Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 2000. gada 8. maija lēmums Nr. 6 "Par instrukcijas "Par parakstu vākšanu ārvalstīs likuma ierosināšanai" apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.05.2000., Nr. 176/177 https://www.vestnesis.lv/ta/id/6393

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par CVK priekšsēdētāja vēstuli

Vēl šajā numurā

17.05.2000., Nr. 176/177

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 6

Pieņemts: 08.05.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas Republikas Centrālā vēlēšanu komisijas lēmums Nr.6

Rīgā 2000.gada 8.maijā

Par instrukcijas "Par parakstu vākšanu ārvalstīs likuma ierosināšanai" apstiprināšanu

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

Apstiprināt instrukciju "Par parakstu vākšanu ārvalstīs likuma ierosināšanai".

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre Kristīne Kurzemniece

 

Instrukcija par parakstu vākšanu ārvalstīs likuma ierosināšanai

I. Vispārīgie noteikumi

1. Saskaņā ar likuma "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" 20.pantu ar tautas nobalsošanu saistīto pienākumu veikšana ārvalstīs uzticēta Latvijas Republikas diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām.

2. Latvijas Republikas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" un šajā instrukcijā noteiktajā kārtībā nodrošina iespēju vēlētājiem, kas dzīvo vai uzturas ārvalstīs, parakstīties par likuma ierosināšanu.

II. Diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības darbība, nodrošinot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai

3. Diplomātiskā vai konsulārā pārstāvniecība savu darbību sakarā ar parakstu vākšanu likuma ierosināšanai uzsāk pēc parakstu vākšanas izsludināšanas un parakstu vākšanas vietu ārvalstīs noteikšanas. Diplomātiskā vai konsulārā pārstāvniecība parakstu vākšanu organizē likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" un šajā instrukcijā noteiktajā kārtībā.

4. Diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības vadītājs nosaka laiku un kārtību, kādā vēlētāji varēs parakstīties parakstu vākšanas lapās. Šis laiks nosakāms katrai dienai, turklāt arī sestdienās, svētdienās un svētku dienās.

5. Paziņojums par parakstu vākšanas vietu un laiku ne vēlāk kā trīs dienas pirms parakstu vākšanas sākuma izliekams pie diplomātiskās vai konsulārās iestādes un, ja iespējams, publicējams attiecīgajā valstī latviešu valodā iznākošajā laikrakstā.

6. Parakstu vākšana notiek Centrālās vēlēšanu komisijas noteiktajā termiņā 30 dienas pēc kārtas.

7. Parakstu vākšanas vietā jābūt pieejamam attiecīgā likumprojekta (Satversmes grozījumu projekta) tekstam. Uz tā nedrīkst būt nekādas atzīmes un piezīmes. Ja vēlētāju iesniegtais likumprojekts ir par grozījumiem kādā citā likumā, parakstu vākšanas vietā jābūt pieejamam arī šā likuma tekstam.

8. Parakstu vākšanu saskaņā ar diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības vadītāja rīkojumu veic kāds no pārstāvniecības štata darbiniekiem — Latvijas Republikas pilsoņiem. Citu personu piesaistīšana jāsaskaņo ar Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju.

9. Uzsākot parakstu vākšanu, sāk rakstīt arī parakstu vākšanas gaitas protokolu, tajā norādot:

1) datumu;

2) parakstu vācēja vārdu, uzvārdu;

3) parakstu vākšanas lapu un to parakstu kārtas numurus, kurus attiecīgais parakstu vācējs savācis;

4) piezīmes (tai skaitā visus starpgadījumus un traucējumus, kā arī sūdzības un protestus).

Parakstu vākšanas gaitas protokolā norādītās ziņas parakstu vācējs apliecina ar savu parakstu.

10. Pirms vēlētājs parakstās parakstu vākšanas lapā, parakstu vācējs pārbauda attiecīgā vēlētāja pilsoņa pasi. Ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji, kuri nav saņēmuši Latvijas pilsoņa pasi, parakstu vācējam pārbaudei uzrāda personu apliecinošu dokumentu un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izdotu reģistrācijas lapu (turpmāk — reģistrācijas lapa) vai diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības izdotu izziņu (pilsonības apliecinājumu) ar šā vēlētāja personas kodu.

Parakstu vācējs pārliecinās, ka vēlētājam ir vēlēšanu tiesības un viņa pasē (reģistrācijas lapā) nav atzīmes par piedalīšanos attiecīgajā parakstu vākšanā. Pēc tam parakstu vācējs ieraksta parakstu vākšanas lapā datumu, vēlētāja vārdu, uzvārdu un personas kodu. Ja ierakstā konstatēta kļūda, tas svītrojams vai arī labojams, atrunājot labojumu. Parakstu vācējs atrunu izdara parakstu vākšanas lapas piezīmju sadaļā.

Pēc tam, kad vēlētājs parakstījies, viņa pasē, 14.lappusē, (reģistrācijas lapā) parakstu vācējs ar spiedogu izdara atzīmi.

11. Ja vēlētājs fizisku trūkumu dēļ pats nespēj parakstīties, viņa klātbūtnē parakstu vākšanas lapā parakstās viņa ģimenes loceklis vai kāda cita persona, kurai viņš uzticas. Parakstu vākšanas lapas piezīmju sadaļā par to izdarāma atzīme, norādot tās personas vārdu, uzvārdu un personas kodu, kura ir parakstījusies parakstu vākšanas lapā.

12. Parakstu vācējs ir atbildīgs, lai parakstu vākšanas vietā nenotiktu aģitācija.

13. Parakstu vākšanā var būt klāt masu informācijas līdzekļu žurnālisti un citi vēlētāji, ja tas netraucē parakstu vācēja darbu.

14. Parakstu vācējs katru aizpildīto parakstu vākšanas lapu paraksta, norādot savu vārdu un uzvārdu un to parakstu kārtas numurus, kurus viņš ir savācis. Līdzīgi parakstu vācējs rīkojas, ja darbu beidz, pirms parakstu vākšanas lapa ir aizpildīta. Ne vēlāk kā nākamajā dienā aizpildītā parakstu vākšanas lapa nododama diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības konsulārajai amatpersonai.

15. Sūdzības par parakstu vākšanas norisi vēlētāji iesniedz attiecīgajai diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības konsulārajai amatpersonai. Jebkuru sūdzību par parakstu vākšanas norisi konsulārā amatpersona izskata un dod atbildi iesniedzējam.

16. Diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības konsulārā amatpersona pārbauda, vai parakstu vākšanas lapa aizpildīta atbilstoši likuma un šīs instrukcijas prasībām, norāda, cik lapā ir parakstu un cik ir svītrotu ierakstu, paraksta to un apzīmogo.

17. Diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības konsulārā amatpersona saskaita attiecīgajā ārvalstī parakstu vākšanas lapās savāktos parakstus, rezultātu ieraksta parakstu skaitīšanas protokolā un nekavējoties pa faksu vai elektronisko pastu nosūta to Centrālajai vēlēšanu komisijai.

18. Konsulārā amatpersona parakstu skaitīšanas protokolu kopā ar parakstu vākšanas lapām ne vēlāk kā triju dienu laikā pēc noteiktā parakstu vākšanas termiņa izbeigšanās ar Ārlietu ministrijas starpniecību nosūta Centrālajai vēlēšanu komisijai.

Parakstu vākšanas gaitas protokols un pasu spiedogi tiek uzglabāti diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā līdz īpašam Centrālās vēlēšanu komisijas rīkojumam.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre Kristīne Kurzemniece

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!