Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2003. gada 7. maija lēmums Nr. 124 "Par licences siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai koģenerācijas stacijā izsniegšanu pašvaldības bezpeļņas uzņēmumam "Siguldas siltums"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.05.2003., Nr. 72 https://www.vestnesis.lv/ta/id/74856

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.125

Par grozījumiem akciju sabiedrības "Pasažieru vilciens" licences Nr.D1001 īpašajos nosacījumos sabiedrisko pakalpojumu sniegšanai

Vēl šajā numurā

15.05.2003., Nr. 72

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 124

Pieņemts: 07.05.2003.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.124

(prot. Nr.26(122), 3.p.) Rīgā 2003. gada 7. maijā

Par licences siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai koģenerācijas stacijā izsniegšanu pašvaldības bezpeļņas uzņēmumam “Siguldas siltums”

Pamatojoties uz likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 9. panta pirmās daļas 4. punktu un otro daļu, padome nolemj:

1. Izsniegt pašvaldības bezpeļņas uzņēmumam “Siguldas siltums” licenci Nr. E 21004/11004 siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai koģenerācijas stacijā.

2. Noteikt licences darbības termiņu no 2003. gada 7. maija līdz 2023. gada 6. maijam.

3. Noteikt licences darbības zonu — Pulkveža Brieža iela 109, Sigulda.

4. Noteikt īpašos nosacījumus sabiedrisko pakalpojumu sniegšanai:

1) Licences saņēmējam ir tiesības un pienākumi veikt uzņēmējdarbību siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanā licencē noteiktajā darbības zonā koģenerācijas stacijā ar uzstādīto siltuma jaudu 2,2 MW un elektrisko jaudu 2,2 MW saskaņā ar Enerģētikas likumu, likumu “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”, Ministru kabineta 08.01.2002. noteikumiem Nr.9 “Prasības koģenerācijas stacijām un kārtība, kādā nosakāma saražotās elektroenerģijas pārpalikuma iepirkšanas cena”, Ministru kabineta noteiktajiem elektroenerģijas piegādes un lietošanas noteikumiem, siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumiem, citiem tiesību aktiem un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (turpmāk — komisija) lēmumiem.

2) Siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošana jāuzsāk līdz 2005.gada 31.decembrim.

3) Koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu nosaka komisija saskaņā ar tās izstrādāto metodiku. Elektroenerģijas tarifu nosaka saskaņā ar Ministru kabineta 08.01.2002. noteikumiem Nr. 9 “Prasības koģenerācijas stacijām un kārtība, kādā nosakāma saražotās elektroenerģijas pārpalikuma iepirkšanas cena”.

4) Licences saņēmējam jānodrošina tīklā nodotās siltumenerģijas uzskaite un ūdens uzskaite, kā arī siltumenerģijas ražošanas atbilstība patēriņa režīmam.

5) Tehnoloģiskajā procesā izmantojamais kurināmais – dabas gāze.

6) Licences saņēmējam jānodrošina kurināmā efektīva izmantošana.

7) Licences saņēmēja rīcībā jābūt siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai koģenerācijas stacijā nepieciešamām lietām, priekšmetiem un mantai. Tie ir: ēka koģenerācijas stacijas uzstādīšanai, turboģenerators, gāzes turbīna, gāzes apgādes sistēma, dūmgāzu izvades sistēma, ūdens un kanalizācijas sistēma, sūkņi, elektrotīkli, kā arī citas koģenerācijas stacijas ierīces un iekārtas.

Lietu, priekšmetu un mantu daudzums un veids var mainīties, pildot pienākumus licencētajā uzņēmējdarbībā siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanā.

8) Licences saņēmējam jāievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības un jāizpilda ar reģionālās vides pārvaldi saskaņoto plānu apkārtējās vides aizsardzībā prasības.

