Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Pošoties Eiropas baņķieru lielsanāksmei. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 16.05.2000., Nr. 173/175 https://www.vestnesis.lv/ta/id/6310

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ar ceriņu gaismu dabas ziedēšanas laikā

Vēl šajā numurā

16.05.2000., Nr. 173/175

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Pošoties Eiropas baņķieru lielsanāksmei

Piektdien, 19. maijā, uz savu pilnsapulci Rīgā ierodas ERAB pilnvarnieki
E4.JPG (41171 BYTES)

Skats uz vienu no Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas pilnvarnieku sanāksmes norises vietām — Rīgas Latviešu biedrības namu Foto: Māris Kaparkalējs, "LV"

E5.JPG (19307 BYTES) E7.JPG (43771 BYTES)

Vakar, 15.maijā, Rīgā atklāja restaurētās Mazās Ģildes telpas

E8.JPG (24855 BYTES) E9.JPG (26085 BYTES)  

E6.JPG (23609 BYTES)

Foto: Māris Kaparkalējs, "LV"

E1.JPG (34913 BYTES)

ERAB pilvarnieku sanāksmei pārbūvēts arī Rīgas Kongresu nams

E10.JPG (19928 BYTES)

Atklājot restaurētās Mazās Ģildes telpas: ASV vēstnieks Džeimss Holmss, īpašu uzdevumu ministrs sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām Roberts Zīle un SIA "Birojs 2000" dirktore Selga Laizāne...

E11.JPG (21191 BYTES)

 

...Rīgas domes priekšsēdētājs Andris Ārgalis, Privatizācijas aģentūras ģenerāl- direktors Jānis Naglis un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Grīnbergs

Ir paveikts gandrīz neiespējamais — divu gadu laikā, kopš tika pieņemts lēmums par Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) pilnvarnieku 2000. gada sanāksmes rīkošanu Rīgā, Latvijas galvaspilsēta ar visas valsts atbalstu ir spējusi godam sagatavoties augsto viesu uzņemšanai.

Tā vakar, 15. maijā, ERAB sanāksmei sagatavoto telpu un būvju prezentācijā atzina vai visi runātāji — īpašu uzdevumu ministrs sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām Roberts Zīle, Rīgas domes priekšsēdētājs Andris Ārgalis, sanāksmes tehniskā organizatora SIA "Birojs 2000" direktore Selga Laizāne un citi.

Latvija, būdama ERAB dalībniece kopš 1992. gada, izpelnījusies uzticību šī pasākuma organizēšanai, īsajā sagatavošanās posmā ir tiešām centusies. Izmantojot no valsts investīciju programmas piešķirtos 3,6 miljonus latu un Rīgas pilsētas naudas līdzekļus, atjaunoti, restaurēti vai atbilstoši mūsdienu komforta prasībām pārbūvēti seši nozīmīgi objekti: Rīgas Latviešu biedrības nams, Rīgas Kongresu nams, Latvijas Universitātes centrālais korpuss, Mazā Ģilde, izstāžu zāle "Arsenāls" un Valsts Mākslas muzeja galvenās kāpnes.

Pēc R. Zīles, ERAB sanāksmes organizēšanas uzraudzības padomes priekšsēdētāja, domām, nav bijis un acīmredzot arī nebūs daudz tādu šīs starptautiskās organizācijas sanāksmju norises vietu, kas varētu lepoties ar Rīgā sanāksmes norisei sagatavotajām ēkām līdzvērtīgām telpām.

Līdzīgi citiem arī viņš izteica gandarījumu, ka pasākuma organizatori atteikušies no sākotnējās domas par vienkāršāko risinājumu — nojaucamu pagaidu konstrukciju būvi. Tā vietā līdzekļi ieguldīti paliekošos un vēsturiski bagātos objektos.

Rīgai jau šobrīd ir šīs ēkas. Tas ir visas sabiedrības — nodokļu maksātāju — ieguldījums ERAB sanāksmes rīkošanā. Taču vienlaikus tas ir arī visas sabiedrības ieguvums. Kaut gan pasākuma rīkotāji cer, ka tam piepulcēsies vēl arī papildu investīcijas un tūrisma plūsma, kuru sev līdzi nestu šī pasākuma pozitīvā rezonanse pasaulē, — secināja Roberts Zīle.

Jau februārī SIA "Restaurators" pabeidza 1,2 miljonus latu vērtos darbus Rīgas Latviešu biedrībā. Ēkai tika atjaunota fasāde un jumts, pilnībā restaurēta Teātra zāle. Iekārtota jauna ventilācijas un apkures sistēma.

Lielākās pārmaiņas skārušas Rīgas Kongresu namu — objektu, kura pārbūves tiesības konkursa kārtībā ieguva SIA "Skonto būve". Tā būs ERAB sanāksmes dalībnieku galvenā tikšanās un atklāšanas, kā arī vairāku citu sanāksmju vieta. Šeit atradīsies arī ERAB dalībvalstu delegāciju biroji un darba telpas, organizācijas sekretariāts un preses centrs.

