Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2002. gada 28. maija noteikumi Nr. 219 "Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem un darbinieku darba braucieniem saistītie izdevumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.06.2002., Nr. 94 https://www.vestnesis.lv/ta/id/63561-kartiba-kada-atlidzinami-ar-komandejumiem-un-darbinieku-darba-braucieniem-saistitie-izdevumi

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.233

Muitas procedūras - izvešana (eksports) - izpildes kārtība

Vēl šajā numurā

21.06.2002., Nr. 94

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 219

Pieņemts: 28.05.2002.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Precizēts 08.10.2002., Latvijas Vēstnesis Nr.144 (2719)

Ministru kabineta noteikumi Nr.219

Rīgā 2002.gada 28.maijā (prot. Nr.22, 41.§)

Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem un darbinieku darba braucieniem saistītie izdevumi

Izdoti saskaņā ar likuma

“Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”

9.panta pirmās daļas 16.punktu

 

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā atlīdzināmi izdevumi, kas saistīti ar darba (dienesta) un mācību komandējumiem (turpmāk — komandējums), kā arī darbinieku darba braucieniem, ja viņu darbs vai dienests saistīts ar izbraukumiem un pārvietošanos vai ja darbs norisinās ceļā (turpmāk — darba brauciens), un izdevumu diennakts normas, kas piemērojamas, aprēķinot komandējuma (darba brauciena) izdevumus uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību), organizāciju, iestāžu un citu institūciju (turpmāk — institūcija) darbiniekiem, ierēdņiem, militārpersonām, komandējošajam sastāvam un citām fiziskajām personām, kuras ir algas nodokļa maksātājas (turpmāk — darbinieki) un dodas komandējumā (darba braucienā) Latvijas Republikā vai uz ārvalstīm.

2. Par komandējumu uzskatāms ar institūcijas vadītāja rakstisku rīkojumu apstiprināts darbinieka brauciens uz noteiktu laiku uz citu apdzīvotu vietu Latvijas Republikā vai uz ārvalstīm, lai:

2.1. pildītu darba (dienesta) uzdevumus;

2.2. papildinātu zināšanas un paaugstinātu kvalifikāciju (mācību komandējums).

3. Par darba braucienu šo noteikumu izpratnē uzskatāms darbinieka darbs vai dienests, ja tas saskaņā ar noslēgto darba līgumu un atbilstoši nozares ministrijas apstiprinātajam profesiju (amatu) uzskaitījumam ir saistīts ar izbraukumiem un pārvietošanos vai ja darbs norisinās ceļā Latvijas Republikā vai ārvalstīs.

4. Šajos noteikumos minētajām izmaksām tām noteikto normu ietvaros ir kompensācijas raksturs, un saskaņā ar likumu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” un likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu” tās nav apliekamas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli un par tām nav veicamas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

5. Norēķinoties ar institūciju darbiniekiem par komandējumā (darba braucienā) izlietotajiem līdzekļiem, ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekama tā izdevumu daļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas saskaņā ar likumiem veicamas par to izdevumu daļu, kas pārsniedz šajos noteikumos noteiktās normas:

5.1. komandējuma dienas naudai;

5.2. darba brauciena kompensācijai par papildu izdevumiem, kas darba specifikas dēļ rodas ceļā;

5.3. darba brauciena izdevumiem par viesnīcu (naktsmītni).

6. Komandējuma ilgumu nosaka institūcijas vadītājs. Budžeta iestādēm, valsts uzņēmumiem, kā arī uzņēmējsabiedrībām, kurās valsts vai pašvaldību daļa pamatkapitālā atsevišķi vai kopumā pārsniedz 50 %, komandējums nedrīkst būt ilgāks par 30 dienām (izņemot mācību komandējumus), neskaitot laiku, ko darbinieks pavada ceļā. Ja nepieciešams, institūcijas vadītājs komandējuma laiku var pagarināt.

7. Darbiniekam par komandējuma laiku atlīdzina šādus izdevumus:

7.1. dienas naudu, lai kompensētu papildu izdevumus, kas rodas komandējuma laikā (piemēram, par ēdināšanu, dažādiem pakalpojumiem);

7.2. ceļa (transporta) izdevumus:

7.2.1. līdz komandējuma vietai un atpakaļ līdz pastāvīgajai darba (dienesta) vietai;

7.2.2. pārbraukšanas izdevumus no vienas ārvalsts uz otru (ja darbinieks nosūtīts uz vairākām valstīm) atbilstoši iesniegto biļešu cenai;

7.2.3. par braukšanu ar kopējās lietošanas transportlīdzekļiem (arī taksometru) līdz lidostai, dzelzceļa stacijai, autoostai, kuģu piestātnei un no tām (arī no dzīvesvietas un atpakaļ), ieskaitot pasažieru apdrošināšanas obligātos maksājumus, ja ir iesniegti attiecīgos izdevumus apliecinoši dokumenti (izdevumus par braucienu ar taksometru, ja tie ir bijuši pamatoti, var atlīdzināt ar institūcijas vadītāja atļauju);

