• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2002. gada 25. jūnija noteikumi Nr. 269 "Cukura ražošanas kvotu veidi un to piešķiršanas kārtība, virskvotas cukura glabāšanas un realizācijas kārtība, cukurbiešu audzētāju reģistrā iekļaujamā informācija un reģistra uzturēšanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.06.2002., Nr. 97 https://www.vestnesis.lv/ta/id/63893

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.270

Dabas resursu nodokļa atvieglojumu piemērošanas kārtība uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), kuri realizē brīvprātīgu izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas programmu

Vēl šajā numurā

28.06.2002., Nr. 97

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 269

Pieņemts: 25.06.2002.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.269

Rīgā 2002.gada 25.jūnijā (prot. Nr.26, 36.§)

Cukura ražošanas kvotu veidi un to piešķiršanas kārtība, virskvotas cukura glabāšanas un realizācijas kārtība, cukurbiešu audzētāju reģistrā iekļaujamā informācija un reģistra uzturēšanas kārtība

Izdoti saskaņā ar likuma “Par cukuru”
3.panta otro un sesto daļu un 9.pantu

1. Noteikumi nosaka cukura ražošanas kvotu veidus un to piešķiršanas kārtību, virskvotas cukura glabāšanas un realizācijas kārtību, cukurbiešu audzētāju reģistrā iekļaujamo informāciju un tās sniegšanas kārtību, kā arī reģistra uzturēšanas kārtību.

2. Ir šādi cukura ražošanas kvotu veidi:

2.1. pamatkvota (A kvota) — cukura daudzums, kas atbilst valsts iekšējā tirgus gada patēriņam un realizējams iekšējā tirgū (turpmāk — A kvota);

2.2. papildu kvota (B kvota) — cukura daudzums, kas paredzēts A kvotas izpildes nodrošināšanai un cukura krājumu optimizēšanai (turpmāk — B kvota).

3. Saražotais cukura daudzums, kas pārsniedz A kvotas un B kvotas kopapjomu, ir virskvotas cukurs.

4. Cukura ražošanas A kvotu un B kvotu līdz 1.martam sadala cukura ražošanas uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) (turpmāk — cukurfabrika), ņemot vērā:

4.1. iepriekšējos trijos gados vidēji saražotā cukura daudzuma proporciju starp cukurfabrikām A kvotas ietvaros;

4.2. cukura atlikumu cukurfabrikā uz iepriekšējā gada 1.septembri. Ja šis atlikums cukurfabrikai ir lielāks par vidēji mēnesī pārdoto cukura daudzumu (ņemot vērā 12 mēnešos no minētā atskaites datuma pārdoto cukura daudzumu iekšējā tirgū), šo starpību proporcionāli sadala starp pārējām cukurfabrikām, palielinot to cukura ražošanas kvotas;

4.3. cukurfabrikā saražotā virskvotas cukura ieskaitīšanu cukura ražošanas A kvotā.

5. Cukurfabrika tai piešķirto cukura ražošanas B kvotu var izpildīt pilnīgi vai daļēji. Tās neizpilde nav pamatojums tirgus resursu papildināšanai ar jēlcukura importu.

6. Cukurbiešu audzētājs saskaņā ar cukurbiešu piegādes līgumu vispirms piegādā visu cukurbiešu apjomu A kvotas cukura ražošanai, tad cukurbiešu apjomu B kvotas cukura ražošanai. Pārējais piegādātais cukurbiešu apjoms tiek izmantots virskvotas cukura ražošanai.

7. Virskvotas cukuru cukurfabrika uzskaita, marķē ar norādi “C cukurs” un glabā atsevišķi no A kvotas un B kvotas cukura.

8. Ja cukurfabrika iesniegusi zemkopības ministram attiecīgu iesniegumu, virskvotas cukuru ar atsevišķu Ministru kabineta rīkojumu ieskaita cukurfabrikas nākamā gada cukura ražošanas A kvotā, attiecīgi samazinot cukurfabrikai noteikto nākamā gada cukura ražošanas A kvotu.

9. Cukurbiešu audzētāju reģistrā tiek iekļauta šāda informācija:

9.1. vārds, uzvārds, personas kods (fiziskai personai) vai uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese (juridiskai personai);

9.2. reģistrētais cukurbiešu piegādes pamatapjoms (saskaņā ar cukurfabrikas apliecinātu dokumentu).

10. Cukurbiešu audzētāju reģistrā papildus šo noteikumu 9.punktā minētajai informācijai tiek iekļauti šādi dati par katru tajā reģistrēto cukurbiešu audzētāju:

10.1. no citām fiziskajām vai juridiskajām personām pārņemtais cukurbiešu piegādes pamatapjoms (saskaņā ar cukurfabrikas apliecinātu dokumentu);

10.2. citām fiziskajām vai juridiskajām personām nodotais cukurbiešu piegādes pamatapjoms (saskaņā ar cukurfabrikas apliecinātu dokumentu);

10.3. attiecīgajam gadam noteiktais cukurbiešu piegādes apjoms;

10.4. cukurbiešu apjoms, par kādu cukurfabrika un cukurbiešu audzētājs attiecīgajā gadā noslēguši cukurbiešu piegādes līgumu;

10.5. cukurfabrikai piegādāto cukurbiešu apjoms attiecīgajā gadā;

10.6. cukurbiešu audzētāja izslēgšana no cukurbiešu audzētāju reģistra;

10.7. cukurbiešu piegādes pamatapjoma samazinājums;

10.8. cukurbiešu piegādes pamatapjoma palielinājums.

11. Cukurfabrika katru gadu līdz 10.janvārim sniedz informāciju cukurbiešu audzētāju sabiedriskajai organizācijai par katra cukurbiešu audzētāja piegādāto cukurbiešu apjomu iepriekšējā gadā.

12. Cukurbiešu audzētāju sabiedriskā organizācija katru gadu līdz 1.februārim sniedz cukurfabrikai cukurbiešu audzētāju reģistrā iekļauto informāciju par katra cukurbiešu audzētāja cukurbiešu piegādes pamatapjomu.

13. Cukurfabrika katru gadu līdz 1.jūnijam par katru cukurbiešu audzētāju sniedz cukurbiešu audzētāju sabiedriskajai organizācijai šādu informāciju:

13.1. noteiktais cukurbiešu piegādes apjoms A kvotas cukura ražošanai un B kvotas cukura ražošanai kārtējam gadam;

13.2. cukurbiešu apjoms, par kādu noslēgts cukurbiešu piegādes līgums A kvotas cukura ražošanai un B kvotas cukura ražošanai kārtējam gadam.

14. Ar 2003.gada 1.janvāri cukurfabrika visu cukurbiešu audzētāju reģistrā iekļauto informāciju nodod cukurbiešu audzētāju sabiedriskajai organizācijai.

15. Šo noteikumu 11., 12. un 13.punkts stājas spēkā ar 2003.gada 1.janvāri.

16. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2001.gada 27.februāra noteikumus Nr.93 “Cukura ražošanas kvotu veidi, to piešķiršanas kārtība un virskvotas cukura glabāšanas un realizācijas kārtība” (Latvijas Vēstnesis, 2001, 35.nr.).

Ministru prezidents A.Bērziņš

Zemkopības ministrs A.Slakteris

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!