• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2001. gada 27. marta noteikumi Nr. 149 "Kārtība, kādā ar pievienotās vērtības nodokli apliekamā persona ieved pamatlīdzekļus ražošanas tehnoloģiskajam procesam". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.03.2001., Nr. 52 https://www.vestnesis.lv/ta/id/6241-kartiba-kada-ar-pievienotas-vertibas-nodokli-apliekama-persona-ieved-pamatlidzeklus-razosanas-tehnologiskajam-procesam

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.150

Noteikumi par nodokļu maksātāju un nodokļu maksātāju struktūrvienību reģistrāciju Valsts ieņēmumu dienestā

Vēl šajā numurā

30.03.2001., Nr. 52

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 149

Pieņemts: 27.03.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.149

Rīgā 2001.gada 27.martā (prot. Nr.13, 40.¤)

Kārtība, kādā ar pievienotās vērtības nodokli apliekamā persona ieved pamatlīdzekļus ražošanas tehnoloģiskajam procesam

Izdoti saskaņā ar likuma “Par pievienotās vērtības nodokli”
10.panta pirmās daļas 4.punktu un 12.panta 2.1 daļu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā ar pievienotās vērtības nodokli apliekamā persona (turpmāk — apliekamā persona) ieved pamatlīdzekļus ražošanas tehnoloģiskajam procesam un kā priekšnodokli atskaita muitas deklarācijā norādīto, bet nesamaksāto pievienotās vērtības nodokli.

2. Apliekamajai personai, kura ieved Latvijas Republikas muitas teritorijā pamatlīdzekļus ražošanas tehnoloģiskajam procesam (turpmāk — pamatlīdzekļi), noformējot šo pamatlīdzekļu izlaišanu brīvam apgrozījumam, ir tiesības nemaksāt pievienotās vērtības nodokli, ja:

2.1. šī persona iesniedz muitas iestādē izziņu, kurā norādīta šo noteikumu 3.punktā minētā informācija un kuru izsniegusi Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālā iestāde, kurā tā ir reģistrēta kā nodokļu maksātāja (turpmāk — VID);

2.2. ievedamie pamatlīdzekļi nav iekļauti Ekonomikas ministrijas apstiprinātajā un laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” publicētajā preču sarakstā, kurā minēto preču analogi tiek ražoti Latvijas Republikā vai kurā minētās preces ieved šo preču ražotāju oficiālie pārstāvji Latvijā (turpmāk — Ekonomikas ministrijas apstiprinātais preču saraksts);

2.3. ievedamie pamatlīdzekļi pilnīgi vai daļēji tiks izmantoti ar pievienotās vērtības nodokli apliekamu darījumu veikšanai (turpmāk — apliekamie darījumi).

3. VID izdotajā izziņā norāda šādu informāciju:

3.1. persona ir apliekamā persona;

3.2. apliekamajai personai izziņas izsniegšanas dienā nav pievienotās vērtības nodokļa parāda par iepriekšējiem taksācijas periodiem;

3.3. izziņas izsniegšanas datumu.

4. VID izdotā izziņa ir derīga vienu mēnesi.

5. Apliekamā persona pievienotās vērtības nodokļa deklarācijā par taksācijas periodu, kurā tā šo noteikumu noteiktajā kārtībā ir ievedusi pamatlīdzekļus (turpmāk — nodokļa deklarācija), kā maksājamo nodokli uzrāda muitas deklarācijā norādīto, bet nesamaksāto pievienotās vērtības nodokli (turpmāk — aprēķinātais nodoklis).

6. Apliekamā persona nodokļa deklarācijā aprēķināto nodokli kā priekšnodokli atskaita pilnā apmērā, ja tā veic:

6.1. tikai apliekamus darījumus;

6.2. gan apliekamus, gan neapliekamus darījumus un pamatlīdzekļus ir ievedusi tikai apliekamo darījumu veikšanai, kā arī ir nodrošinājusi atsevišķu to preču un pakalpojumu uzskaiti, kas tiek izmantoti apliekamo darījumu veikšanai.

7. Apliekamā persona nodokļa deklarācijā aprēķināto nodokli kā priekšnodokli atskaita daļēji, ja tā veic gan apliekamus, gan neapliekamus darījumus un nav nodrošinājusi šo darījumu atsevišķu uzskaiti. Nodokļa daļu, kuru var uzrādīt kā priekšnodokli, nosaka saskaņā ar likuma “Par pievienotās vērtības nodokli” 10.panta desmito daļu.

8. Apliekamā persona vienlaikus ar nodokļa deklarāciju VID iesniedz arī apzīmogotas muitas kravas deklarācijas kopiju par taksācijas periodā šo noteikumu noteiktajā kārtībā ievestajiem pamatlīdzekļiem.

9. Ja rodas domstarpības, Ekonomikas ministrija pēc Valsts ieņēmumu dienesta vai apliekamās personas pieprasījuma izvērtē un sagatavo attiecīgu atzinumu par ievedamo pamatlīdzekļu:

9.1. atbilstību Ekonomikas ministrijas apstiprinātajam preču sarakstam;

9.2. nepieciešamību ražošanas tehnoloģiskā procesa nodrošināšanai.

10. Pievienotās vērtības nodoklis par ievestajiem pamatlīdzekļiem maksājams likumā “Par pievienotās vērtības nodokli” noteiktajā vispārējā kārtībā, ja:

10.1. apliekamajai personai ir pievienotās vērtības nodokļa parāds;

10.2. tiek ievesti tādi pamatlīdzekļi, kas ir iekļauti Ekonomikas ministrijas apstiprinātajā preču sarakstā;

10.3. ievestie pamatlīdzekļi netiks izmantoti apliekamu darījumu veikšanai;

10.4. apliekamā persona muitas iestādē nav iesniegusi VID izdoto izziņu;

10.5. beidzies VID izdotās izziņas derīguma termiņš.

11. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1995.gada 11.aprīļa noteikumus Nr.96 “Noteikumi par kārtību, kādā maksājams pievienotās vērtības nodoklis par ievedamajiem pamatlīdzekļiem” (Latvijas Vēstnesis, 1995, 61.nr.).

12. Noteikumi stājas spēkā ar 2001.gada 1.aprīli.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Finansu ministra vietā —
īpašu uzdevumu ministrs
sadarbībai ar starptautiskajām
finansu institūcijām R.Zīle

 

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!