7.2.4. par degvielu (ja darbinieks brauc ar personisko vai dienesta autotransportlīdzekli) saskaņā ar institūcijas vadītāja apstiprināto brauciena maršrutu un kilometrāžu, kā arī nepieciešamo attiecīgās markas degvielas daudzumu, ja ir iesniegti degvielas uzpildīšanas staciju izdoti dokumenti (piemēram, kvītis, čeki), kas apliecina minētos izdevumus;

7.2.5. par autotransportlīdzekļu apdrošināšanu, ja ir iesniegti attiecīgi dokumenti;

7.3. izdevumus par bagāžas pārvadāšanu, ja tā saistīta ar institūcijas vajadzībām;

7.4. izdevumus par viesnīcu (naktsmītni);

7.5. izdevumus, kas saistīti ar izbraukšanas dokumentu noformēšanu;

7.6. komisijas maksu bankas iestādei, ja bankā notikusi čeku vai valūtas apmaiņa pret citas valsts valūtu (atbilstoši noteiktajai komandējuma izdevumu summai vai avansam);

7.7. ārvalstīs veikto pārbraucienu izdevumus, ja tie paredzēti komandējuma dokumentā un ir iesniegti attiecīgi dokumenti, kas apliecina minētos izdevumus. Darbinieka braukšanas izdevumus attiecīgās valsts pilsētas transportā atlīdzina par summu, kas nepārsniedz 30 % no šai valstij noteiktās dienas naudas normas, ja ir iesniegti šādus izdevumus apliecinoši dokumenti. Atsevišķos gadījumos, ja par vietējā transporta izdevumiem (metro, piepilsētas vai vietējais vilciens) darbinieks nevar uzrādīt attaisnojošus dokumentus (biļete ir palikusi kontroles aparātā), izdevumus var atlīdzināt ar institūcijas vadītāja rakstisku atļauju;

7.8. izdevumus, kas saistīti ar darbiniekam ceļojuma laikā sniedzamās palīdzības apdrošināšanu (ja ir iesniegti attiecīgos izdevumus apliecinoši dokumenti):

7.8.1. medicīnas un transportēšanas izdevumus;

7.8.2. izdevumus bagāžas apdrošināšanai tās pazaudēšanas, sabojāšanas vai aizkavēšanās gadījumam;

7.8.3. izdevumus, kas rodas reisu aizkavēšanās dēļ;

7.8.4. izdevumus civiltiesiskās atbildības apdrošināšanai attiecībā uz trešajām personām;

7.8.5. izdevumus, kas rodas pirmstermiņa atgriešanās dēļ;

7.8.6. izdevumus, kas rodas neparedzētās situācijās;

7.8.7. izdevumus, kas rodas nelaimes gadījumu dēļ.

Darbiniekam, kas atrodas darba braucienā, atlīdzina papildu izdevumus, kas darba specifikas dēļ rodas ceļā (piemēram, par ēdināšanu, dažādiem pakalpojumiem), un šo noteikumu 7.2.4., 7.2.5., 7.4., 7.5., 7.6. un 7.8.apakšpunktā minētos izdevumus, bet 7.2.1., 7.2.2., 7.2.3., 7.3. un 7.7.apakšpunktā minētos izdevumus atlīdzina, ja nav iespējams tālāk pildīt darba vai dienesta pienākumus un tiek iesniegti attiecīgos izdevumus apliecinoši dokumenti.

8. Budžeta iestādes darbinieku komandējumiem (darba braucieniem) paredzētā dienas nauda (kompensācija par papildu izdevumiem) un izdevumi par viesnīcu (naktsmītni) nedrīkst pārsniegt šo noteikumu II nodaļā un pielikumā noteiktās komandējuma (darba brauciena) izdevumu samaksas normas. Budžeta iestādes darbinieku komandējuma (darba brauciena) izdevumi tiek atlīdzināti no attiecīgo institūciju uzturēšanai iedalītajiem valsts budžeta līdzekļiem. Pamatojoties uz darbinieka iesniegumu par neparedzētiem apstākļiem komandējuma laikā, ar institūcijas vadītāja atļauju viņam var atlīdzināt faktiskos izdevumus (piemēram, izdevumus par viesnīcu, transporta papildu izdevumus).

9. Šo noteikumu 7.punktā minēto izdevumu atlīdzināšanai (izņemot tos, kurus sedz institūcija, kas darbinieku uzaicinājusi komandējumā) pēc darbinieka rakstiska pieprasījuma ir izsniedzams avanss latos vai konvertējamā valūtā.

10. Ja, izdarot galīgo norēķinu par katru komandējumu (darba braucienu):

10.1. saskaņā ar noteiktajām normām aprēķinātā un darbiniekam izsniegtā avansa summa pārsniedz komandējuma (darba brauciena) izdevumus, darbiniekam ir jāatmaksā avansa atlikuma summa latos (ja avanss izmaksāts latos), attiecīgajā konvertējamajā valūtā (ja avanss izsniegts valūtā) vai atbilstoša summa citā konvertējamā valūtā pēc Latvijas Bankas noteiktā kursa vai saskaņā ar iesniegto valūtas maiņas kvīti (ja avansā saņemtā valūta ārvalstīs apmainīta pret attiecīgās valsts valūtu). Atmaksājamās naudas summas tiek pieņemtas pēc Latvijas Bankas noteiktā valūtas kursa norēķinu dienā;

10.2. komandējuma (darba brauciena) izdevumi atbilst noteiktajām normām, bet pārsniedz avansā saņemto summu, darbiniekam pārtēriņa summu saskaņā ar iesniegtajiem dokumentiem atlīdzina latos (ja darbinieks bijis Latvijas Republikā) vai pēc viņa izvēles konvertējamā valūtā vai latos (ja darbinieks bijis ārvalstīs) pēc Latvijas Bankas noteiktā valūtas kursa norēķinu dienā.

