• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2002. gada 10. jūlija lēmums Nr. 67 "Par licences siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai koģenerācijas stacijā izsniegšanu a/s "Rīgas siltums"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.07.2002., Nr. 108 https://www.vestnesis.lv/ta/id/64680

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Labklājības ministrijas rīkojums Nr.147

Par zāļu piederību bezrecepšu vai attiecīgās grupas recepšu zālēm

Vēl šajā numurā

23.07.2002., Nr. 108

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 67

Pieņemts: 10.07.2002.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.67

(prot. Nr.41(71), 2.p.) Rīgā 2002. gada 10. jūlijā

Par licences siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai koģenerācijas stacijā izsniegšanu a/s “Rīgas siltums”

Pamatojoties uz likuma „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” 9. panta pirmās daļas 4. punktu un otro daļu, padome nolemj:

1. Izsniegt akciju sabiedrībai “Rīgas siltums” licenci Nr.21002/11002 siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai koģenerācijas stacijā.

2. Noteikt licences darbības termiņu no 2002. gada 10. jūlija līdz 2022. gada 9. jūlijam.

3. Noteikt licences darbības zonu — Kurzemes prosp. 17, Rīgā.

4. Noteikt īpašos nosacījumus sabiedrisko pakalpojumu sniegšanai:

1) Licences saņēmējam ir tiesības un pienākumi veikt uzņēmējdarbību siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanā licencē noteiktajā darbības zonā koģenerācijas stacijā ar uzstādīto siltuma jaudu līdz 45 MWun elektrisko jaudu līdz 32 MW saskaņā ar Enerģētikas likumu, likumu “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”, Ministru kabineta 08.01.2002. noteikumiem Nr.9 “Prasības koģenerācijas stacijām un kārtība, kādā nosakāma saražotās elektroenerģijas pārpalikuma iepirkšanas cena”, Ministru kabineta noteiktajiem elektroenerģijas piegādes un lietošanas noteikumiem, siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumiem, citiem tiesību aktiem un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (turpmāk — komisija) lēmumiem.

2) Siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošana jāuzsāk ne vēlāk kā 2004. gada 1. septembrī.

3) Koģenerācijas stacijā saražotās elektroenerģijas realizācijas tarifu un saražotās siltumenerģijas tarifu nosaka komisija saskaņā ar tās izstrādāto metodiku, ja Licences saņēmējs to pieprasa.

4) Licences saņēmējam jānodrošina tīklā nodotās siltumenerģijas uzskaite un ūdens uzskaite, kā arī siltumenerģijas ražošanas atbilstība patēriņa režīmam.

5) Tehnoloģiskajā procesā izmantojamais kurināmais — dabasgāze (pamatkurināmais), mazuts (rezerves kurināmais).

6) Licences saņēmējam jānodrošina kurināmā efektīva izmantošana un kurināmā (mazuta) drošības rezerves saskaņā ar normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.

7) Licences saņēmējam ir pienākums enerģētiskās krīzes laikā pārdot kurināmo saskaņā ar Ministru kabineta 12.03.2002. noteikumiem Nr.106 “Enerģijas lietotāju apgādes kārtība un kurināmā pārdošanas kārtība izsludinātās enerģētiskās krīzes laikā”.

8) Licences saņēmēja rīcībā jābūt siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai koģenerācijas stacijā nepieciešamām lietām, priekšmetiem un mantai. Tie ir: siltumcentrāles ēka ar koģenerācijas bloku, turboģenerators, gāzes turbīna, gāzes apgādes sistēma, dūmgāzu izvades sistēma, ūdens un kanalizācijas sistēma, tvaika katlu deaerācijas iekārta, mazuta saimniecība, sūkņi, elektrotīkli, kā arī citas koģenerācijas stacijas ierīces un iekārtas.

Lietu, priekšmetu un mantu daudzums un veids var mainīties, pildot pienākumus licencētajā uzņēmējdarbībā siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanā.

9) Licences saņēmējam jāievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības un jāizpilda ar reģionālās vides pārvaldi saskaņoto plānu apkārtējās vides aizsardzībā prasības.

