Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2002. gada 23. aprīļa noteikumi Nr. 170 "Kārtība, kādā akreditējamas vispārējās izglītības un profesionālās izglītības programmas, izglītības iestādes un eksaminācijas centri". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.05.2002., Nr. 70 https://www.vestnesis.lv/ta/id/61970

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.180

Noteikumi par nekustamā īpašuma nodokļa prognozi un saskaņošanu ar pašvaldībām

Vēl šajā numurā

10.05.2002., Nr. 70

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 170

Pieņemts: 23.04.2002.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 170

Rīgā 2002.gada 23.aprīlī (prot. Nr. 17, 12.§)

Kārtība, kādā akreditējamas vispārējās izglītības un profesionālās izglītības programmas, izglītības iestādes un eksaminācijas centri

Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 14.panta 8. un 11.punktu,
15.panta 5.punktu, 27.pantu un 33.panta trešo daļu,
Vispārējās izglītības likuma 4.panta 1.punktu,
Profesionālās izglītības likuma 7.panta 7.punktu,
8.panta 7.punktu un 29.panta ceturto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā akreditē:

1.1. vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības, profesionālās vidējās izglītības programmas un profesionālās tālākizglītības programmas otrā un trešā līmeņa profesionālās kvalifikācijas ieguvei (turpmāk — programmas);

1.2. izglītības iestādes, kuras īsteno šo noteikumu 1.1.apakšpunktā minētās programmas un profesionālās pilnveides vai profesionālās ievirzes izglītības programmas;

1.3. eksaminācijas centrus, kuros var kārtot centralizētos profesionālās kvalifikācijas eksāmenus.

2. Programmu, izglītības iestādi vai eksaminācijas centru akreditē, pamatojoties uz izglītības iestādes vai eksaminācijas centra dibinātāja vai vadītāja iesniegumu vai tās ministrijas iesniegumu, kuras pārziņā ir izglītības iestāde vai eksaminācijas centrs (turpmāk — pieteicējs).

3. Jautājumu par programmas, izglītības iestādes vai eksaminācijas centra akreditāciju izskata Vispārējās izglītības akreditācijas komisija, Profesionālās izglītības akreditācijas komisija vai Profesionālās ievirzes sporta izglītības akreditācijas komisija (turpmāk — komisija) ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc iesnieguma saņemšanas, bet par profesionālās tālākizglītības programmas un izglītības iestādes, kura īsteno tikai profesionālās tālākizglītības programmas vai profesionālās pilnveides programmas, akreditāciju — ne vēlāk kā trīs mēnešus pēc iesnieguma saņemšanas. Lēmumu pieņem Izglītības un zinātnes ministrija. Izglītības iestādei ir tiesības turpināt pieteikto programmu, eksaminācijas centram — centralizēto profesionālās kvalifikācijas eksāmenu īstenošanu, ja pēc pieteikuma izskatīšanas termiņa beigām lēmums par izglītības iestādes, eksaminācijas centra vai programmas akreditāciju vai attiecīgs motivēts atteikums nav pieņemts.

4. Komisijā ir ne mazāk kā pieci locekļi (trīs Izglītības un zinātnes ministrijas un viens Izglītības valsts inspekcijas pilnvarots pārstāvis). Atbilstoši programmu veidam komisijā iekļauj arī citu ministriju, pašvaldību, darba devēju, profesionālo organizāciju vai sporta federāciju pārstāvjus. Komisijas sastāvu apstiprina izglītības un zinātnes ministrs. Komisijas un šo noteikumu 10.punktā minētās ekspertu komisijas darbību, vērtējamos komponentus un akreditācijas procedūru nosaka izglītības un zinātnes ministra apstiprināts akreditācijas nolikums.

5. Komisija, akreditējot programmu, novērtē programmas īstenošanas kvalitāti pēc šādiem kritērijiem:

5.1. programmas un tās īstenošanas atbilstība normatīvajos aktos noteiktajām prasībām;

5.2. teorētisko un praktisko mācību norise;

5.3. programmas īstenošanai nepieciešamais metodiskais un materiāltehniskais nodrošinājums;

5.4. pedagogu kvalifikācija;

5.5. programmas īstenošanas dokumentācija.

6. Komisija:

6.1. akreditējot izglītības iestādi, kura īsteno šo noteikumu 1.1.apakšpunktā minētās programmas (akreditē pēc tajā īstenoto programmu akreditācijas vai vienlaikus ar to), novērtē izglītības iestādes darbības kvalitāti pēc šādiem kritērijiem:

6.1.1. izglītības iestādes nolikuma un darbības atbilstība normatīvajos aktos noteiktajām prasībām;

6.1.2. iestādes metodiskais un materiāltehniskais nodrošinājums, kas nepieciešams, lai organizētu valsts pārbaudījumus vispārizglītojošajos mācību priekšmetos vai centralizētos profesionālās kvalifikācijas eksāmenus;

6.2. akreditējot izglītības iestādi, kura īsteno profesionālās pilnveides vai profesionālās ievirzes izglītības programmas, novērtē izglītības iestādes darbības kvalitāti pēc šādiem kritērijiem:

6.2.1. izglītības iestādes nolikuma un darbības atbilstība normatīvajos aktos noteiktajām prasībām;

6.2.2. iestādes metodiskais un materiāltehniskais nodrošinājums;

6.2.3. programmas un tās īstenošanas atbilstība normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.

