Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finansu ministrs: - sarunā ar Vācijas Finansu ministrijas pārstāvjiem - tiekoties ar Starptautiskā valūtas fonda misiju - parakstot konvenciju ar Maltu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.05.2000., Nr. 184/186 https://www.vestnesis.lv/ta/id/6875

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finansu ministrijas dienesta informācija

Organizāciju saraksts, kurām Finansu ministrija ir izsniegusi atļaujas 2000.gadā saņemt ziedojumus, ziedotājiem saņemot uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi saskaņā ar likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" 20.pantu

Vēl šajā numurā

24.05.2000., Nr. 184/186

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finansu ministrs:

— sarunā ar Vācijas Finansu ministrijas pārstāvjiem

Vakar, 23.maijā, finansu ministrs Gundars Bērziņš un Finansu ministrijas valsts sekretāre Valentīna Andrējeva tikās ar Vācijas Finansu ministrijas valsts sekretāru Kaijo Kohu–Vēzeru.

Finansu ministrs uzsvēra, ka Latvijas Finansu ministrijai līdz šim jau ir bijusi ļoti laba sadarbība ar Vācijas kolēģiem, un izteica cerību, ka tā turpināsies.

Par īpaši veiksmīgu un nepieciešamu Latvija atzīst divpusējās sadarbības projektu ar Vācijas administrācijas institūcijām "Iekšējā tirgus kapacitātes stiprināšana". Projekta ietvaros tehnisko palīdzību saņem Tautsaimniecības analīzes un fiskālās politikas departaments budžeta izdevumu un iekšzemes kopprodukta prognozēšanas modeļa pilnveidei; Valsts atbalsta uzraudzības komisija un tās sekretariāts valsts atbalsta uzraudzības politikas likumdošanas bāzes pilnveidei un rokasgrāmatas gatavošanai par šo sfēru Eiropas Savienībā; Valsts un pašvaldību pasūtījuma uzraudzības departaments likumdošanas pilnveidei.

Tikšanās laikā ar Vācijas pārstāvjiem apspriesta arī Latvijas budžeta politika un budžeta situācija, eiro kurss un citi finansu jautājumi.

K.Kohs–Vēzers atzinīgi novērtēja ERAB sanāksmi Rīgā, atzīstot, ka forums bijis organizēts ļoti augstā līmenī.

— tiekoties ar Starptautiskā valūtas fonda misiju

Finansu ministrs Gundars Bērziņš vakar, 23.maijā, tikās ar Starptautiskā valūtas fonda (SVF) misiju, ko vada Džeralds Šifs. Tikšanās notika ļoti labvēlīgā noskaņā un bija konstruktīva, tā sarunu novērtēja finansu ministrs.

Tikšanās laikā SVF pārstāvji izteica atzinību Latvijas valdībai, kas ļoti operatīvi apstiprināja Latvijas ekonomiskās politikas papildu memorandu. Turklāt šāds solis apliecinot, ka jaunā Latvijas valdība turpina īstenot konservatīvu finansu politiku un ir gatava risināt esošās problēmas.

Sarunā apspriesta Latvijas budžeta situācija, kā arī SVF jau iepriekš norādītie problemātiskie jautājumi, ko valdība jau ir apņēmusies risināt — tekošā konta deficīta lielums, privatizācijas līdzekļu uzskaites iekļaušana Valsts kasē un brīvo ekonomisko zonu un brīvostu likumu saskaņošana ar ES prasībām.

Kā zināms, SVF misija, kas sāka strādāt Latvijā 26.aprīlī, paredzēto darbu nepabeidza un ieradās Latvijā atkārtotā četru dienu darba vizītē. SVF misija paredzējusi tikties ar jaunās valdības pārstāvjiem.

— parakstot konvenciju ar Maltu

Finansu ministrs Gundars Bērziņš pirmdien, 22.maijā, Latvijas vārdā parakstīja konvenciju ar Maltu par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem. No Maltas puses līgumu parakstīja Maltas finansu ministrs Džons Dalli.

Nodokļu konvencija sakārto abu līgumslēdzēju valstu rezidentu otrā valstī gūto ienākumu aplikšanu ar nodokļiem, pamatojoties uz starptautiski atzītiem nodokļu konvenciju standartiem. Līgums iedibina arī likumīgo pamatu abu valstu nodokļu administrāciju tiešai sadarbībai, piemēram, informācijas apmaiņai.

Ar līgumu tiek radīti labvēlīgi nosacījumi Latvijas un Maltas savstarpējām investīcijām otrā valstī, uzlabots kopējais investīciju klimats, tādēļ ir iespējama lielāku investīciju piesaiste.

"Esmu pārliecināts, ka šis starpvalstu līgums aktivizēs ekonomiskās attiecības mūsu valstu starpā, veicinās uzņēmējdarbību un investīciju piesaisti," pēc līguma parakstīšanas teica finansu ministrs G.Bērziņš.

Finansu ministrijas preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!