Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2003. gada 4. marta noteikumi Nr. 104 "Tautsaimniecības vienotās stratēģijas un attīstības padomes nolikums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 13.03.2003., Nr. 40 https://www.vestnesis.lv/ta/id/72377

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Konkurences padomes lēmums Nr.8

Par tirgus dalībnieku apvienošanos
Lieta Nr.665k/02/06/18 "Par Stora Enso Oyj un AS Sylvester grupas apvienošanos"

Vēl šajā numurā

13.03.2003., Nr. 40

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 104

Pieņemts: 04.03.2003.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.104

Rīgā 2003.gada 4.martā (prot. Nr.13 18.§)
Tautsaimniecības vienotās stratēģijas un attīstības padomes nolikums
Izdoti saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 13.pantu
1. Tautsaimniecības vienotās stratēģijas un attīstības padome (turpmāk — padome) ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt Deklarācijā par Ministru kabineta iecerēto darbību noteikto uzdevumu izpildi tautsaimniecības attīstības veicināšanai un labākai koordinācijai, sekmēt ilgtspējīgas attīstības principu ieviešanu vides, ekonomikas un sociālajā jomā, kā arī koordinēt valsts ilgtspējīgas attīstības procesu un veicināt sabiedrības līdzdalību tajā.
2. Padome veic šādas funkcijas:

2.1. koordinē tautsaimniecības vienotās stratēģijas izstrādi un ieviešanu, kā arī valsts ilgtspējīgas attīstības pamatnostādņu aktualizāciju un īstenošanu;

2.2. saskaņo tautsaimniecības vienoto stratēģiju ar Nacionālo attīstības plānu un citiem valsts ilgtspējīgas attīstības politikas plānošanas dokumentiem un tiesību aktiem, kā arī koordinē Eiropas Savienības līdzekļu piesaistes institucionālās sistēmas darbību;

2.3. koordinē valsts institūciju darbu, lai veicinātu eksportu un ārvalstu investīciju piesaistīšanu;

2.4. nodrošina informatīvo saikni starp valdību, pašvaldībām un uzņēmējiem tautsaimniecības koordinācijas un vadības jautājumos.
3. Padomei ir tiesības:

3.1. veidot darba grupas, lai nodrošinātu sabiedrības un valsts interesēm atbilstošas tautsaimniecības vienotās stratēģijas un valsts ilgtspējīgas attīstības stratēģijas saskaņotu izstrādi;

3.2. atbilstoši kompetencei pieprasīt un ar padomes sekretariāta starpniecību saņemt no valsts un pašvaldību institūcijām padomes darbam nepieciešamo informāciju;

3.3. iesaistīt padomes darbā neatkarīgus ekspertus atsevišķu ar tautsaimniecības vienotās stratēģijas ieviešanu saistītu problēmu izvērtēšanai;

3.4. ierosināt tautsaimniecības vienotās stratēģijas īstenošanai nepieciešamo normatīvo aktu izstrādi.
4. Padomes sastāvā ir:

4.1. Ministru prezidenta biedrs (padomes priekšsēdētājs);

4.2. ekonomikas ministrs (padomes priekšsēdētāja vietnieks);

4.3. ārlietu ministrs;

4.4. finanšu ministrs;

4.5. iekšlietu ministrs;

4.6. reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs;

4.7. satiksmes ministrs;

4.8. tieslietu ministrs;

4.9. vides ministrs;

4.10. zemkopības ministrs.
5. Padomi vada padomes priekšsēdētājs. Padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā viņa funkcijas pilda padomes priekšsēdētāja vietnieks.
6. Padomes sēdēs ar padomdevēja tiesībām var piedalīties Latvijas Bankas prezidents vai Latvijas Bankas prezidenta vietnieks, Ministru prezidenta un ministru padomnieki, ministriju valsts sekretāri vai viņu vietnieki, Valsts kancelejas pārstāvji, kā arī citas padomes priekšsēdētāja vai padomes locekļu uzaicinātas personas.
7. Padomes sēdes notiek ne retāk kā reizi mēnesī.
8. Padome ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās ne mazāk kā puse no padomes locekļiem.
9. Padome lēmumus pieņem ar klātesošo padomes locekļu balsu vairākumu. Ja balsu skaits sadalās vienādi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss. Padomes locekļi, kuri neatbalsta pieņemto lēmumu, ne vēlāk kā septiņu dienu laikā pēc padomes sēdes var rakstiski iesniegt motivētus iebildumus. Iebildumus pievieno sēdes protokolam.
10. Padomes priekšsēdētājs vai persona, kas pilda viņa funkcijas:

10.1. apstiprina padomes sēdes darba kārtību;

10.2. sasauc un vada padomes sēdes;

10.3. paraksta padomes sēdes protokolu.
11. Padomes sēdes tiek protokolētas. Protokolā norāda sēdes darba kārtību, sēdes dalībniekus un personas, kuras izteikušās par attiecīgo jautājumu, kā arī pieņemtos lēmumus.
12. Padomes sēžu darba kārtību sagatavo un materiālus apkopo padomes sekretariāts kopīgi ar institūcijām, kuru kompetencē ir darba kārtībā iekļautie jautājumi. Padomes sekretariāta funkcijas veic Ministru prezidenta biedra birojs.
13. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2002.gada 5.marta noteikumus Nr.100 "Ilgtspējīgas attīstības padomes nolikums" (Latvijas Vēstnesis, 2002, 38.nr.).
Ministru prezidents E.Repše

Ministru prezidenta biedrs A.Šlesers

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!