11. Ja darbiniekam ir nodrošināta bezmaksas uzturēšanās (arī ēdināšanas izdevumu segšana), ar institūcijas vadītāja atļauju par katru komandējuma (darba brauciena) dienu viņam izmaksā līdz 30 % no dienas naudas (kompensācijas par papildu izdevumiem) normas.

12. Ja darbinieks, dodoties komandējumā uz ārvalstīm, atrodas ceļā ilgāk par vienu dienu un tas saskaņots ar tās institūcijas vadību, kas nosūta komandējumā, viņam par laiku, kas pavadīts ceļā, izmaksā dienas naudu pilnā apmērā tās valsts valūtā, uz kuru darbinieks nosūtīts, vai citā konvertējamā valūtā pēc Latvijas Bankas noteiktā kursa, vai arī latos.

13. Ja darbinieks dodas mācību komandējumā uz laiku, kas ir ilgāks par 30 dienām, tad par laiku, kas pārsniedz 30 dienas, dienas naudu neizmaksā. Valsts sekretārs atsevišķos gadījumos ir tiesīgs no ministrijai iedalītajiem valsts budžeta līdzekļiem noteikt dienas naudu vai tās daļu par mācību komandējuma laiku, kas ir ilgāks par 30 dienām, rakstiski informējot par to Finansu ministriju un Valsts kontroli.

14. Ja darbiniekam komandējuma (darba brauciena) laikā ir bijušas ar darbu (dienestu) saistītas tālsarunas ar to institūciju, kura viņu nosūtījusi komandējumā (darba braucienā), vai ar citām institūcijām par jautājumiem, kas saistīti ar komandējuma (darba brauciena) mērķi, ar tām saistītos izdevumus ar institūcijas vadītāja atļauju atlīdzina, ja ir iesniegti attiecīgi dokumenti.

15. Komandējuma (darba brauciena) izdevumus darbiniekam atlīdzina tā institūcija, kura viņu sūta komandējumā (darba braucienā).

16. Ja kādus no šo noteikumu 7.punktā minētajiem izdevumiem sedz tā institūcija, kura uzaicinājusi darbinieku komandējumā, vai ārvalstu puse, darbiniekam attiecīgie izdevumi netiek atlīdzināti (izņemot šo noteikumu 11.punktā minēto).

17. Darbiniekam komandējuma laikā tiek saglabāta darba vieta (amats) un likumā noteiktā darba samaksa (atalgojums).

18. Ja darbinieks komandējuma vietā (ceļā) ir aizkavējies:

18.1. slimības dēļ, — pēc slimību apliecinošu dokumentu iesniegšanas viņam atlīdzina izdevumus par viesnīcu (naktsmītni) saskaņā ar šo noteikumu II nodaļā un pielikumā noteiktajām normām (izņemot gadījumus, kad darbinieks ārstējies stacionārā), kā arī izmaksā dienas naudu (kompensāciju par papildu izdevumiem) par laikposmu, kamēr darbinieks veselības stāvokļa dēļ nav spējis komandējuma (darba brauciena) laikā pildīt darba (dienesta) pienākumus vai atgriezties pastāvīgajā dzīvesvietā, bet ne vairāk kā par diviem mēnešiem. Darbiniekam par slimības laiku izmaksā pārejošas darbnespējas pabalstu, slimības dienas neiekļaujot komandējuma (darba brauciena) laikā;

18.2. pildot darba (dienesta) pienākumus, kā arī no viņa neatkarīgu iemeslu dēļ (piemēram, biļešu trūkums, lidmašīnas pacelšanās neiespējamība, transportlīdzekļa remonts), — dienas naudu (kompensāciju par papildu izdevumiem) izmaksā un citus izdevumus par dienām, kas pārsniedz noteikto komandējuma (darba brauciena) laiku, darbiniekam atlīdzina, ja institūcijas vadītājs pēc darbinieka atgriešanās pastāvīgajā darba (dienesta) vietā ir motivēti pagarinājis komandējuma (darba brauciena) laiku;

18.3. bez attaisnojoša iemesla, — viņam darba samaksa (atalgojums) par dienām, kas pārsniedz noteikto komandējuma (darba brauciena) laiku, netiek saglabāta un komandējuma (darba brauciena) izdevumi netiek atlīdzināti.

