Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 3. aprīļa sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.04.2001., Nr. 54 https://www.vestnesis.lv/ta/id/6448

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Republikas Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.2

Par Bauskas rajona Viesturu pagasta padomes atkārtotām vēlēšanām

Vēl šajā numurā

04.04.2001., Nr. 54

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta 3. aprīļa sēdē

Akceptēti grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 10.augusta rīkojumā Nr.407 "Par transportlīdzekļu izmantošanu dienesta vajadzībām". Grozījumi nosaka degvielas patēriņa normas 100 km nobraukumam noteikšanas kārtību un iestādes transportlīdzekļa uzturēšanas kārtību.

Ministru kabinets akceptēja rīkojumu "Par Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Somijas Republikas Aizsardzības ministrijas vienošanās memorandu par sadarbību aizsardzības jomā".

Valdība akceptēja un nosūtīja izskatīšanai Saeimā likumprojektu "Ķemeru nacionālā parka likums". Ķemeru nacionālais parks ir valsts nozīmes īpaši aizsargājama dabas teritorija. Nacionālais parks ir izveidots, lai saglabātu šīs teritorijas dabas, kultūrvēsturiskās un kūrortoloģiskās vērtības, lai aizsargātu minerālūdeņu un ārstniecisko dūņu veidošanās procesus, kā arī lai veicinātu nenoplicinošu saimniecisko darbību, dabas tūrismu un ekoloģisko izglītību.

Akceptēts grozījumu projekts likumā "Par ietekmes uz vidi novērtējumu". Grozījumi noteiks prasības, kā novērtēt tās paredzētās darbības, kurām ietekmes uz vidi novērtējums nav nepieciešams. Paredzams, ka grozījumi noteiks atbilstošu Ministru kabineta noteikumu izstrādi par kārtību, kādā pieprasāmi, sagatavojami un izdodami tehniskie noteikumi šīm darbībām.

Ministru kabinets akceptēja noteikumus "Darbnespējas lapu izsniegšanas kārtība". Noteikumi stāsies spēkā ar 2001.gada 1.maiju.

Akceptēti noteikumi "Darba drošības un veselības aizsardzības noteikumi, strādājot ar displeju un iekārtojot darbstaciju". Tie nosaka darba drošības un veselības aizsardzības prasības, strādājot ar displeju un iekārtojot darbstaciju. Noteikumi stāsies spēkā ar 2001.gada 1.jūniju. Darbstacijas, kuras ir izveidotas līdz 2001.gada 1.jūnijam, pārveidojamas atbilstoši šo noteikumu prasībām līdz 2004.gada 31.decembrim.

Valdība akceptēja noteikumus "Obligātās nekaitīguma prasības uztura bagātinātājiem un prasības marķējumam". Tie nosaka obligātās nekaitīguma prasības pārtikas produktiem, ko lieto ierobežotā daudzumā nepilnvērtīga vai nesabalansēta uztura bagātināšanai un kas fasēti kapsulās, kā arī gēla, šķidrā, pulvera vai tablešu veidā, un prasības marķējumam. Noteikumu nodaļa par uztura bagātinātāju izplatīšanu stāsies spēkā 2002.gada 1.maijā.

Akceptēti noteikumi "Obligātās nekaitīguma prasības diētiskajai pārtikai cilvēkiem ar veselības traucējumiem un prasības marķējumam". Noteikumi stāsies spēkā ar 2001.gada 1.novembri.

Akceptēti grozījumi Ministru kabineta 1999.gada 16.februāra noteikumos Nr.50 "Obligātās sociālās apdrošināšanas pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām apdrošināšanas atlīdzības piešķiršanas un aprēķināšanas kārtība". Ar 2001.gada 1.jūliju izdevumi tiks piesaistīti valstī noteiktajai vidējai apdrošināšanas iemaksu algai.

Ministru kabinets akceptēja rīkojumu "Par lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, mežizstrādē un kokapstrādē izmantojamo mašīnu atbilstības novērtēšanas institūcijas pagaidu pilnvarošanu". Bezpeļņas organizācija valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Lauksaimniecības tehnikas sertifikācijas un testēšanas centrs" līdz 2001.gada 1.augustam pilnvarota novērtēt lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, mežizstrādē un kokapstrādē izmantojamo mašīnu atbilstību — veikt tipu apstiprināšanu saskaņā ar Ministru kabineta 2000.gada 30.maija noteikumiem Nr.186 "Noteikumi par mašīnu drošību".

