO pārstāvjiem - 23.aprīlī, piedaloties Latvijas un Ziemeļatlantijas padomes sēdē Briselē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.04.2001., Nr. 63 https://www.vestnesis.lv/ta/id/7514

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts prezidente - pirms atbildīgās vizītes Amerikā - 20.aprīlī, tiekoties ar Latvijas valsts un ārpolitikas augstākajām amatpersonām

Vēl šajā numurā

24.04.2001., Nr. 63

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru prezidents — sarunās ar NATO pārstāvjiem:

— 23.aprīlī, piedaloties Latvijas un Ziemeļatlantijas padomes sēdē Briselē

Vakar, 23.aprīlī, NATO galvenajā mītnē Briselē norisinājās ikgadējā Latvijas un Ziemeļatlantijas padomes sēde, kurā Latvijas premjerministrs Andris Bērziņš un aizsardzības ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar 19 NATO valstu vēstniekiem, lai pārrunātu Latvijas veikumu Rīcības plāna dalībai NATO izpildē. NATO kandidātvalstu sagatavošanās cikls ilgst vienu gadu, un šī gada laikā tiek izstrādāts Progresa ziņojums par katras kandidātvalsts veikumu.

Kā atzīmēja vairāku NATO valstu pārstāvji, gada laikā Latvija ir veikusi ievērojamu progresu, gatavojoties dalībai NATO. Īpaši atzinīgi novērtēts ievērojamais Latvijas sabiedrības atbalsts aizsardzības sistēmas stiprināšanai un aizsardzības budžeta palielināšanai. Kā atzina NATO valstu vēstnieki, tas ir grūts un atbildīgs uzdevums.

Īpašu atzinību guva Latvijas pozitīvā ekonomiskā attīstība, zemais inflācijas līmenis, straujie ekonomikas pieauguma tempi, iekšzemes kopprodukta pieaugums, augstais ārvalstu tiešo investīciju apjoms Latvijā, kas ievirza Latviju vadošajās pozīcijās Viduseiropā un Austrumeiropā.

Apspriežot NATO paplašināšanos Baltijas reģionā, NATO valstu pārstāvji bija vienisprātis, ka NATO paplašināšana nav nekādā ziņā vērsta pret Krieviju, bet — tieši otrādi – atbilst Krievijas ilgtermiņa politiskajām interesēm, nodrošinot mieru un stabilitāti reģionā.

Pozitīvi atzīmēts Latvijas veikums sabiedrības integrācijā un pagājušajā gadā pieaugušais naturalizējušos personu skaits. Sanāksmes dalībnieki atzina, ka Latvijas valdībai ir jāturpina īstenot latviešu valodas mācību programmas, kas veido vienu no sabiedrības integrācijas priekšnoteikumiem. Uzteikta Sabiedrības integrācijas programmas izstrāde un pieņemšana.

Attiecībā uz militārajiem jautājumiem NATO valstu vēstnieki atzinīgi novērtēja plānošanas un budžeta sistēmas izvēršanu Latvijas aizsardzības spēkos, pozitīvi atzīmēta pamatota prioritāšu izvēle aizsardzības plānošanas jautājumos, it īpaši attiecībā uz personāla apmācības sistēmu, kā arī Latvijas devums NATO starptautiskajās miera uzturēšanas operācijās.

NATO ieteica Latvijai turpmāk pievērst pastiprinātu uzmanību ilgtermiņa militāro programmu izstrādei un investīcijām militārajā infrastruktūrā.

Valdības preses departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!