 

 

II. Papildnosacījumi komandējumiem

(darba braucieniem) Latvijas Republikā

19. Ja darbinieks bijis komandējumā Latvijas Republikā, viņam atlīdzina:

19.1. izdevumus par braucienu uz komandējuma vietu un atpakaļ uz pastāvīgo darba (dienesta) vietu ar dzelzceļa un ūdens transportlīdzekļiem, kā arī autotransportlīdzekļiem, izņemot taksometru. Ja darbinieks nav uzrādījis dokumentu, kas apliecina viņa braukšanas izdevumus, institūcijas vadītājs ir tiesīgs atļaut atlīdzināt braukšanas izdevumus atbilstoši minimālajai braukšanas cenai (tarifam);

19.2. dienas naudu — trīs latus par katru komandējuma dienu. Ja darbinieks komandējuma laikā katru dienu var atgriezties pastāvīgajā dzīvesvietā un tas ir ekonomiski pamatoti, institūcijas vadītājs var pieņemt lēmumu par dienas naudas atlīdzināšanu 50 % apmērā no minētās summas;

19.3. izdevumus par viesnīcu (naktsmītni), arī izdevumus par vietas rezervēšanu, — saskaņā ar iesniegtajiem samaksātajiem rēķiniem. Budžeta iestāžu darbinieku izdevumiem par viesnīcu (naktsmītni) noteiktā maksimālā norma ir šāda:

19.3.1. Rīgā — 25 lati par diennakti;

19.3.2. citās apdzīvotās vietās — 20 latu par diennakti.

20. Darbiniekam, kas atrodas darba braucienā, tiek atlīdzināti papildu izdevumi, kas darba specifikas dēļ rodas ceļā (piemēram, par ēdināšanu, dažādiem pakalpojumiem), un šo noteikumu 19.3.apakšpunktā minētie izdevumi, bet 19.1.apakšpunktā minētie izdevumi atlīdzināmi, ja nav iespējams tālāk pildīt darba vai dienesta pienākumus un tiek iesniegti attiecīgos izdevumus apliecinoši dokumenti.

21. Kompensācija par papildu izdevumiem, kas darba specifikas dēļ rodas darba brauciena laikā, tiek izmaksāta par katru darba brauciena dienu šo noteikumu 19.2.apakšpunktā noteiktās dienas naudas apmērā. Ja darbinieks var atgriezties pastāvīgajā dzīvesvietā un tiek nodrošināta likumos noteiktā darba un atpūtas režīma ievērošana, minētā kompensācija netiek izmaksāta.

22. Ja viesnīcas (naktsmītnes) rēķinā ir ieskaitīti ēdināšanas izdevumi (vai ir izdots atsevišķs rēķins par viesnīcas brokastīm), izdevumi par apģērbu un apavu tīrīšanu vai to remontu, gludināšanu, kā arī citi personiskie izdevumi, tos samaksā darbinieks no viņam paredzētās dienas naudas (kompensācijas par papildu izdevumiem) summas.

23. Ja darbinieks nav iesniedzis dokumentus, kas apliecina viesnīcas (naktsmītnes) izmantošanu, institūcijas vadītājs ir tiesīgs atļaut izmaksāt darbiniekam summu, kas nepārsniedz dienas naudas (kompensācijas par papildu izdevumiem) normu.

 

 

III. Papildnosacījumi komandējumiem

(darba braucieniem) ārvalstīs

24. Ja darbinieks bijis komandējumā (darba braucienā) ārvalstīs, viņam atlīdzina izdevumus:

24.1. par laiku, kad, dodoties uz citu valsti, darbinieks atradies Latvijas Republikas teritorijā, — šo noteikumu II nodaļā noteiktajā kārtībā;

24.2. sākot ar dienu, kad tika šķērsota Latvijas Republikas robeža, dodoties komandējumā, un beidzot ar dienu, kad tika šķērsota Latvijas Republikas robeža, atgriežoties no komandējuma, — saskaņā ar šo noteikumu pielikumā noteiktajām normām tās valsts valūtā, uz kuru darbinieks nosūtīts, vai citā konvertējamā valūtā pēc Latvijas Bankas noteiktā kursa, vai arī latos.

25. Kompensācija par papildu izdevumiem, kas darba specifikas dēļ rodas darba brauciena laikā, tiek izmaksāta par katru darba brauciena dienu šo noteikumu pielikumā noteiktās dienas naudas un maksimālās viesnīcas maksas apmērā un šo noteikumu 24.punktā noteiktajā kārtībā.

26. Komandējuma dienas nauda vai kompensācija par papildu izdevumiem darba brauciena laikā darbiniekam tiek izmaksāta:

26.1. saskaņā ar šo noteikumu 24.1.apakšpunktu — latos;

26.2. par komandējuma (darba brauciena) laiku citas valsts teritorijā — konvertējamā valūtā saskaņā ar noteiktajām normām par katru ārvalstīs pavadīto dienu;

26.3. par dienu, kad tika šķērsota Latvijas Republikas robeža, dodoties komandējumā (darba braucienā) vai atgriežoties no tā, — saskaņā ar normām, kādas noteiktas tai valstij, uz kuru darbinieks ir nosūtīts. Ja darbinieks ir bijis komandējumā (darba braucienā) vairākās valstīs, tad par dienu, kad tika šķērsota Latvijas Republikas robeža, atgriežoties no komandējuma (darba brauciena), dienas naudu (kompensāciju par papildu izdevumiem darba brauciena laikā) izmaksā saskaņā ar normām, kādas noteiktas tai valstij, no kuras darbinieks atgriežas uz pastāvīgo darba (dienesta) vietu;

26.4. par pārbraukšanas dienu no vienas ārvalsts uz citu, ja darbinieks ir nosūtīts uz vairākām valstīm, — saskaņā ar normām, kādas noteiktas tai valstij, uz kuru viņš dodas;

26.5. par laiku, ko darbinieks pavadījis ceļā, braucot uz komandējuma vietu (darba brauciena galapunktu) ārvalstīs un šķērsojot vairāku valstu teritorijas, — saskaņā ar normām, kādas noteiktas tai valstij, uz kuru viņš nosūtīts.