7. Komisija, akreditējot eksaminācijas centru, novērtē tā darbības kvalitāti pēc šādiem kritērijiem:

7.1. eksaminācijas centra darbības atbilstība nolikumam un profesionālās kvalifikācijas piešķiršanu reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem;

7.2. darbinieku kvalifikācija;

7.3. metodiskais un materiāltehniskais nodrošinājums, kas nepieciešams, lai organizētu centralizētos profesionālās kvalifikācijas eksāmenus attiecīgās kvalifikācijas ieguvei un sagatavotu eksaminējamās personas eksāmenu teorētisko un praktisko uzdevumu izpildei.

8. Programmu, izglītības iestādi vai eksaminācijas centru akreditē uz laiku, ne ilgāku par sešiem gadiem.

9. Komisija:

9.1. izskata pieteicēja iesniegumu;

9.2. izveido ekspertu komisiju triju cilvēku sastāvā;

9.3. nosaka ekspertu komisijas darbības sākuma termiņu;

9.4. pamatojoties uz ekspertu komisijas atzinumu, ne vēlāk kā 30 dienas pēc noteiktā akreditācijas sākuma termiņa iesniedz Izglītības un zinātnes ministrijai priekšlikumu par programmas, iestādes vai centra akreditāciju vai akreditācijas atteikumu;

9.5. sagatavo un izsniedz izglītības un zinātnes ministra parakstītu izglītības programmas akreditācijas lapu (1.pielikums), izglītības iestādes akreditācijas lapu (2.pielikums) vai eksaminācijas centra akreditācijas lapu (3.pielikums) vai, ja netiek pieņemts lēmums par programmas, iestādes vai centra akreditāciju, sniedz motivētu rakstisku atteikumu izsniegt akreditācijas lapu;

9.6. izskata iebildumus pret ekspertu komisijas atzinumu un, ja nepieciešams, izveido citu ekspertu komisiju;

9.7. risina citus ar programmas, izglītības iestādes vai eksaminācijas centra akreditāciju saistītus jautājumus.

10. Ekspertu komisijas sastāvā ir ministriju, Izglītības valsts inspekcijas, pašvaldību, darba devēju, profesionālo organizāciju vai sporta federāciju pilnvaroti pārstāvji atbilstoši programmas veidam vai profesionālajai kvalifikācijai.

11. Vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības, profesionālās vidējās izglītības programmu un izglītības iestāžu akreditācijā ekspertu komisijas vadītājs ir Izglītības valsts inspekcijas pilnvarots pārstāvis.

12. Pašvaldību vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības iestāžu un tajās īstenojamo izglītības programmu akreditācijā ekspertu komisijas vadītāja vietnieks ir attiecīgās pašvaldības pilnvarots pārstāvis.

13. Ekspertu komisija:

13.1. atbilstoši akreditācijas nolikumam izvērtē patiesos apstākļus izglītības iestādē vai eksaminācijas centrā un programmas īstenošanas, kā arī izglītības vai eksaminācijas procesu;

13.2. sagatavo atzinumu par programmas, izglītības iestādes vai eksaminācijas centra akreditāciju vai akreditācijas atteikumu, iepazīstina ar atzinumu iestādes vai centra vadītāju un iesniedz atzinumu komisijai.

14. Akreditācijas lapu kopijas un komisijas lēmumu kopijas tiek glabātas Izglītības un zinātnes ministrijā.

15. Ja izglītības iestāde vai eksaminācijas centrs nepiekrīt ekspertu komisijas lēmumam, ne vēlāk kā 10 dienas pēc ekspertu komisijas atzinuma saņemšanas iestādes vai centra dibinātājs vai vadītājs iesniedz akreditācijas komisijai rakstisku motivētu iesniegumu ar lūgumu noteikt citu ekspertu komisijas sastāvu un atkārtoti izvērtēt programmas īstenošanu vai izglītības iestādes vai eksaminācijas centra darbību.

16. Akreditācijas izmaksas apstiprina izglītības un zinātnes ministrs, un tās ietver:

16.1. organizatoriskās un akreditācijas lapu noformēšanas izmaksas;

16.2. ekspertu ceļa izdevumus no dzīvesvietas līdz izglītības iestādei (eksaminācijas centram) un atpakaļ, dienasnaudu, kā arī izdevumus par viesnīcu (naktsmītni);

16.3. ekspertu (izņemot ministriju darbiniekus) darba samaksu.

17. Akreditācijas organizatoriskās un akreditācijas lapu noformēšanas izmaksas sedz no Izglītības un zinātnes ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

18. Šo noteikumu 16.2. un 16.3.apakšpunktā minētās izmaksas sedz attiecīgā izglītības iestāde (eksaminācijas centrs).

19. Akreditācijas lapas, kas izsniegtas līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, ir spēkā līdz noteiktā akreditācijas termiņa beigām.

20. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1999.gada 7.decembra noteikumus Nr.400 “Kārtība, kādā akreditējamas vispārējās izglītības un profesionālās izglītības programmas un izglītības iestādes” (Latvijas Vēstnesis, 1999, 408./409.nr.).

Ministru prezidents A.Bērziņš

Izglītības un zinātnes ministrs K.Greiškalns

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2002.gada 11.maiju.

1. pielikums
Ministru kabineta
2002. gada 23. aprīļa
noteikumiem Nr.170

Izglītības un zinātnes ministrs K.Greiškalns

 

2. pielikums
Ministru kabineta
2002. gada 23. aprīļa
noteikumiem Nr.170

Izglītības un zinātnes ministrs K.Greiškalns

 

3. pielikums
Ministru kabineta
2002. gada 23. aprīļa
noteikumiem Nr.170

Izglītības un zinātnes ministrs K.Greiškalns

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!