• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rokasgrāmata kā palīgs problēmu risināšanai. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.05.2000., Nr. 191/192 https://www.vestnesis.lv/ta/id/7275

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas ziņas

Vēl šajā numurā

30.05.2000., Nr. 191/192

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Rokasgrāmata kā palīgs problēmu risināšanai

Pašvaldību lietu pārvalde (PLP) ir izdevusi pirmo pašvaldību sadarbības rokasgrāmatu, kurā var detalizēti iepazīties ar starppašvaldību juridiskiem aspektiem, sadarbības pamatmodeļiem un pašvaldību tālākās attīstības stratēģiskajām iespējām, kā arī uzzināt par pašvaldību sadarbības pieredzi Latvijā un Eiropā. Tā izdota ar mērķi, lai vismaz viens no 1000 eksemplāriem nonāktu katrā Latvijas pašvaldībā. Grāmata tapusi sadarbībā ar Dānijas Nacionālo vietējo pašvaldību asociāciju, Latvijas Pašvaldību savienību (LPS), Pašvaldību lietu pārvaldi un pašvaldību sadarbības apvienībām "Ziemeļkurzeme", "Bārtava" un "Vidzemes septītnieks".

Grāmatas atvēršanas svētku preses konferencē par grāmatas nepieciešamību un tās saturu stāstīja PLP direktora vietnieks Arvīds Pīlēģis, Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks reģionālās attīstības lietās Jānis Piešiņš un pirmās pašvaldību sadarbības apvienības "Ziemeļkurzeme" ideoloģiskais vadītājs Gunārs Laicāns.

A.Pīlēģis teica, ka sadarbība ir ļoti komplicēts process, kura gaitā tiek formulēta juridiskā sadarbības puse, saskaņota rīcība starp sadarbības apvienību veidojošajām pašvaldībām, un, lai sniegtu metodisko palīdzību šajā procesā, tika nolemts izdot šo rokasgrāmatu. A.Pīlēģis atklāja, ka ideja par rokasgrāmatas sagatavošanas nepieciešamību radusies konferencē "Pašvaldību sadarbība — reformas un integrācijas procesa Eiropā sastāvdaļa", kas notika Jūrmalā 1998.gada decembrī. Balstoties uz priekšlikumiem, pēc konferences tika izveidota darba grupa, kuras sastāvā strādāja pārstāvji no Dānijas Nacionālās vietējo pašvaldību asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Pašvaldību sadarbības apvienību pārstāvji un PLP darbinieki.

"Paralēli šai darba grupai strādāja arī LPS īpaši izveidota darba grupa, ko vadīja J.Piešiņs, sagatavoja praksē izmantojamu pielikumu rokasgrāmatai, kurā ietilpst lēmumu maketi, nolikumu maketi, sadarbības projekti un dažādu dokumentu paraugi, kas izmantojami, veidojot vietējo pašvaldību sadarbību. Ir arī īsi un konspektīvi apkopota Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Holandes un Somijas pieredze, taču domāju, ka Latvijai jāatrod pašai savs ceļš sadarbības veidošanā, tāpēc apkopojums izdarīts ar nolūku šo ceļu padarīt vieglāku," atzina A.Pīlēģis. Viņš pastāstīja, ka drīzumā tiks izdota līdzīga rokasgrāmata par apvienošanās pieredzi un dokumentiem.

Preses konferencē ceļavārdus grāmatai teica arī G.Laicāns, pirmās oficiāli izveidotās pašvaldību sadarbības apvienības idejiskais vadītājs, Dundagas pagasta padomes priekšsēdētājs, kura sadarbības apvienības cilvēki ļoti daudz palīdzēja grāmatas nianšu izstrādē. G.Laicāns sākumā nedaudz raksturoja apvienošanās un sadarbības atšķirības un būtību, atzīstot, ka labākā varianta nav, viss atkarīgs no cilvēka uzskatiem un vērtību sistēmas, tāpēc vidusceļš būtu vislabākais.

G.Laicāns atzina, ka par reformām kopumā atbild politiskās partijas, bet pašvaldības var paust savu attieksmi pret konkrētajiem pasākumiem. Rokasgrāmata ir palīgs problēmu risināšanā. Sadarbības ideja, kas pausta arī ar grāmatas starpniecību, ir populāra kā alternatīva novadu veidošanai, lai līdzētu laukiem izkļūt no to smagajām problēmām.

Kristīne Valdniece, "LV" pašvaldību lietu redaktore

 

 

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!