27. Darbiniekam komandējuma ceļa (transporta) izdevumus atlīdzina, ja viņš izmantojis dzelzceļa transportu, gaisa transportu, ūdens transportu, starpvalstu koplietošanas autotransportu (autobusu) pēc ekonomiskās klases tarifiem vai tai pielīdzināmas klases tarifiem. Atsevišķos gadījumos (ja nav bijis iespējams iegādāties biļetes pēc ekonomiskās klases tarifiem) ar institūcijas vadītāja atļauju izdevumus var atlīdzināt pēc biznesa klases vai tai pielīdzināmas klases tarifiem.

28. Darbiniekiem, kas atrodas darba braucienā, šo noteikumu 27.punktā minētie izdevumi atlīdzināmi, ja nav iespējams tālāk pildīt darba vai dienesta pienākumus un tiek iesniegti attiecīgi apliecinoši dokumenti.

29. Ja darbinieks izmantojis šo noteikumu 27.punktā minēto veidu transportu, viņam atlīdzina arī apdrošināšanas un komisijas naudu, kā arī izdevumus par biļešu pasūtīšanu un iepriekšēju iegādi atbilstoši iesniegtajām kvītīm.

30. Izdevumus par viesnīcu (naktsmītni), arī izdevumus par vietas rezervēšanu, atlīdzina atbilstoši iesniegtajiem viesnīcas (naktsmītnes) rēķiniem, kvītīm vai tās iestādes rēķiniem, ar kuras starpniecību vieta viesnīcā rezervēta. Uz minētajos rēķinos iekļautajiem izdevumiem ir attiecināmi šo noteikumu 22.punktā minētie nosacījumi.

31. Ja šo noteikumu 27., 28., 29. un 30.punktā minētos izdevumus apliecinoši dokumenti netiek iesniegti, attiecīgos izdevumus neatlīdzina.

32. Ja ar komandējumu saistītos izdevumus atlīdzina no šim mērķim paredzētajiem ārvalstu finansu palīdzības līdzekļiem un palīdzības sniedzējs ir noteicis šo līdzekļu izmantošanas kritērijus un normas, budžeta institūcija tās piemēro, aprēķinot darbinieka komandējuma izdevumus.

 

 

IV. Komandējuma izdevumu atlīdzināšana

atsevišķu kategoriju amatpersonām

33. Papildu piemaksu pie dienas naudas var noteikt šādiem darbiniekiem (turpmāk — amatpersona), kas dodas komandējumā uz ārvalstīm:

33.1. Ministru prezidentam — 30 % apmērā no dienas naudas normas;

33.2. to valdības oficiālo delegāciju vadītājiem, kuras ir pilnvarotas vest sarunas Latvijas Republikas vārdā, — 25 % apmērā, bet minēto delegāciju locekļiem — 15 % apmērā (ja uz viņiem nav attiecināms šo noteikumu 33.1. un 33.3.apakšpunkts) no dienas naudas normas;

33.3. Ministru kabineta locekļiem, Satversmes tiesas priekšsēdētājam, Augstākās tiesas priekšsēdētājam, ģenerālprokuroram, valsts kontrolierim un Latvijas Republikas ārkārtējiem un pilnvarotajiem vēstniekiem un speciālo uzdevumu vēstniekiem — 20 % apmērā no dienas naudas normas;

33.4. amatpersonām, kuras Saeima pilnvarojusi pārstāvēt Latvijas valsti vai kuras Ministru kabinets pilnvarojis pārstāvēt Latvijas Republikas valdību citās valstīs, personām, kurām piešķirts diplomātiskais rangs, parlamentārajiem sekretāriem, ministriju valsts sekretāriem, Valsts kancelejas direktoram, to centrālo valsts iestāžu vadītājiem, kurām budžeta līdzekļus paredz tieši apropriācijas kārtībā, un valsts komiteju vadītājiem (ja uz viņiem nav attiecināms šo noteikumu 33.1., 33.2. un 33.3.apakšpunkts), republikas pilsētu domes un rajonu padomes priekšsēdētājiem, kā arī diplomātiskajiem kurjeriem — 10 % apmērā no dienas naudas normas.

34. Ceļa (transporta) izdevumus šo noteikumu 33.1., 33.2. un 33.3.apakšpunktā minētajām amatpersonām visos transporta veidos atlīdzina pēc faktiskajām izmaksām, bet ne vairāk kā pēc biznesa klases vai tai pielīdzinātas klases tarifiem.

35. Izdevumus par viesnīcu šo noteikumu 33.1., 33.2. un 33.3.apakšpunktā minētajām amatpersonām atlīdzina saskaņā ar faktiskajiem izdevumiem, kurus apliecina iesniegtais viesnīcas rēķins.