Rīgas Kongresu nama pārbūves vadība tika uzticēta arhitektam Jurim Gertmanim — šīs ēkas projekta pirmvarianta autoram. Darbi sākās pagājušā gada jūnijā. Rekonstrukcijas gaitā tapa pilnīgi jauna četrstāvu piebūve, tās kopējā platība ir 3000 kvadrātmetru. Saskaņā ar starptautiski pieņemtiem internacionālu pasākumu rīkošanas standartiem gan šajā piebūvē, gan Kongresu nama rekonstruētajā daļā iekārtota gaisa ventilācijas un kondicionēšanas sistēma. Remonts veikts arī 70 procentos no vecās ēkas daļas, atjaunota nama lielā halle, pilnībā nomainīta kanalizācijas un apkures sistēma.

Rīgas Kongresu nama pārbūve kopumā izmaksāja vairāk nekā 3 miljonus latu, lielāko daļu no šiem līdzekļiem — 2,5 miljonus latu — no pilsētas budžeta atvēlēja Rīgas dome, pārējās izmaksas tika segtas no valsts investīciju programmas.

Saskaņā ar Latvijas Universitātes rektora Jura Zaķa un ERAB sanāksmes organizatoru parakstīto vienošanos daļa šī foruma pasākumu, to skaitā īpaši rīkotais biznesa forums, risināsies Latvijas Universitātes centrālajā mācību korpusā. Tieši tādēļ šo ēku, kas kārtīgu remontu nebija pieredzējusi kopš 1936. gada, beidzot skāra atjaunošanas darbi. Tos 900 tūkstošu latu vērtībā veica SIA "Nord".

Rekonstrukcijas rezultātā savu seno veidolu atguvusi Latvijas Universitātes Aula, tā aprīkota arī ar modernu ventilācijas, akustisko un apgaismošanas sistēmu. Iztīrītas un atjaunotas Aulas ērģeles, rekonstruēta ēkas halle un galvenā ieeja.

Atjaunotne skārusi arī divus Rīgas muzejus — Valsts Mākslas muzeju, kam atjaunotas galvenās kāpnes, un mākslas muzeju "Arsenāls", kur atjaunota un lietošanai piemērota halle, izbūvēta jauna elektroinstalācijas sistēma un nomainītas grīdas.

Valsts Mākslas muzejā jau pašlaik skatāma izstāde "Latvija 1945 — 1985", kas tiks piedāvāta arī ERAB sanāksmes dalībnieku uzmanībai, savukārt "Arsenālā" Latvija rīkos svinīgo pieņemšanu ERAB sanāksmes dalībniekiem.

Gan no ārpuses, gan iekšpuses pārmaiņas skārušas arī Rīgas Mazo Ģildi, kas daudzus gadsimtus ir bijis Rīgas amatnieku brālību nams, pēc 1936. gada — Amatu nams, kurā 1944. gadā tika iekārtots Arodbiedrību kultūras nams.

Kopš pagājušā gada septembra, kad būvfirma "Re&Re" uzsāka darbus, senajā veidolā ir rekonstruēta reiz kultūras nama vajadzībām piemērotā Lielā zāle, kur notiks ERAB rīkotā pieņemšana šīs bankas pilnvarniekiem, kā arī Mazā zāle , Belacord zāle, vestibils, greznās kāpņu telpas, mājas fasāde, kā arī priekšdārzs, kuru no Līvu laukuma tagad norobežo jauns metāla žogs.

Savā vietā, Mazās Ģildes labajā stūrī, atgriezusies kādreizējā Rīgas birģermeistara Hollendera statuja.

Uzlabots ēkas tehniskais aprīkojums — ventilācija un apkure. Darbu kopējais apjoms — 570 tūkstoši latu.

Tos, kas Mazo Ģildi apmeklējuši pirms rekonstrukcijas, iepriecinās ne tikai uzspodrinātais krāšņums, bet arī atgūtā iespēja uz nama velvēm un sienām atjaunotajos uzrakstos smelties Rīgas viduslaiku amatnieku dzīves gudrības. Viena no tām noderētu ERAB sanāksmes organizatoru un visu šeit uzskaitīto objektu atjaunošanas finansētāju un veicēju uzslavai: "Pacietība, prāts un laiks padara pat neiespējamo iespējamu" ( Geduld, Vernunft und Zeit, macht möglich die Unmöglichkeitvācu val .)

ERAB pilnvarnieku sanāksme Rīgā notiks jau šonedēļ — no 20. līdz 22. maijam.

Dina Gailīte, "LV" nozaru virsredaktore

Foto: Māris Kaparkalējs, "LV"

 

 

 

 

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!