Akceptēts un nosūtīts izskatīšanai Saeimā grozījumu projekts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Grozījumi likumā nepieciešami, lai īstenotu administratīvās atbildības piemērošanu personām, kas pārkāpušas meža apsaimniekošanas un izmantošanas regulējošo normatīvo aktu prasības.

Valdība akceptēja grozījumu projektu Lauku atbalsta dienesta likumā. Grozījumi nodrošinās to, ka Lauku atbalsta dienesta akreditāciju veiks pēc kritērijiem, kādu pieprasa ES likumdošana attiecībā uz ES kandidātvalstīm, kas pretendē uz pirmsiestāšanās strukturālās palīdzības saņemšanu "Sapard" ietvaros.

Akceptēti noteikumi "Lopbarības augu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi".

Ministru kabinets akceptēja noteikumus "Valsts ciltsgrāmatas noteikumi". Tie nosaka kārtību, kādā kārtojama Valsts ciltsgrāmata par šādiem dzīvniekiem — liellopiem, cūkām, aitām, kazām un zirgiem.

Valdība akceptēja rīkojumu "Par vienreizējas dotācijas piešķiršanu pašvaldībām". Vienreizējā dotācija piešķirta Valmieras rajona Bērzaines pagastam — Ls 632, Dikļu pagastam — Ls 1504 un Zilākalna pagastam — Ls 659.

Akceptēts rīkojums "Par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā". Latvijas pilsonība naturalizācijas kārtībā piešķirta 603 pilsonības pretendentiem, tai skaitā 98 viņu nepilngadīgajiem bērniem.

Ar Valsts krasta apsardzes dienesta pilnveidošanu saistītie tiesību aktu projekti .

Ministru kabinets akceptēja un nosūtīja izskatīšanai Saeimā grozījumu projektus Robežsardzes likumā, Latvijas Republikas valsts robežas likumā un Nacionālo bruņoto spēku likumā. Grozījumi likumos nepieciešami, lai precizētu ES prasības attiecībā uz jūras robežas apsardzības funkcijām un to izpildi.

Valdība akceptēja Labklājības ministrijas iesniegtos priekšlikumus par Latvijas Infektoloģijas centra 2000.gadā papildu veiktā darba apmaksu 297 706 latu apmērā . Uzdots apmaksāt Latvijas Infektoloģijas centra 2000.gadā papildus veikto darbu par civiliedzīvotāju apkalpošanu no Valsts obligātās veselības apdrošināšanas aģentūras rezerves fonda 178 133 latu apmērā; par militārpersonu apkalpošanu no Aizsardzības ministrijas budžeta 90 707 latu apmērā; par personu ar speciālajām dienesta pakāpēm apkalpošanu no Iekšlietu ministrijas budžeta 28 866 latu apmērā.

Pieņemta zināšanai informācija par Eiropas Savienības "Phare" 2002.gada Nacionālās programmas sagatavošanu un akceptēts rīkojums "Par Eiropas Savienības "Phare" 2002.gada Nacionālās programmas sagatavošanu", kas nosaka programmas finansu sadalījumu un programmas sagatavošanas laika grafiku.

Pieņemta zināšanai informācija par darba devēju skaita izmaiņām 2001.gada janvārī, februārī un martā un par amatpersonu deklarācijā sniegto ziņu konfidencialitātes nodrošināšanu.

Ministru kabinets pieņēma zināšanai informāciju par Latvijas Nacionālā nodarbinātības plāna 2000.gadam izpildi.

Pieņemta zināšanai informācija par palīdzības sniegšanu plūdos cietušajiem Ukrainas apgabaliem. Iekšlietu ministrijai uzdots organizēt medikamentu un medicīnas preču par kopējo summu 6388,07 latu izņemšanu no valsts materiālo rezervju atbildīgā glabātāja — Labklājības ministrijas Valsts rezervju centrālās medicīnas iekārtu bāzes un nodošanu kravas nogādātājam nosūtīšanai plūdos cietušajiem Ukrainā.

Valdības preses departaments

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!