36. Reprezentācijas izdevumus, kas nepieciešami valsts pārvaldes institūciju amatpersonām komandējuma laikā, atlīdzina pēc faktiski iesniegtiem dokumentiem un saskaņā ar Ministru kabineta 2001.gada 10. aprīļa noteikumiem Nr.161 “Noteikumi par izdevumiem, kas saistīti ar delegāciju un atsevišķu personu uzņemšanu un amatpersonu vizītēm”.

37. Ja Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks vai — līdz brīdim, kad vēstnieks tiek iecelts amatā un stājas pie pienākumu pildīšanas, — pagaidu pilnvarotais lietvedis, vai akreditācijas valstī strādājošais diplomāts dodas darba braucienā savā mītnes zemē, viņam atlīdzina ceļa izdevumus un izdevumus par viesnīcu šajos noteikumos minētajā kārtībā.

38. Ja Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks vai — līdz brīdim, kad vēstnieks tiek iecelts amatā un stājas pie pienākumu pildīšanas, — pagaidu pilnvarotais lietvedis, vai akreditācijas valstī strādājošais diplomāts dodas komandējumā uz savas akreditācijas valsti ārpus savas mītnes zemes (vēstnieks akreditēts vairākās ārvalstīs), viņam atlīdzina ceļa izdevumus un izdevumus par viesnīcu šo noteikumu 34. un 35.punktā noteiktajā kārtībā.

39. Ja Latvijas Republikas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības līgumdarbinieki tiek komandēti uz Latvijas Republiku, viņiem izmaksā dienas naudu 10 latu apmērā un sedz izdevumus par viesnīcu saskaņā ar šo noteikumu 19.3.apakšpunktu, ja ir iesniegti minētos izdevumus apliecinoši dokumenti.

40. Valsts pārvaldes institūciju amatpersonu miesassargiem, kuri pavada minētās amatpersonas komandējumā uz ārvalstīm, ceļa (transporta) un viesnīcas izdevumus, kas pārsniedz noteiktās normas, atlīdzina, pamatojoties uz attiecīgiem dokumentiem un apsargājamās personas rakstisku apliecinājumu, ka papildu izdevumi bija nepieciešami, lai nodrošinātu apsargājamās personas drošību.

41. Ja saskaņā ar ielūgumu vizītē ārvalstīs jāierodas kopā ar laulāto, valsts amatpersonām un Latvijas Republikas ārkārtējiem un pilnvarotajiem vēstniekiem par laulāto atlīdzina izdevumus saskaņā ar šo noteikumu 33.1. un 33.3.apakšpunktu un 34. un 35.punktu.

 

 

V. Noslēguma jautājumi

42. Noteikt, ka, ņemot vērā inflācijas līmeni un valsts ekonomiskās iespējas, komandējuma (darba brauciena) izdevumu normas ir pārskatāmas reizi gadā, izskatot valsts budžeta projektu nākamajam gadam.

43. Izdevumu diennakts normas budžeta iestādēs ieviešamas gadskārtējā valsts budžetā paredzēto līdzekļu ietvaros.

44. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1996.gada 25.jūnija noteikumus Nr.233 “Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem un darbinieku darba braucieniem saistītie izdevumi” (Latvijas Vēstnesis, 1996, 117.nr.; 1998, 205./207., 375./380.nr.; 2002, 15.nr.).

Ministru prezidents A.Bērziņš

Finansu ministrs G.Bērziņš

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2002.gada 22.jūniju.

 

Pielikums

Ministru kabineta

2002.gada 28.maija noteikumiem Nr.219

Izdevumu diennakts normas komandējumiem (darba braucieniem) uz ārvalstīm

Nr.p.k. Valsts Valūta

Dienas naudas (kompensācijas par papildu izdevumiem) norma

Maksimālā viesnīcas maksas norma

1. Eiropas valstis

1.1. Rietumeiropas valstis

1.

Andora

ASV dolārs

30

130

2.

Austrija

Eiro

33

91

3.

Beļģija

Eiro

47

140

4.

Francija

Eiro

38

107

Parīze

Eiro

47

150

5.

Gibraltārs

Anglijas mārciņa

25

60

6.

Grieķija

Eiro

50

140

7.

Itālija

Eiro

45

157

8.

Īrija

Eiro

48

161

9.

Kipra

ASV dolārs

35

100

10.

Lielbritānija

Anglijas mārciņa

50

155

11.

Lihtenšteina

Šveices franks

70

150

12.

Luksemburga

Eiro

37

112

13.

Malta

ASV dolārs

30

90

14.

Monako

Eiro

34

107

15.

Nīderlande

Eiro

64

159

16.

Portugāle

Eiro

45

129

17.

Sanmarīno

ASV dolārs

25

75

18.

Spānija

Eiro

30

99

19.

Šveice

Šveices franks

90

190

20.

Turcija

ASV dolārs

35

105

21.

Vācija

Eiro

49

118

1.2. Baltijas un Ziemeļeiropas valstis

22.

Dānija

Dānijas krona

395

1000

23.

Farēru salas

ASV dolārs

40

100

24.

Grenlande

ASV dolārs

35

130

25.

Igaunija

ASV dolārs

25

100

26.

Islande

ASV dolārs

55

180

27.

