Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Zemkopības ministrijas 2002. gada 30. aprīļa rīkojums Nr. 116 "Par aizliegumu un ierobežojumu noteikšanu sēklas un pārtikas kartupeļu ievešanai Latvijā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.05.2002., Nr. 66 https://www.vestnesis.lv/ta/id/61718

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Zemkopības ministrijas rīkojums Nr.117

Par papildinājumiem Zemkopības ministrijas 1999. gada 31. maija rīkojumā Nr. 133

Vēl šajā numurā

03.05.2002., Nr. 66

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Zemkopības ministrija

Veids: rīkojums

Numurs: 116

Pieņemts: 30.04.2002.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Zemkopības ministrijas rīkojums Nr.116

Rīgā 2002. gada 30. aprīlī

Par aizliegumu un ierobežojumu noteikšanu sēklas un pārtikas kartupeļu ievešanai Latvijā

Pamatojoties uz Augu aizsardzības likuma 6. panta 3. punktu un lai novērstu augu karantīnas organismu ievešanas un izplatīšanās risku, importējot kartupeļus, to stādīšanas periodā, kā arī ņemot vērā, ka Latvijā augu karantīnas organisms — kartupeļu gaišā gredzenpuve Clavibacter michiganensis subsp. sepedonicus ir ierobežoti izplatīta un tiek veikti šī organisma apkarošanas pasākumi:

1. Aizliegt ievest kartupeļus no Krievijas Federācijas, Ukrainas Republikas un Baltkrievijas Republikas, jo minētajās valstīs kartupeļu gaišā gredzenpuve Clavibacter michiganensis subsp. sepedonicus nav iekļauta šo valstu augu karantīnas organismu sarakstā, līdz ar ko netiek veiktas regulāras pārbaudes šī organisma izplatības noteikšanai, pēc Eiropas un Vidusjūras augu aizsardzības organizācijas oficiālās informācijas šis organisms ir konstatēts šajās valstīs, kā arī no šīm valstīm eksportētajos kartupeļos.

2. Uzdot Pārtikas un veterinārā dienesta Sanitārajai robežinspekcijai:

2.1. visām kartupeļu kravām, ko ieved no Polijas Republikas, uz robežas veikt paraugu noņemšanu un nosūtīšanu uz laboratoriju un atļaut ievest Latvijā tikai pēc laboratorijas rezultātu saņemšanas, jo augu karantīnas organisms — kartupeļu gaišā gredzenpuve Clavibacter michiganensis subsp. sepedonicus konstatēta Latvijā importētajos kartupeļos no Polijas Republikas katru gadu un tai skaitā jau trīs gadījumos šogad;

2.2. ievedot kartupeļus no citām valstīm, novērtējot kartupeļu kvalitāti un izvērtējot fitosanitāro risku, veikt paraugu noņemšanu un nosūtīšanu uz laboratoriju, atļaujot kartupeļus ievest Latvijā. Gadījumos, kad augu karantīnas organisms — kartupeļu gaišā gredzenpuve Clavibacter michiganensis subsp. sepedonicus tiek konstatēta, turpmāk veikt paraugu noņemšanu no visām šīs valsts ievestajām kartupeļu kravām un atļaut ievest to Latvijā tikai pēc laboratorijas rezultātu saņemšanas.

3. Rīkojums ir spēkā divus mēnešus no tā spēkā stāšanās dienas.

4. Rīkojumu publicēt laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

5. Kontroli pār rīkojuma izpildi uzdot valsts sekretāra vietniekam A.Lapiņam.

Zemkopības ministrs A.Slakteris

Valsts sekretāre L.Straujuma

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!