Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2002. gada 3. decembra lēmums Nr. 138 "Par licences elektroenerģijas ražošanai hidroelektrostacijā izsniegšanu SIA "SPRIDZĒNU HES"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.12.2002., Nr. 184 https://www.vestnesis.lv/ta/id/69391

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojums Nr.487

Par zirgu dzimtas dzīvnieku spermas ievešanu Latvijas Republikā

Vēl šajā numurā

17.12.2002., Nr. 184

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 138

Pieņemts: 03.12.2002.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.138

(prot. Nr.63(93), 5.p.) Rīgā 2002. gada 3. decembrī

Par licences elektroenerģijas ražošanai hidroelektrostacijā izsniegšanu SIA “SPRIDZĒNU HES”

Pamatojoties uz likuma “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 9. panta pirmās daļas 4. punktu un otro daļu, padome nolemj:

1. Izsniegt SIA “Spridzēnu HES” licenci Nr. E 11004 elektroenerģijas ražošanai hidroelektrostacijā.

2. Noteikt licences derīguma termiņu no 2002. gada 3. decembra līdz 2022. gada 2. decembrim.

3. Noteikt licences darbības zonu — Spridzēnu HES, Aiviekstes pag., Aizkraukles raj.

4. Noteikt īpašos nosacījumus sabiedrisko pakalpojumu sniegšanai:

1) Licences saņēmējam ir tiesības un pienākumi veikt uzņēmējdarbību elektroenerģijas ražošanā licencē noteiktajā darbības zonā hidroelektrostacijā ar jaudu 1,2 MW saskaņā ar Enerģētikas likumu, likumu “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”, Ministru kabineta 15.01.2002. noteikumiem Nr.29 “Elektroenerģijas ražošanas jaudu uzstādīšanas un izvietojuma kārtība, ja elektroenerģijas ražošanai izmanto reģeneratīvos energoresursus”, Ministru kabineta noteiktajiem elektroenerģijas piegādes un lietošanas noteikumiem, citiem normatīvajiem aktiem un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (turpmāk — komisija) lēmumiem.

2) Elektroenerģijas ražošana jāuzsāk līdz 2002. gada 31. decembrim.

3) Hidroelektrostacijā saražotās elektroenerģijas tarifu nosaka saskaņā ar Enerģētikas likuma 40. panta pirmo daļu.

4) Licences saņēmējam jānodrošina elektrotīklā nodotās elektroenerģijas uzskaite.

5) Licences saņēmēja rīcībā jābūt elektroenerģijas ražošanai hidroelektrostacijā nepieciešamām lietām, priekšmetiem un mantai. Tie ir: hidroelektrostacijas ēka, turbīnas, ģeneratori, elektrotīkli, kā arī citas hidroelektrostacijas ierīces un iekārtas.

Lietu, priekšmetu un mantu daudzums un veids var mainīties, pildot pienākumus licencētajā uzņēmējdarbībā elektroenerģijas ražošanā.

6) Licences saņēmējam jāievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības un jāizpilda ar reģionālās vides pārvaldi saskaņoto plānu apkārtējās vides aizsardzībā prasības.

7) Licences saņēmējam jānodrošina nepārtraukta sabiedrisko pakalpojumu sniegšana, attiecīgajā regulējamā nozarē noteikto sabiedrisko pakalpojumu drošības prasību ievērošana un darbinieku kvalifikācijas atbilstība, kā arī tehniskajiem noteikumiem, standartiem un līgumu nosacījumiem atbilstoša sabiedrisko pakalpojumu kvalitāte.

8) Licences saņēmēja pienākums ir plānveidīgi attīstīt savu darbību un piedalīties koordinētas un efektīvas energoapgādes plānošanā, nodrošināšanā un attīstīšanā.

9) Komisijai ir tiesības uzdot Licences saņēmējam sasniegt noteiktus tehniskās un ekonomiskās darbības rādītājus, kas noteikti normatīvajos aktos un atbilst valsts enerģētikas politikai.

10) Licences saņēmējam ir pienākums periodiski informēt komisiju par savu darbību un izmaiņām elektroenerģijas ražošanā saskaņā ar normatīvajiem aktiem un komisijas lēmumiem, kā arī pēc komisijas pieprasījuma iesniegt komisijai aprēķinu valsts nodevas par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu maksājumam, norādot sniegtā sabiedriskā pakalpojuma veida neto apgrozījumu iepriekšējā saimnieciskā gadā.

11) Licences saņēmējam pēc elektroenerģijas ražošanas uzsākšanas līdz katra gada 31. janvārim jāiesniedz komisijai pārskats par iepriekšējā gadā paveikto un plānoto darbību, kurā jāietver ziņas par:

a) pasākumu plānu apkārtējās vides aizsardzībā un atskaiti par paveikto atbilstoši iepriekšējā gada apkārtējās vides aizsardzības plānam;

b) gada plāna izpildi atbilstoši ilgtermiņa attīstības plānā noteiktajam;

c) faktisko un plānoto elektroenerģijas ražošanas apjomu;

d) peļņas, investīciju un kredītu plānoto izlietojumu (esošo iekārtu modernizācija, zudumu samazināšana);

e) plānotiem pasākumiem, kas nepieciešami elektroenerģijas ražošanas drošības nodrošināšanai.

12) Licences saņēmējam līdz katra gada 31. maijam jāiesniedz komisijai uzņēmuma iepriekšējā gada pilns pārskats.

13) Licences saņēmējam ir pienākums nodrošināt komisijai iespējas uzraudzīt pakalpojumu sniegšanas kvalitāti un licences nosacījumu ievērošanu, pieprasīt informāciju par Licences saņēmēja saimnieciskās un finansiālās darbības rādītājiem, kā arī nodrošināt komisijas piekļuvi pārbaužu veikšanai, t.i., nodrošināt piekļuvi dokumentācijai un iekārtām atbilstoši likumam “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” un nozares normatīvajiem aktiem.

14) Licences saņēmējam jānodrošina atsevišķa grāmatvedības uzskaite par licencēto uzņēmējdarbību elektroenerģijas ražošanā, jāievēro uzņēmuma finansu līdzekļu plānošanas stratēģija ar nolūku efektīvi izmantot finansu resursus.

15) Licences saņēmējs nav atbildīgs, ja licences nosacījumu izpilde nav iespējama nepārvaramas varas apstākļu dēļ.

16) Licences saņēmējs nav tiesīgs licenci nodot citām personām un ir atbildīgs par licences izmantošanu, licences nosacījumu ievērošanu un izpildi.

17) Licences saņēmējs valsts nodevu par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu maksā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apmērā.

18) Licences saņēmējs var apturēt, pārtraukt vai izbeigt elektroenerģijas ražošanu normatīvajos aktos paredzētā kārtībā.

19) Licences saņēmējam licenci var grozīt vai anulēt saskaņā ar likumu “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”.

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Šo lēmumu var pārsūdzēt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās brīža.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas  padomes priekšsēdētāja I. Šteinbuka

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!