Lietuva

ASV dolārs

20

100

28.

Norvēģija

Norvēģijas krona

330

1200

29.

Somija

Eiro

43

136

30.

Zviedrija

Zviedrijas krona

345

1500

1.3. Centrāleiropas valstis

31.

Albānija

ASV dolārs

35

112

32.

Bosnija un Hercegovina

ASV dolārs

40

117

33.

Bulgārija

ASV dolārs

35

120

34.

Čehija

ASV dolārs

42

150

35.

Dienvidslāvija

ASV dolārs

40

100

36.

Horvātija

ASV dolārs

40

110

37.

Maķedonija

ASV dolārs

40

100

38.

Polija

ASV dolārs

35

110

39.

Rumānija

ASV dolārs

35

130

40.

Slovākija

ASV dolārs

35

120

41.

Slovēnija

ASV dolārs

35

120

42.

Ungārija

ASV dolārs

35

110

2. NVS valstis

43.

Armēnija

ASV dolārs

30

100

44.

Azerbaidžāna

ASV dolārs

30

120

45.

Baltkrievija

ASV dolārs

30

90

46.

Gruzija

ASV dolārs

30

220

47.

Kazahstāna

ASV dolārs

30

140

48.

Kirgizstāna

ASV dolārs

30

110

49.

Krievija

ASV dolārs

25

100

Maskava un

Sanktpēterburga

ASV dolārs

40

160

50.

Moldova

ASV dolārs

25

100

51.

Tadžikistāna

ASV dolārs

25

90

52.

Turkmenistāna

ASV dolārs

25

100

53.

Ukraina

ASV dolārs

42

180

54.

Uzbekistāna

ASV dolārs

30

160

3. Āzijas valstis

3.1. Tuvo Austrumu valstis

55.

Apvienotie Arābu Emirāti

ASV dolārs

30

130

56.

Bahreina

ASV dolārs

35

130

57.

Irāka

ASV dolārs

45

110

58.

Irāna

ASV dolārs

45

92

59.

Izraēla

ASV dolārs

50

180

60.

Jemena

ASV dolārs

40

139

61.

Jordānija

ASV dolārs

40

139

62.

Katara

ASV dolārs

35

110

63.

Kuveita

ASV dolārs

35

130

64.

Libāna

ASV dolārs

30

100

65.

Omāna

ASV dolārs

35

120

66.

Saūda Arābija

ASV dolārs

35

100

67.

Sīrija

ASV dolārs

35

100

3.2. Austrumāzijas valstis

68.

Dienvidkoreja

ASV dolārs

40

120

69.

Honkonga

ASV dolārs

35

162

70.

Japāna

ASV dolārs

70

160

71.

Korejas TDR

ASV dolārs

30

110

72.

Ķīna

ASV dolārs

40

100

Pekina un Šanhaja

ASV dolārs

50

125

73.

Makao

ASV dolārs

25

80

74.

Mongolija

ASV dolārs

35

68

75.

Taivāna

ASV dolārs

35

100

3.3. Dienvidāzijas valstis

76.

Afganistāna

ASV dolārs

40

90

77.

Bangladeša

ASV dolārs

40

110

78.

Indija

ASV dolārs

30

120

79.

Maldivu salas (Maldīvija)

ASV dolārs

25

100

80.

Nepāla

ASV dolārs

35

90

81.

Pakistāna

ASV dolārs

30

120

82.

Šrilanka

ASV dolārs

35

70

3.4. Dienvidaustrumāzijas valstis

83.

Filipīnas

ASV dolārs

35

110

84.

Indonēzija

ASV dolārs

35

90

85.

Kambodža

ASV dolārs

35

100

86.

Laosa

ASV dolārs

30

90

87.

Malaizija

ASV dolārs

30

100

88.

Mjanma

ASV dolārs

30

90

89.

Singapūra

ASV dolārs

35

150

90.

Taizeme

ASV dolārs

35

80

91.

Vjetnama

ASV dolārs

35

110

4. Āfrikas valstis

4.1. Ziemeļāfrikas valstis

92.

Alžīrija

ASV dolārs

30

165

93.

Ēģipte

ASV dolārs

40

100

94.

Lībija

ASV dolārs

35

140

95.

Maroka

ASV dolārs

35

80

96.

Sudāna

ASV dolārs

40

110

97.

Tunisija

ASV dolārs

35

80

4.2. Pārējās Āfrikas valstis

98.

Angola

ASV dolārs

30

112

99.

Azoru salas

ASV dolārs

30

100

100.

Benina

ASV dolārs

35

100

101.

Botsvāna

ASV dolārs

30

90

102.

Bruneja

ASV dolārs

30

120

103.

Burkinafaso

ASV dolārs

35

100

104.

Burundi

ASV dolārs

35

100

105.

Butāna

ASV dolārs

30

100

106.

Centrālāfrikas Republika

ASV dolārs

40

100

107.

Čada

ASV dolārs

40

100

108.

Dienvidāfrikas Republika

ASV dolārs

40

120

109.

Džibutija

ASV dolārs

40

120

110.

Ekvatoriālā Gvineja

ASV dolārs

35

90

111.

Eritreja

ASV dolārs

30

90

112.

