Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 17. aprīļa sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.04.2001., Nr. 60 https://www.vestnesis.lv/ta/id/7197

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta Komitejas 17. aprīļa sēdē

Vēl šajā numurā

18.04.2001., Nr. 60

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta 17. aprīļa sēdē

Akceptēts rīkojums "Par valsts akciju sabiedrības "Latvijas Hipotēku un zemes banka" pamatkapitāla palielināšanu". Tas palielinās valsts akciju sabiedrības "Latvijas Hipotēku un zemes banka" pamatkapitālu par 1 868 012 latiem, pārveidojot daļu no sabiedrības uzkrātā kapitāla par tās pamatkapitālu.

Akceptēti grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 16.maija noteikumos Nr.177 "Valsts akciju sabiedrības "Latvijas Hipotēku un zemes banka" statūti".

Valdība akceptēja un nosūtīja izskatīšanai Saeimā likumprojektu "Par 1969.gada Starptautisko konvenciju par iejaukšanās tiesībām atklātā jūrā naftas piesārņojuma gadījumā, un tās Pielikumu un 1973.gada Protokolu par iejaukšanās tiesībām atklātā jūrā citu vielu, kas nav nafta, izraisīta piesārņojuma gadījumā un tā Pielikumu". Likums nepieciešams, lai Latvija varētu pievienoties Starptautiskajai konvencijai, ieviestu pasaulē pieņemto praksi pasākumu veikšanā naftas un citu vielu piesārņojuma gadījumā, kā rezultātā tiek skartas piekrastes valsts intereses.

Valdība akceptēja grozījumus Ministru kabineta 1999.gada 29.jūnija noteikumos Nr.241 "Noteikumi par Aizsardzības ministrijas pakļautībā un pārziņā esošo institūciju karavīru un ierindas dienesta zemessargu atalgojuma sistēmu". Grozījumi nepieciešami sakarā ar Pretgaisa aizsardzības diviziona izveidošanu, starpvalstu vienošanos, kas paredz Baltijas bataljona štatā ieviest jaunus amatu nosaukumus, kā arī grozīt esošos sakarā ar personālsastāva reorganizāciju, kā arī sakarā ar nodrošinājuma sistēmas pilnveidošanu un atašeju korpusa paplašināšanos.

Ministru kabinets akceptēja "Noteikumus par aizsargājamiem ģeoloģiskajiem un ģeomorfoloģiskajiem dabas pieminekļiem". Noteikumos uzskaitīti 206 aizsargājamie ģeoloģiskie un ģeomorfoloģiskie dabas objekti.

Valdība akceptēja un nosūtīja izskatīšanai Saeimā likumprojektu "Sodu reģistra likums". Šī likuma mērķis būs nodrošināt valsts un pašvaldības iestādes ar informāciju par šajā likumā minēto personu procesuālo stāvokli krimināllietā, krimināllietas procesuālo virzību, par personas sodāmību, juridiskās un fiziskās personas administratīvajiem pārkāpumiem, kā arī informēt ieinteresētās personas par Sodu reģistrā iekļautajām ziņām.

Akceptēts grozījumu projekts likumā "Par nodokļiem un nodevām". Grozījumu projekts paredz izslēgt no likuma normu par valsts nodevu par dokumentu izsniegšanu izbraukšanai uz pastāvīgu dzīvi ārvalstīs, kā arī paredz valsts nodevu par informācijas sniegšanu no Sodu reģistra.

Ministru kabinets akceptēja noteikumus "Eļļas augu un šķiedraugu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi".

Akceptēti "Noteikumi par jēlcukura ievešanas daudzumu un kārtību". Ievedamā jēlcukura daudzumu apstiprina ar Ministru kabineta rīkojumu atbilstoši kārtējā gada valsts cukura ražošanas un patēriņa bilancei.

Akceptēts rīkojums "Par iekārtu elektrodrošības atbilstības novērtēšanas institūcijas pilnvarošanu". Tas paredz pilnvarot valsts bezpeļņas organizācijas sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Nacionālais metroloģijas centrs" Sadzīves elektrotehnikas un elektronikas testēšanas laboratoriju testēt sadzīves elektrotehniku un elektronikas elektrodrošību atbilstoši Ministru kabineta 2000.gada 30.maija noteikumiem Nr.187 "Iekārtu elektrodrošības noteikumi".

Valdība akceptēja rīkojumu "Par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā". Naturalizācijas kārtībā pilsonība piešķirta 310 pilsonības pretendentiem, tai skaitā 37 viņu nepilngadīgajiem bērniem.

