Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valsts prezidente - darba vizītē Kanādā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.05.2000., Nr. 167/168 https://www.vestnesis.lv/ta/id/5932

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par centralizēto eksāmenu norises kārtību un vērtēšanu

Vēl šajā numurā

10.05.2000., Nr. 167/168

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts prezidente:

— darba vizītē Kanādā

Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga vakar, 9.maijā, Kanādā tikās ar Toronto Tirdzniecības palātas prezidenti Elisi Alanu un citiem palātas locekļiem. Sarunā Valsts prezidente akcentēja investīciju iespējas Latvijā un skaidroja pašreizējo Latvijas ekonomisko un kopējo attīstību. Prezidente apliecināja Latvijas interesi par tirdzniecības sakaru intensificēšanu ar Toronto, kā arī ar visu Ontario provinci Kanādā. Viņa sacīja, ka Kanāda ir bijusi stiprs atbalsts Latvijas neatkarībai, kā arī Latvijas reformu procesam demokrātisko struktūru un ekonomisko procesu attīstībā. V.Vīķe–Freiberga pastāstīja, ka Latvija desmit gadu laikā kopš neatkarības atgūšanas ir ļoti daudz paveikusi un tagad tā ir globalizētā pasaulē, kur distancei nav primāra nozīme sakaros starp valstīm.

Valsts prezidente vēlējās dzirdēt, kādi ir Toronto Tirdzniecības palātas priekšlikumi un ieteikumi attiecībā uz sadarbības paplašināšanu ar Latviju (Toronto Tirdzniecības palāta ir lielākā Kanādā, tai ir apmēram 10 000 biedru). Toronoto Tirdzniecības palātas prezidente Elise Alana iepazīstināja ar palātas darbības mērķiem un pašreizējām aktualitātēm. Viņa teica, ka būtu ieinteresēta rīkot seminārus par iespējām investēt Latvijā un strādāt pie tā, lai novērstu barjeras tirdzniecības sakaru paplašināšanā. Tika runāts arī par informācijas pieejamību par Latviju un investēšanas iespējām mūsu valstī.

Valsts prezidente informēja, ka Latvija pēdējā laikā ir strādājusi pie tā, lai ārvalstu uzņēmējiem vienkāršotu uzņēmējdarbības uzsākšanu mūsu zemē. Vaira Vīķe–Freiberga sacīja, ka Kanādas parlamentāriešu iepriekšējā vizīte Latvijā ir stimuls šajā jomā, un pauda gandarījumu, ka atrasta iespēja un jau rudenī Latvijā viesosies Kanādas biznesmeņu grupa, lai iepazītos ar investīciju iespējām.

V.Vīķe-Freiberga stāstīja par to, kā Latvija gatavojas Rīgas astoņsimtgadei, un šo svinību ietvaros jau notiekošajiem pasākumiem. Viņa arī stāstīja par Latvijas īpašo pievilcību, par mūsu spēcīgajiem sportistiem, piemēram, hokejā, tāpat par operas un baleta festivāliem un citiem mūzikas pasākumiem, kas jau ir kļuvuši slaveni Eiropā un pasaulē, par lielo tūrisma attīstības potenciālu Latvijā, kuram ļoti nepieciešamas investīcijas. Ontario valdības ekonomiskā departamenta pārstāvji sacīja atzinīgus vārdus par lauku tūrisma attīstību Latvijā.

Valsts prezidente pastāstīja par Latvijas pašreizējo situāciju. Viņa atzīmēja, ka, lai arī mainās valdības, politiskā vide ir stabila un attīstības mērķi ir nemainīgi. Tika uzsvērts, ka informācijas tehnoloģijas ir viena no tām jomām, kas varētu būt Latvijas prioritāte nākotnē, jau pašlaik Latvijā ir daudz spējīgu speciālistu, kas var dot nopietnu ieguldījumu mūsu valsts attīstībā.

Vaira Vīķe–Freiberga uzsvēra, ka Baltijas valstu vienotība ir ļoti nozīmīgs aspekts Baltijas valstu tirgus attīstībai nākotnē. Prezidente apliecināja, ka Latvija ir gatava investīcijām no Kanādas: Latvijā ir stabila valūta un sekmīgi pārvarēta Krievijas ekonomiskā krīze, Latvija arī dažādo savu eksporta tirgu uz dažādām valstīm gan Eiropā, gan citur pasaulē. Vēl tika runāts par sadarbību ar Ukrainu un NVS valstīm tirdzniecības jomā. Valsts prezidente informēja, ka pēc pāris gadiem, 2003.gada 1.janvārī, Latvija varētu būt Eiropas Savienības dalībvalsts, un tas pavērs iespējas sadarbībai ar citām valstīm. Kanādiešu puse tika informēta, ka Latvija ir pirmā Baltijas valsts, kas ir iestājusies Pasaules tirdzniecības organizācijā. Runājot par konkrētām tirdzniecības jomām, kurās varētu izvērsties sadarbība, tika minēta zvejniecība un kokapstrāde.

Tika runāts arī par Baltijas valstu un Latvijas identificēšanu pasaulē un to, kā vēl spilgtāk varētu iezīmēt pasaules biznesa kartē Latvijas un Baltijas valstu vārdus. Prezidente norādīja, ka abpusējas biznesa delegācijas būtu tam labs stimuls, un atzīmēja, ka Rīgā maija vidū notiks ERAB konference, uz kuru ieradīsies aptuveni 60 valstu pārstāvji.

Valsts prezidenta preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!