Etiopija

ASV dolārs

40

100

113.

Gabona

ASV dolārs

35

100

114.

Gambija

ASV dolārs

35

110

115.

Gana

ASV dolārs

40

120

116.

Gvineja

ASV dolārs

35

105

117.

Gvineja-Bisava

ASV dolārs

30

90

118.

Kaboverde

ASV dolārs

35

90

119.

Kamerūna

ASV dolārs

35

100

120.

Kenija

ASV dolārs

40

130

121.

Komoru salas

ASV dolārs

35

110

122.

Kongo

ASV dolārs

40

125

123.

Kotdivuāra

ASV dolārs

35

90

124.

Lesoto

ASV dolārs

30

90

125.

Libērija

ASV dolārs

35

100

126.

Madagaskara

ASV dolārs

30

90

127.

Madeiras salas

ASV dolārs

25

80

128.

Malāvija

ASV dolārs

30

150

129.

Mali

ASV dolārs

35

100

130.

Mauritānija

ASV dolārs

30

70

131.

Maurīcija

ASV dolārs

25

70

132.

Mozambika

ASV dolārs

35

100

133.

Namībija

ASV dolārs

35

90

134.

Nigēra

ASV dolārs

35

100

135.

Nigērija

ASV dolārs

35

100

136.

Ruanda

ASV dolārs

35

105

137.

Santome un Prinsipi

ASV dolārs

25

80

138.

Seišelu salas

ASV dolārs

40

150

139.

Senegāla

ASV dolārs

35

80

140.

Sjerraleone

ASV dolārs

35

150

141.

Somālija

ASV dolārs

30

70

142.

Svazilenda

ASV dolārs

30

100

143.

Tanzānija

ASV dolārs

30

110

144.

Trinidāda un Tobago

ASV dolārs

30

80

145.

Togo

ASV dolārs

35

80

146.

Uganda

ASV dolārs

30

90

147.

Zaira

ASV dolārs

35

90

148.

Zambija

ASV dolārs

30

105

149.

Zimbabve

ASV dolārs

35

105

5. Amerikas valstis

5.1. Ziemeļamerikas valstis

150.

Amerikas Savienotās

Valstis

ASV dolārs

42

150

Ņujorka

ASV dolārs

45

170

151.

Kanāda

Kanādas dolārs

75

180

5.2. Karību jūras baseina valstis

152.

Antigva un Barbuda

ASV dolārs

35

100

153.

Aruba

ASV dolārs

30

128

154.

Dominika

ASV dolārs

40

100

155.

Dominikānas Republika

ASV dolārs

40

100

156.

Haiti

ASV dolārs

40

100

157.

Jamaika

ASV dolārs

30

110

158.

Kaimanu salas

ASV dolārs

30

150

159.

Kanāriju salas

ASV dolārs

45

130

160.

Kuba

ASV dolārs

25

105

161.

Martinika

Eiro

26

95

162.

Sentkritsa un Nevisa

ASV dolārs

35

117

163.

Sentlūsija

ASV dolārs

25

110

164.

Virdžīnas

ASV dolārs

30

105

165.

Zālamana salas

ASV dolārs

15

35

5.3. Dienvidamerikas valstis

166.

Argentīna

ASV dolārs

35

100

167.

Bolīvija

ASV dolārs

40

95

168.

Brazīlija

ASV dolārs

35

121

169.

Čīle

ASV dolārs

35

100

170.

Ekvadora

ASV dolārs

35

100

171.

Gajāna

ASV dolārs

35

100

172.

Hondurasa

ASV dolārs

35

95

173.

Kolumbija

ASV dolārs

35

105

174.

Kosterika

ASV dolārs

35

90

175.

Meksika

ASV dolārs

35

100

176.

Nikaragva

ASV dolārs

30

100

177.

Paragvaja

ASV dolārs

25

80

178.

Peru

ASV dolārs

30

120

179.

Puertoriko

ASV dolārs

25

100

180.

Salvadora

ASV dolārs

30

110

181.

Urugvaja

ASV dolārs

30

100

182.

Venecuēla

ASV dolārs

30

120

5.4. Pārējās Amerikas valstis

183.

Antiļas

ASV dolārs

35

115

184.

Bahamu salas

ASV dolārs

40

100

185.

Barbadosa

ASV dolārs

40

110

186.

Beliza

ASV dolārs

30

90

187.

Bermudu salas

ASV dolārs

40

115

188.

Grenāda

ASV dolārs

30

100

189.

Gvadelupa

Eiro

27

91

190.

Gvatemala

ASV dolārs

45

90

191.

Panama

ASV dolārs

25

120

192.

Sentvinsenta un

Grenadīnas

ASV dolārs

34

87

193.

Surinama

ASV dolārs

30

100

6. Austrālija un Okeānijas valstis

194.

Austrālija

Austrālijas dolārs

65

150

195.

Fidži

ASV dolārs

30

100

196.

Jaunzēlande

Austrālijas dolārs

60

130

197.

Papua-Jaungvineja

ASV dolārs

30

110

198.

Rietumsamoa

ASV dolārs

30

75

199.

Tonga

ASV dolārs

25

70

200.

Vanuatu

ASV dolārs

30

105

 

Finansu ministrs G.Bērziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!