Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2002. gada 10. decembra noteikumi Nr. 535 "Noteikumi par vienreizēju kompensāciju Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu darbiniekam ar speciālo dienesta pakāpi, ja viņa veselībai nodarīts kaitējums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.12.2002., Nr. 185 https://www.vestnesis.lv/ta/id/69425

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes lēmums Nr.328

Par "Kredītiestāžu un krājaizdevu sabiedrību darbību reglamentējošo Finanšu un kapitāla tirgus komisijas atļauju saņemšanas un informācijas sniegšanas noteikumu" apstiprināšanu

Vēl šajā numurā

18.12.2002., Nr. 185

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 535

Pieņemts: 10.12.2002.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.535

Rīgā 2002.gada 10.decembrī (prot. Nr.56, 22.§)

Noteikumi par vienreizēju kompensāciju Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu darbiniekam ar speciālo dienesta pakāpi, ja viņa veselībai nodarīts kaitējums

Izdoti saskaņā ar likuma “Par policiju” 23.panta astoto daļu,
Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 52.panta ceturto daļu
un Robežsardzes likuma 46.panta piekto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā dienējošajam specializētā valsts civildienesta ierēdnim, robežsargam, Valsts policijas un Drošības policijas darbiniekam ar speciālo dienesta pakāpi (turpmāk — darbinieks), kurš, pildot dienesta pienākumus, guvis ievainojumu vai sakropļojumu vai kura veselībai nodarīts cits kaitējums, izmaksā vienreizēju kompensāciju, kā arī šīs kompensācijas apmēru.

2. Darbinieks saņem vienreizēju kompensāciju, ja viņš, pildot dienesta pienākumus, guvis ievainojumu vai sakropļojumu vai viņa veselībai nodarīts cits kaitējums (turpmāk — nelaimes gadījums). Par nelaimes gadījumu sastāda aktu normatīvajos aktos par nelaimes gadījumu izmeklēšanu noteiktajā kārtībā.

3. Ja darbinieks ir cietis nelaimes gadījumā, bet invaliditāte nav noteikta, viņam izmaksā vienreizēju kompensāciju šādā apmērā:

3.1. par smagiem veselības traucējumiem ar dzīvības apdraudējumu — 3000 latu;

3.2. par citiem smagiem veselības traucējumiem — 1000 latu;

3.3. par veselības traucējumiem, kas nav atzīti par smagiem, — 150 latu.

4. Ja darbinieks ir cietis nelaimes gadījumā, lēmumu par viņa veselības traucējumu smaguma pakāpi pieņem iekšlietu ministra izveidota komisija pēc darbinieka ārstēšanās pabeigšanas vai pēc 16 nedēļu ārstēšanās perioda. Minēto lēmumu var pārsūdzēt tiesā.

5. Ja darbinieks ir cietis nelaimes gadījumā, kura dēļ viņam dienesta laikā vai gada laikā pēc atvaļināšanas no dienesta noteikta invaliditāte, darbiniekam papildus likumos noteiktajām kompensācijām un pabalstiem izmaksā vienreizēju kompensāciju šādā apmērā:

5.1. I grupas invalīdam — 20000 latu;

5.2. II grupas invalīdam — 10000 latu;

5.3. III grupas invalīdam — 5000 latu.

6. Ja darbiniekam gada laikā pēc atvaļināšanas no dienesta veselības stāvoklis ir pasliktinājies un mainījusies invaliditātes grupa, atbilstoši no jauna noteiktajai invaliditātes grupai maina arī kompensācijas apmēru.

7. Lai saņemtu kompensāciju, darbinieks vai persona, kura pārstāv viņa intereses, ne vēlāk kā 18 mēnešus pēc nelaimes gadījuma iesniedz Iekšlietu ministrijā šādus dokumentus:

7.1. iesniegumu par kompensācijas piešķiršanu, norādot darbinieka vārdu, uzvārdu un personas kodu;

7.2. invaliditātes gadījumā — Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisijas izsniegtu izziņu par darbiniekam piešķirto invaliditātes grupu;

7.3. lēmumu par veselības traucējumu smaguma pakāpi.

8. Iekšlietu ministrija piecu darbdienu laikā pārbauda iesniegtos dokumentus, pievieno normatīvajos aktos noteiktā kārtībā sastādītu aktu par nelaimes gadījumu darbā un pieņem lēmumu par kompensācijas izmaksu vai par atteikumu izmaksāt kompensāciju. Minēto lēmumu rakstiski paziņo darbiniekam vai personai, kura pārstāv viņa intereses. Lēmumu var pārsūdzēt tiesā.

9. Iekšlietu ministrija kompensāciju pārskaita uz darbinieka norādīto kontu kredītiestādē šādos termiņos:

9.1. vismaz 50 procentus no kompensācijas apmēra pārskaita 10 darbdienu laikā pēc lēmuma par kompensācijas izmaksu pieņemšanas;

9.2. atlikušo kompensācijas daļu pārskaita gada laikā pēc attiecīgo dokumentu saņemšanas.

10. No izmaksājamās kompensācijas atskaita summu, kura saskaņā ar šiem noteikumiem jau izmaksāta par šo pašu nelaimes gadījumu.

11. Kompensācijas izmaksā no Iekšlietu ministrijai šim mērķim piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

12. Noteikumi stājas spēkā ar 2003.gada 1.janvāri.

Ministru prezidents E.Repše

Iekšlietu ministrs M.Gulbis

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2003.gada 1.janvāri.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!