• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2003. gada 15. aprīļa noteikumi Nr. 180 "Dzīvnieku izcelsmes produktu ieguvei vai sugas selekcijai izmantojamo savvaļas dzīvnieku turēšanas kārtība iežogotās platībās". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.04.2003., Nr. 60 https://www.vestnesis.lv/ta/id/73996

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.181

Noteikumi par papildu aizliegumiem rūpnieciskajai zvejai publiskajās upēs (upju posmos) un publiskajos ezeros sestdienās, svētdienās un svētku dienās

Vēl šajā numurā

17.04.2003., Nr. 60

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 180

Pieņemts: 15.04.2003.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

Ministru kabineta noteikumi Nr.180

Rīgā 2003.gada 15.aprīlī (prot. Nr.21, 30.§)

Dzīvnieku izcelsmes produktu ieguvei vai sugas selekcijai izmantojamo savvaļas dzīvnieku turēšanas kārtība iežogotās platībās

Izdoti saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likuma 10.panta 10.punktu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā iežogotās platībās (piemēram, briežu dārzos, savvaļas putnu fermās, kažokzvēru fermās) turami savvaļas dzīvnieki, kuri izmantojami dzīvnieku izcelsmes produktu ieguvei vai sugas selekcijai (turpmāk — dzīvnieki).

2. Medījamo sugu dzīvnieku turēšanai iežogotās platībās nepieciešama Valsts meža dienesta izsniegta atļauja, bet nemedījamo sugu dzīvnieku turēšanai iežogotās platībās nepieciešama Dabas aizsardzības pārvaldes izsniegta atļauja.

3. Persona, kura vēlas turēt dzīvniekus iežogotās platībās, attiecīgi Valsts meža dienestā vai Dabas aizsardzības pārvaldē iesniedz:

3.1. iesniegumu, kurā norādīts iesniedzēja vārds, uzvārds, adrese, tālruņa numurs, kā arī attiecīgi fiziskās personas kods vai juridiskās personas nosaukums un reģistrācijas numurs;

3.2. dzīvnieku turēšanas pamatojumu, kurā norāda:

3.2.1. mērķi dzīvnieku turēšanai iežogotā platībā;

3.2.2. dzīvnieku izcelsmi;

3.2.3. šo noteikumu 6.punktā minēto prasību izpildes kārtību un ar to saistītās izmaksas;

3.3. dokumentus, kas apliecina personas īpašumtiesības uz zemi, kuru paredzēts iežogot, vai zemes īpašnieka atļauju dzīvnieku turēšanai iežogotās platībās;

3.4. iežogotās platības plānu;

3.5. saskaņojumu, ko izsniegusi:

3.5.1. reģionālā vides pārvalde;

3.5.2. Pārtikas un veterinārais dienests;

3.5.3. valsts virsmežniecība, ja iežogotajā platībā paredzēts turēt nemedījamus dzīvniekus.

4. Personai, kura vēlas turēt dzīvniekus iežogotā platībā, Valsts meža dienests vai Dabas aizsardzības pārvalde 30 darbdienu laikā pēc dokumentu saņemšanas izsniedz atļauju dzīvnieku turēšanai vai sniedz motivētu atteikumu. Atļauju dzīvnieku turēšanai iežogotās platībās izsniedz bez maksas.

5. Ja dzīvniekus turēšanai iežogotā platībā paredzēts iegūt no Latvijā savvaļā dzīvojošiem dzīvniekiem, par iežogotās platības īpašnieka īpašumu tie kļūst normatīvajos aktos par medībām un dzīvnieku aizsardzību noteiktajā kārtībā. Iežogotajā platībā dzimušie dzīvnieki ir iežogotās platības īpašnieka īpašums no to dzimšanas brīža.

6. Dzīvnieku īpašnieks iežogotajā platībā nodrošina:

6.1. dzīvniekiem apstākļus, kas atbilst attiecīgās sugas dzīvnieku fizioloģiskajām un zoopsiholoģiskajām vajadzībām;

6.2. veterinārmedicīnisko aprūpi slimajiem dzīvniekiem;

6.3. dzīvnieku un cilvēku drošību, kā arī pasargā iežogotā platībā turētos dzīvniekus no draudiem to veselībai un dzīvībai un novērš iespējas dzīvniekiem izbēgt no iežogotās platības (izkļūt savvaļā);

6.4. regulāru dzīvnieku uzraudzību un apsardzību;

6.5. mežsaimniecisko, veterināro un higiēnas prasību ievērošanu.

7. Iežogotajās platībās ir pieļaujama vairāku sugu dzīvnieku izmitināšana, ievērojot nosacījumu, ka nav pieļaujama krustošanās starp atšķirīgo sugu dzīvniekiem.

8. Uz iežogotās platībās turētu dzīvnieku ieguvi neattiecas medības reglamentējošie normatīvie akti.

9. Dzīvniekus sagūsta pārvietošanai vai nogalina tā, lai netraucētu pārējos iežogotajā platībā dzīvojošos dzīvniekus.

10. Mazuļu dzimšanas periodā iežogotajās platībās dzīvojošos dzīvniekus ķert, sagūstīt un nokaut ir aizliegts, izņemot gadījumus, ja tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu veterināro prasību ievērošanu.

11. Medījamo sugu dzīvniekus izlaist savvaļā atļauts, ja katru reizi ir saņemta Valsts meža dienesta atļauja, bet nemedījamos dzīvniekus, — ja saņemta Dabas aizsardzības pārvaldes atļauja. Atļauju izsniedz tikai nepieradinātu un dzīvei savvaļā pielāgotu dzīvnieku izlaišanai.

12. Ne retāk kā reizi gadā institūcija, kura izsniegusi atļauju dzīvnieku turēšanai iežogotās platībās, kopīgi ar Pārtikas un veterinārā dienesta un reģionālās vides pārvaldes speciālistiem pārbauda attiecīgās iežogotās platības un sastāda aktu par normatīvajos aktos noteikto prasību ievērošanu iežogotajās platībās.

13. Ja netiek ievērotas šajos noteikumos noteiktās prasības, institūcija, kura izsniegusi atļauju dzīvnieku turēšanai iežogotās platībās, ir tiesīga atļauju anulēt.

14. Ja atļauju dzīvnieku turēšanai iežogotās platībās anulē, dzīvnieku īpašnieks sedz izdevumus, kas saistīti ar dzīvnieku turpmāko uzturēšanu vai pārvietošanu un to izvietošanu atbilstošos apstākļos.

15. Atļaujas dzīvnieku turēšanai iežogotās platībās, kas izsniegtas līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, ir derīgas līdz 2004.gada 1.janvārim.

16. Ja personai nav atļaujas dzīvnieku turēšanai iežogotās platībās, bet saskaņā ar šiem noteikumiem atļauja ir nepieciešama, persona to saņem sešu mēnešu laikā pēc šo noteikumu stāšanās spēkā.

Ministru prezidenta vietā — Ministru prezidenta biedrs A.Šlesers

Zemkopības ministra vietā — vides ministrs R.Vējonis

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2003.gada 18.aprīli.

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!