9) Licences saņēmējam jānodrošina nepārtraukta sabiedrisko pakalpojumu sniegšana, attiecīgajā regulējamā nozarē noteikto sabiedrisko pakalpojumu drošības prasību ievērošana un darbinieku kvalifikācijas atbilstība, kā arī tehniskajiem noteikumiem, standartiem un līgumu nosacījumiem atbilstoša sabiedrisko pakalpojumu kvalitāte.

10) Licences saņēmēja pienākums ir plānveidīgi attīstīt savu darbību un piedalīties koordinētas un efektīvas energoapgādes plānošanā, nodrošināšanā un attīstīšanā.

11) Komisijai ir tiesības uzdot Licences saņēmējam sasniegt noteiktus tehniskās un ekonomiskās darbības rādītājus, kas noteikti normatīvajos aktos un atbilst valsts enerģētikas politikai.

12) Licences saņēmējam ir pienākums periodiski informēt komisiju par savu darbību izmaiņām siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanā saskaņā ar normatīvajiem aktiem un komisijas lēmumiem, kā arī pēc komisijas pieprasījuma iesniegt komisijai aprēķinu valsts nodevas par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu maksājumam, norādot katra sniegtā sabiedriskā pakalpojuma veida neto apgrozījumu iepriekšējā saimnieciskajā gadā.

13) Licences saņēmējam pēc siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanas uzsākšanas līdz katra gada 31. janvārim jāiesniedz komisijai pārskats par iepriekšējā gadā paveikto un plānoto darbību, kurā jāietver ziņas par:

a) pasākumu plānu apkārtējās vides aizsardzībā un atskaiti par paveikto atbilstoši iepriekšējā gada apkārtējās vides aizsardzības plānam;

b) gada plāna izpildi atbilstoši ilgtermiņa attīstības plānā noteiktajam;

c) faktisko un plānoto siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanas apjomu;

d) peļņas, investīciju un kredītu plānoto izlietojumu (esošo objektu rekonstrukcija, jaunu objektu celtniecība, tehnisko iekārtu modernizācija, zudumu samazināšana);

e) plānotiem pasākumiem, kas nepieciešami siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanas drošības nodrošināšanai;

f) ziņas par iepriekšējā gadā patērēto kurināmo.

14) Licences saņēmējam līdz katra gada 31. maijam jāiesniedz komisijai uzņēmuma iepriekšējā gada pilns pārskats.

15) Licences saņēmējam ir pienākums nodrošināt komisijai iespējas uzraudzīt pakalpojumu sniegšanas kvalitāti un licences nosacījumu ievērošanu, pieprasīt informāciju par Licences saņēmēja saimnieciskās un finansiālās darbības rādītājiem, kā arī nodrošināt komisijas piekļuvi pārbaužu veikšanai, t.i., nodrošināt piekļuvi dokumentācijai un iekārtām atbilstoši likumam “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” un nozaru likumiem.

16) Licences saņēmējam jānodrošina atsevišķa grāmatvedības uzskaite par licencēto uzņēmējdarbību siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanā, jāievēro uzņēmuma finanšu līdzekļu plānošanas stratēģija ar nolūku efektīvi izmantot finanšu resursus.

17) Licences saņēmējs nav atbildīgs, ja licences nosacījumu izpilde nav iespējama nepārvaramas varas apstākļu dēļ.

18) Licences saņēmējs nav tiesīgs licenci nodot citām personām un ir atbildīgs par licences izmantošanu, licences nosacījumu ievērošanu un izpildi.

19) Licences saņēmējs valsts nodevu par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu maksā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apmērā.

20) Licences saņēmējs var apturēt, pārtraukt vai izbeigt siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu normatīvajos aktos paredzētā kārtībā.

21) Licences saņēmējam licenci var grozīt vai anulēt saskaņā ar Enerģētikas likumu un likumu “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”.

Lēmums stājas spēkā no tā pieņemšanas brīža.

Šo lēmumu var pārsūdzēt mēneša laikā no tā saņemšanas dienas Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāja p.i. A. Jirgens

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!