Ministru kabinets akceptēja rīkojumu "Par speciālo un operatīvo automobiļu iegādi Iekšlietu ministrijas vajadzībām". Rīkojums atļauj Iekšlietu ministrijai likuma "Par valsts un pašvaldību pasūtījumu" noteiktajā kārtībā veikt speciālo un operatīvo automobiļu iegādi par summu līdz 730 000 latu.

Pieņemta zināšanai informācija par Pasākumu plāna uzņēmējdarbības vides uzlabošanai izpildi un par Latvijas valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā šā gada 23. un 24.aprīļa tikšanās sagatavošanas gaitu.

Valdība pieņēma zināšanai informāciju par Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu oficiālās nostājas grozīšanu sadaļā "Brīva pakalpojumu kustība". Nolemts grozīt Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu oficiālo nostāju sadaļā "Brīva pakalpojumu kustība", atsaucot prasību pēc pārejas perioda sauszemes transporta līdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas izmaksu limitu sasniegšanai. Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu vadītājam Andrim Ķesterim uzdots patstāvīgi sagatavot sarunu oficiālās nostājas sadaļā "Brīva pakalpojumu kustība" grozījumu tekstu un sarunu procedūru noteiktajā kārtībā iesniegt to Eiropas Savienības sarunu delegācijai.

Ministru kabinets akceptēja rīkojumu "Par O.Ivanovu". Rīkojums paredz atbrīvot pulkvežleitnantu Ojāru Ivanovu no Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku komandiera amata 2001.gada 17.aprīlī.

Valdība akceptēja rīkojumu "Par V.Viesiņu". Tas paredz iecelt pulkvedi Vitāliju Viesiņu par Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku komandiera pienākumu izpildītāju 2001.gada 18.aprīlī.

Pieņemta zināšanai informācija par valsts uzņēmumu datu aktualizācijas īstenošanu Uzņēmumu reģistrā. Valsts ieņēmumu dienestam uzdots veikt pasākumus, lai likvidētu šādus valsts uzņēmumus, kuri atkārtoti nav iesnieguši normatīvajos aktos noteiktos dokumentus, — VU "Balti", VU "Vlatta", VU "Sigma", VU "Jūrmalas valsts specializētais mehanizēto darbu uzņēmums", VU "Astorija", VU "Mziuri", VU "Baltserviss", VU "Konstruktoru birojs "Orbīta"", VU "Lain", VU "Kultūras ministrijas restaurācijas institūts", VU "Strenči", VU "Sociālās nodrošināšanas ministrijas inženiercentrs", VU "Latvijas optika", VU "Valsts Valkas skaitļošanas centrs", VU "Veikals "Sports"" . Uzņēmumu reģistram uzdots veikt pasākumus, lai likvidētu šādus valsts uzņēmumus, kuri gada laikā no dibināšanas nav uzsākuši darbību – VU "Tirdzniecības apgāde", VU "Valsts tirdzniecības un skaitļošanas centrs", VU "Inkomerc", VU "Gazifikators", VU "PSRS Krājbankas Latvijas republikāniskās bankas valsts remontu celtniecības iecirknis", VU "Rigonda–serviss", VU "Valsts izdevniecība avīze", VU "Latvijas statistikas institūts ", VU "Tehnika un sports" mācību centrs "Berģi", VU "CMR". Ministrijām uzdots līdz 2001.gada 2.jūlijam veikt pasākumus, lai reģistrētu valsts uzņēmumu reorganizāciju, iesniedzot nepieciešamos dokumentus Uzņēmumu reģistrā: Satiksmes ministrijai — VU "Ceļš"; VU "Rīgas ceļu būvmateriāli"; VU "Rīgas autotransporta konstruktoru birojs"; Labklājības ministrijai — VU "Līvēni". Ministrijām uzdots līdz 2001.gada 2.jūlijam veikt pasākumus, lai izslēgtu valsts uzņēmumus no Uzņēmumu reģistra: Finansu ministrijai — VU "Rīgas apģērbs"; Labklājības ministrijai — VU "Bīmaņu aptieka; VU "Bīriņi"; Izglītības un zinātnes ministrijai — VU "Latvijas šaha un dambretes klubs".

Pieņemta zināšanai informācija par Latvijas līdzdalību Eiropas Kopienas programmās "Aktivitātes sabiedrības veselības sfērā" un "Kopienas ietvara stratēģija dzimumu vienlīdzībai".

Ministru kabinets akceptēja un nosūtīja izskatīšanai Saeimā grozījumu projektu likumā "Par Valsts ieņēmumu dienestu".

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!