Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2003. gada 14. maija lēmums Nr. 130 "Par licences pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu izsniegšanu akciju sabiedrībai "Starptautiskie pasažieru pārvadājumi"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 22.05.2003., Nr. 76 https://www.vestnesis.lv/ta/id/75127

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.131

Par individuālās licences izsniegšanu sabiedrībai ar ierobežotu atbildību transporta un ekspedēšanas firmai "SIGIS"

Vēl šajā numurā

22.05.2003., Nr. 76

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 130

Pieņemts: 14.05.2003.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.130

(prot. Nr.27(123), 2.p.) Rīgā 2003. gada 14. maijā

Par licences pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu izsniegšanu akciju sabiedrībai “Starptautiskie pasažieru pārvadājumi”

Izvērtējot akciju sabiedrības “Starptautiskie pasažieru pārvadājumi” 2003.gada 28.aprīļa Sabiedrisko pakalpojumu licences pieteikumu Nr.SPP-1/2 saskaņā ar likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 9.panta pirmās daļas 4.punktu un otro daļu, un Dzelzceļa likuma 34.pantu, padome nolemj:

1. Izsniegt akciju sabiedrībai “Starptautiskie pasažieru pārvadājumi” licenci Nr. D10002 Dzelzceļa transporta nozarē — pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu.

2. Noteikt licences derīguma termiņu no 2003.gada 14.maija līdz 2008.gada 13.maijam.

3. Noteikt licences darbības zonu — Latvijas Republika.

4. Noteikt īpašos nosacījumus sabiedrisko pakalpojumu sniegšanai:

1. Šī licence dod tiesības veikt pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu Latvijas Republikas teritorijā.

2. Pakalpojumu sniedzējam sabiedrisko pakalpojumu sniegšana jānodrošina saskaņā ar likumu “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”, Dzelzceļa likumu, Dzelzceļa pārvadājumu likumu, Konvenciju par starptautiskajiem dzelzceļa pārvadājumiem (COTIF), kas pieņemta un apstiprināta ar likumu “Par 1980.gada 9.maija Bernes konvenciju par starptautiskajiem dzelzceļa pārvadājumiem” un starptautiskajiem līgumiem.

3. Pakalpojumu sniedzējs ir atbildīgs par tehnisko un materiālo nodrošinājumu, kas nepieciešams sabiedrisko pakalpojumu sniegšanai.

4. Pakalpojumu sniedzējam pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu jāveic saskaņā ar pasažieru vilcienu kustības sarakstu, kuru, kā arī grozījumi kurā pakalpojumu sniedzējam publiski jāizziņo normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

5. Pakalpojumu sniedzējam stacijās, pieturas punktos un pasažieru vilcienu vagonos jānodrošina normatīvajos aktos noteiktā informācija pasažieriem.

6. Pakalpojumu sniedzējam jānodrošina dzelzceļa transporta nozarē noteikto drošības prasību ievērošana un darbinieku kvalifikācijas atbilstība.

7. Pakalpojumu sniedzējam jānodrošina normatīvajiem aktiem, tehniskajiem noteikumiem, standartiem un līgumu nosacījumiem atbilstoša sabiedrisko pakalpojumu kvalitāte.

8. Pakalpojumu sniedzējs normatīvajos aktos noteiktā kārtībā ir atbildīgs par pasažieriem nodarītiem zaudējumiem.

9. Pakalpojumu sniedzējam jāizskata pretenzijas un prasības saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto kārtību.

10. Pakalpojumu sniedzējam jāievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības.

11. Pakalpojumu sniedzēja grāmatvedībai jānodrošina atsevišķa aprēķinu un uzskaites sistēma attiecībā uz katru sabiedrisko pakalpojumu veidu un tai ir jābūt nodalītai no pārējās uzņēmējdarbības kopumā. Pakalpojumu sniedzējam jāizveido tāda uzskaites sistēma, kas sniegtu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai nepieciešamo finansiālo, statistisko, tehnisko un cita veida informāciju (tai skaitā informāciju, kas satur komercnoslēpumus), ko tā uzskata par nepieciešamu saņemt, lai izvērtētu pakalpojumu sniedzēja darbības atbilstību šīs licences nosacījumiem.

12. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir tiesīga kontrolēt pakalpojumu sniegšanas kvalitāti, licences nosacījumu ievērošanu un pieprasīt, kā arī netraucēti saņemt informāciju par pakalpojumu sniedzēja saimnieciskās un finansiālās darbības rādītājiem.

13. Pakalpojumu sniedzējam jāsniedz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pieprasītā informācija komisijas noteiktajā laikā un kārtībā.

14. Pakalpojuma sniedzējam katru gadu jāiesniedz komisijai pilns uzņēmuma gada pārskats mēnesi pēc tā apstiprināšanas.

15. Pakalpojumu sniedzējs ir atbildīgs par licences izmantošanu, licences nosacījumu ievērošanu un izpildi.

16. Licences saņēmējs nav tiesīgs nodot licenci citai juridiskai vai fiziskai personai.

17. Pakalpojumu sniedzējs nav atbildīgs, ja licences nosacījumu izpilde nav iespējama nepārvaramas varas apstākļu dēļ. Jebkādu nepārvaramas varas apstākļu gadījumā pakalpojuma sniedzēja pienākums ir veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai pēc iespējas labāk turpinātu ievērot šīs licences nosacījumus.

18. Pakalpojumu sniedzējs normatīvajos aktos noteiktā kārtībā var pārtraukt sabiedrisko pakalpojumu sniegšanu tiem lietotājiem, kuri nav izpildījuši saistības pret pakalpojumu sniedzēju.

19. Pakalpojumu sniedzējs var apturēt, pārtraukt vai izbeigt sabiedrisko pakalpojumu sniegšanu saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto kārtību.

20. Valsts nodevu par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu pakalpojumu sniedzējs maksā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apmērā. Pēc Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pieprasījuma pakalpojuma sniedzējam jāsniedz tai aprēķins par valsts nodevas par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu maksājumu, norādot katra sniegtā sabiedrisko pakalpojuma veida neto apgrozījumu iepriekšējā saimnieciskā gadā.

21. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai ir tiesības uzdot pakalpojumu sniedzējam sasniegt noteiktus tehniskās un ekonomiskās darbības rādītājus.

22. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai ir tiesības grozīt pakalpojumu sniedzēja licences nosacījumus, kā arī anulēt licenci normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Šo lēmumu var pārsūdzēt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā viena mēneša laikā no tā saņemšanas dienas

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāja I.Šteinbuka

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!