Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru prezidents: - tiekoties ar Latvijas ceļinieku pārstāvjiem - tiekoties ar Francijas vēstnieci - līdzjūtībā Nīderlandes tautai - līdzjūtībā Japānas tautai. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 16.05.2000., Nr. 173/175 https://www.vestnesis.lv/ta/id/6321

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts prezidente: - savā darba vizītē Kanādā - līdzjūtībā Nīderlandes tautai - līdzjūtībā Japānas tautai - darba vizītē Amerikas Savienotajās Valstīs

Vēl šajā numurā

16.05.2000., Nr. 173/175

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru prezidents:

— tiekoties ar Latvijas ceļinieku pārstāvjiem

Vakar, 15.maijā, pēc "Latvijas ceļinieku asociācijas" ierosinājuma, notika Ministru prezidenta Andra Bērziņa un asociācijas pārstāvju (direktors Kārlis Kadiķis, valdes pārstāvji Kārlis Treijs un Arnis Kalniškāns) tikšanās, kurā puses pārrunāja iespējamos risinājumus finansiāli samilzušajai Latvijas autoceļu uzturēšanas un remontēšanas problēmai. Sarunā piedalījās satiksmes ministrs Anatolijs Gorbunovs, Autosatiksmes departamenta direktors Tālis Straume un Latvijas Autoceļu direkcijas ģenerāldirektors Olafs Kronlaks.

Ministru prezidents pauda pārliecību, ka šogad ceļu remonta pasūtījumu finansējumos paredzētā nauda ceļu būves uzņēmumiem ir jāsaņem atbilstoši paredzētajam un nedrīkst pieļaut situāciju, ka ceļinieki nesaņem to, par ko valsts ir apņēmusies samaksāt. Runājot par nākamo budžeta gadu, Ministru prezidents aicināja visas sarunā pārstāvētās puses sadarboties un izstrādāt ierosinājumus degvielas akcīzes nodokļa stingrākai iekasēšanai. A.Bērziņš aicināja ceļiniekus turpināt uzsākto sadarbību un tikties arī nākotnē, lai izstrādātu iespējami optimālāku ceļu apsaimniekošanas un finansēšanas modeli Latvijā.

Autoceļu departamenta direktors T.Straume uzsvēra, ka valdībai būtu jāizšķiras par jautājumu, vai sākotnēji veidotais ceļu fonds ir attīstāms uz komerciāliem pamatiem ar ienākumu administrēšanu, jo tādējādi veidotos daudz tiešāks dialogs starp ceļu apsaimniekotājiem un izmantotājiem.

"Latvijas ceļinieku asociācijas" pārstāvētājos uzņēmumos strādā ap 6500 cilvēku, un šo uzņēmumu finansiālais apgrozījums sakarā ar akcīzes nodokļa procentuālās daļas samazinājumu no 65% uz 50% pagājušajā gadā kopumā ir krities par vienu trešdaļu. Uzņēmumi savu darbību ir plānojuši atbilstoši iepriekšējo gadu progresīvajai attīstībai ceļu nozarē, ņemot kredītus tehnikas un izejmateriālu iegādei, bet šāds finansējuma kritums daudzu darbību var pat apturēt.

"Latvijas ceļinieku asociācija" un valdības vadītājs, kā arī pārējie sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka valstij ir nozīmīgi attīstīt vietējo ceļu būves firmu jaudas, jo tās dod darbu vairākiem tūkstošiem Latvijas cilvēku.

— tiekoties ar Francijas vēstnieci

Šodien, 15.maijā, pie Ministru prezidenta Andra Bērziņa iepazīšanās vizītē ieradās Francijas vēstniece Latvijā Luīza Avona. Viņa apsveica A.Bērziņu ar stāšanos augstajā amatā un novēlēja panākumus turpmākajā darbā.

Sarunu gaitā Ministru prezidents augstu novērtēja Francijas Republikas sniegto palīdzību Latvijai pēc neatkarības atgūšanas. A.Bērziņš atzinīgi novērtēja Francijas uzņēmuma "Rhodija" iesaisti "Tolaram Fibers" privatizācijas procesā, un abas amatpersonas izteica cerību, ka šis konkrētais projekts veicinās arī citu Francijas uzņēmumu ienākšanu Latvijā. Vēstniece informēja, ka nākamajā gadā sakarā ar Rīgas 800 gadu svinībām Rīgā tiks organizēta Francijas uzņēmumu izstāde, kurā piedalīsies apmēram 50 ievērojami Francijas uzņēmumi.

Tikšanās gaitā A.Bērziņš informēja, ka jaunā valdība saglabās ārpolitikas prioritātes — integrāciju Eiropas Savienībā un NATO, labu attiecību uzturēšanu ar kaimiņvalstīm, kā arī izteica cerību, ka gada otrajā pusē Francijas ES prezidentūras laikā Latvija saņems konsekventu atbalstu ES integrācijas procesos. Vēstniece apliecināja, ka Francija turpinās sniegt atbalstu Latvijai ES politikas realizācijā.

Sarunas gaitā Ministru prezidents izteicās, ka abu valstu attiecību aktivizēšanai būtu nepieciešamas abpusējas augsta līmeņa politiskas vizītes, ko apliecina maijā paredzētā Latvijas Valsts prezidentes vizīte Francijā. Vēstniece informēja Ministru prezidentu, ka ERAB pilnvarnieku gadskārtējās sanāksmes laikā Rīgā ieradīsies Francijas finansu ministrs Lorāns Fabiuss.

Tikšanās nobeigumā A.Bērziņš pieskārās problēmai, kas saistīta ar Latvijas īpašumu atgūšanu Parīzē, Pronī ielā 8, izsakot cerību, ka tiks rasts saprātīgs šī jautājuma risinājums.

— līdzjūtībā Nīderlandes tautai

Svētdien, 14.maijā, Ministru prezidents Andris Bērziņš izteica līdzjūtību Nīderlandes premjerministram Vimam Kokam un Nīderlandes tautai sakarā ar naktī uz 14.maiju notikušo traģisko eksploziju pirotehnikas noliktavā Enshedē.

— līdzjūtībā Japānas tautai

Svētdien, 14.maijā, Ministru prezidents Andris Bērziņš izteica līdzjūtību Japānas premjerministram Josiro Mori sakarā ar bijušā Japānas premjerministra Keidzo Obuči nāvi.

Valdības preses departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!