10) Licences saņēmējam jānodrošina nepārtraukta sabiedrisko pakalpojumu sniegšana, attiecīgajā regulējamā nozarē noteikto sabiedrisko pakalpojumu drošības prasību ievērošana un darbinieku kvalifikācijas atbilstība, kā arī tehniskajiem noteikumiem, standartiem un līgumu nosacījumiem atbilstošu sabiedrisko pakalpojumu kvalitāte.

11) Licences saņēmēja pienākums ir plānveidīgi attīstīt savu darbību un piedalīties koordinētas un efektīvas energoapgādes plānošanā, nodrošināšanā un attīstīšanā.

12) Komisijai ir tiesības uzdot Licences saņēmējam sasniegt noteiktus tehniskās un ekonomiskās darbības rādītājus, kas noteikti normatīvajos aktos un atbilst valsts enerģētikas politikai.

13) Licences saņēmējam ir pienākums periodiski informēt komisiju par savu darbību un izmaiņām siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanā saskaņā ar normatīvajiem aktiem un komisijas lēmumiem, kā arī pēc komisijas pieprasījuma iesniegt komisijai aprēķinu valsts nodevas par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu maksājumam, norādot katra sniegtā sabiedriskā pakalpojuma veida neto apgrozījumu iepriekšējā saimnieciskā gadā.

14) Licences saņēmējam pēc siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanas uzsākšanas līdz katra gada 31. janvārim jāiesniedz komisijai pārskats par iepriekšējā gadā paveikto un plānoto darbību, kurā jāietver ziņas par:

a) pasākumu plānu apkārtējās vides aizsardzībā un atskaiti par paveikto atbilstoši iepriekšējā gada apkārtējās vides aizsardzības plānam;

b) gada plāna izpildi atbilstoši ilgtermiņa attīstības plānā noteiktajam;

c) faktisko un plānoto siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanas apjomu;

d) peļņas, investīciju un kredītu plānoto izlietojumu (esošo objektu rekonstrukcija, jaunu objektu celtniecība, tehnisko iekārtu modernizācija, zudumu samazināšana);

e) plānotiem pasākumiem, kas nepieciešami siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanas drošības nodrošināšanai;

f) ziņas par iepriekšējā gadā patērēto pamatkurināmo un rezerves kurināmo.

15) Licences saņēmējam līdz katra gada 31. maijam jāiesniedz komisijai uzņēmuma iepriekšējā gada pilns pārskats.

16) Licences saņēmējam ir pienākums nodrošināt komisijai iespējas uzraudzīt pakalpojumu sniegšanas kvalitāti un licences nosacījumu ievērošanu, pieprasīt informāciju par Licences saņēmēja saimnieciskās un finansiālās darbības rādītājiem, kā arī nodrošināt komisijas piekļuvi pārbaužu veikšanai, t.i., nodrošināt piekļuvi dokumentācijai un iekārtām atbilstoši likumam “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” un nozaru likumiem.

17) Licences saņēmējam jānodrošina atsevišķa grāmatvedības uzskaite par licencēto uzņēmējdarbību siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanā, jāievēro uzņēmuma finansu līdzekļu plānošanas stratēģija ar nolūku efektīvi izmantot finansu resursus.

18) Licences saņēmējs nav atbildīgs, ja licences nosacījumu izpilde nav iespējama nepārvaramas varas apstākļu dēļ.

19) Licences saņēmējs nav tiesīgs licenci nodot citām personām un ir atbildīgs par licences izmantošanu, licences nosacījumu ievērošanu un izpildi.

20) Licences saņēmējs valsts nodevu par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu maksā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un apmērā.

21) Licences saņēmējs var apturēt, pārtraukt vai izbeigt siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu normatīvajos aktos paredzētā kārtībā.

22) Licences saņēmējam licenci var grozīt vai anulēt saskaņā ar Enerģētikas likumu un likumu “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”.

5. Uzdot Administratīvajam departamentam (direktore D. Platbārde) nodrošināt padomes lēmuma publicēšanu 30 dienu laikā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

Šo lēmumu var pārsūdzēt mēneša laikā no tā saņemšanas dienas Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas

padomes priekšsēdētāja I. Šteinbuka

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!