Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2002. gada 20. jūnija likums "Grozījumi likumā "Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 5.07.2002., Nr. 101 https://www.vestnesis.lv/ta/id/64181-grozijumi-likuma-par-noziedzigi-iegutu-lidzeklu-legalizacijas-noversanu-

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījumi likumā "Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām"

Vēl šajā numurā

05.07.2002., Nr. 101

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 20.06.2002.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā “Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu”

Izdarīt likumā “Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu” (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1998, 3.nr.; 2000, 14.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 1.panta 5.punktu šādā redakcijā:

“5) kredītiestāde — banka vai ārvalsts bankas filiāle;”.

2. 4.pantā:

papildināt pantu ar 16.punktu šādā redakcijā:

“16) terorisms.”;

uzskatīt līdzšinējo panta tekstu par pirmo daļu;

papildināt pantu ar otro un trešo daļu šādā redakcijā:

“(2) Par noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem atzīstami arī finansu līdzekļi vai cita manta, kuru kontrolē (tieši vai netieši) vai kuras īpašnieks ir:

1) persona, kura sakarā ar aizdomām par terora akta izdarīšanu vai līdzdalību tajā ir iekļauta kādā no Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikto valstu un starptautisko organizāciju sastādītajiem šādu personu sarakstiem;

2) persona, par kuru šā likuma 33.pantā minētajām institūcijām ir informācija, kas dod pietiekamu pamatu to turēt aizdomās par šā panta pirmās daļas 16.punktā minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu vai līdzdalību tajā.

(3) Par šā panta otrajā daļā minētajām personām kredītiestādes vai finansu iestādes atbilstoši informācijas sniedzēja nosacījumiem informē Kontroles dienests.”

3. Papildināt IV nodaļas nosaukumu ar vārdiem “un šādu darījumu apturēšana”.

4. Papildināt likumu ar 17.1 pantu šādā redakcijā:

17.1 pants. (1) Ja finansu līdzekļi vai cita manta saskaņā ar šā likuma 4.panta otro daļu ir kvalificējami kā noziedzīgi iegūti līdzekļi, Kontroles dienests var dot kredītiestādēm un finansu iestādēm rīkojumu apturēt šo finansu līdzekļu debeta operācijas klienta kontā vai citas mantas kustību uz rīkojumā noteikto laiku, bet ne ilgāk par sešiem mēnešiem.

(2) Kredītiestādēm un finansu iestādēm nekavējoties jāizpilda šā panta pirmajā daļā minētais rīkojums.

(3) Kontroles dienestam ir tiesības ar savu rīkojumu atcelt finansu līdzekļu debeta operāciju klienta kontā vai citas mantas kustības apturēšanu pirms termiņa.”

5. Aizstāt 19.pantā vārdus “ne juridiska, ne materiāla atbildība” ar vārdiem “juridiska atbildība”.

6. Papildināt likumu ar 19.1 pantu šādā redakcijā:

19.1 pants. (1) Ja kredītiestāde vai finansu iestāde ir apturējusi finansu līdzekļu debeta operācijas klienta kontā vai citas mantas kustību atbilstoši šā likuma 17.1 panta prasībām, tad neatkarīgi no tā, kāds ir finansu līdzekļu debeta operāciju vai citas mantas kustības apturēšanas rezultāts, kredītiestādei, finansu iestādei, kā arī šādas iestādes amatpersonai vai darbiniekam neiestājas juridiska atbildība.

(2) Ja rīkojums par finansu līdzekļu debeta operāciju klienta kontā vai citas mantas kustības apturēšanu dots atbilstoši šā likuma noteikumiem, Kontroles dienestam un tā amatpersonām neiestājas juridiska atbildība par rīkojuma sekām.”

7. Aizstāt 34.pantā vārdus “Korupcijas novēršanas likumā” ar vārdiem “likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā””.

8Papildināt 39.panta pirmās daļas ievaddaļu pēc vārdiem “minētajiem pienākumiem” ar vārdiem “kā arī ar ārvalstu vai starptautiskajām terorisma apkarošanas institūcijām ar terorismu saistītu finansu līdzekļu vai citas mantas kustības kontroles jautājumos”.

Likums Saeimā pieņemts 2002.gada 20.jūnijā.

Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga

Rīgā 2002.gada 5.jūlijā

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!