Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2001. gada 19. decembra saistošie noteikumi Nr. 20 "Par pašvaldību nodevu par reklāmu izkārtņu, sludinājumu un citu informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās Jūrmalas pilsētā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 5.02.2002., Nr. 19 https://www.vestnesis.lv/ta/id/58428

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par konvertējamo valūtu kursiem

Vēl šajā numurā

05.02.2002., Nr. 19

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 20

Pieņemts: 19.12.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.20

(prot. Nr.22, 12.punkts)

Jūrmalā 2001.gada 19.decembrī

Par pašvaldību nodevu par reklāmu izkārtņu, sludinājumu un citu informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās Jūrmalas pilsētā

Izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas likuma “Par pašvaldībām” 14.pantu un
Latvijas Republikas likuma “Par nodokļiem un nodevām” 12.pantu

1.nodaļa. Ar pašvaldības nodevu apliekamais objekts

1. Pašvaldības nodevas par reklāmu izkārtņu, sludinājumu un citu informatīvo materiālu izvietošanu Jūrmalas pilsētā objekts ir:

1.1.1. reklāmu izvietošana un eksponēšana publiskās vietās Jūrmalas pilsētā, kas veikta saskaņā ar Jūrmalas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem „Par reklāmu izkārtņu, sludinājumu un citu informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās Jūrmalas pilsētā”;

1.2.2. izkārtnes izvietošana un eksponēšana publiskās vietās Jūrmalas pilsētā, ja kā izkārtnes sastāvdaļa tiek izvietota informācija par pārdodamo produkciju, pakalpojuma veidu un tml., kas dominē pār galveno informāciju, saskaņā ar Jūrmalas pilsētas domes saistošo noteikumu „Par reklāmu izkārtņu, sludinājumu un citu informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās Jūrmalas pilsētā” 1.7.punktu.

 

2.nodaļa. Pašvaldību nodevas likme

2.1. Pašvaldības nodevas par reklāmu likmes aprēķināšanas kārtību nosaka Jūrmalas pilsētas dome. Tarifs ir Ls 1,00 par reklāmas vienu kvadrātmetru mēnesī. Ja reklāmas vai reklāmas nesēja virsmas izmērs ir mazāks par vienu kvadrātmetru, aprēķinos tiek lietots minimālais skaitlis 1.

Ziņas par reklāmas vai reklāmas nesēja izmēriem kā arī par izvietojamās reklāmas eksponēšanas ilgumu, pašvaldības nodevas aprēķināšanai iesniedz reklāmas izvietotājs, kurš ir atbildīgs par sniegto ziņu pareizību.

2.2. Pašvaldības nodevu nosaka pēc formulas:

reklāmas (izkārtnes) objekta izmērs (m²) X tarifa likme (Ls) X zonas koeficients X efektivitātes koeficients X tematikas koeficients X laiks (mēnešos)

2.2.1. Tarifa likme ir 1 Ls/m² mēnesī.

2.2.2. Zonu koeficienti:

pilsētas centrālajā daļā – (Jomas iela no Ērgļu ielas līdz Turaidas ielas, ietverot piegulošās redzamās teritorijas) 3,0

Turaidas iela (no Lienes ielas līdz pludmalei) 3,0

pie galvenajām ielām un dzīvojamo rajonu centros (Rīgas iela, Lienes iela, Z.Meierovica pr., Dubultu pr., Strēlnieku pr., Mellužu pr., Dzintaru pr., Asaru pr., Talsu šoseja, Kolkas iela, Jūras iela, Bulduru pr., Meža pr., O.Kalpaka pr., Vienības pr., 5.līnija, 6.līnija, 7.līnija, Tirgoņu iela, Baznīcas iela, Slokas iela (no dzelzceļa līdz jūrai), Stacijas iela, Ventspils šoseja, Raiņa iela, Skolas iela, Nometņu iela, Tallinas iela) 2,0

pludmalē 1,5

pie dzelzceļa stacijas 1,5

pārējā teritorijā 1,0

2.2.3. Efektivitātes koeficienti:

kinētiskā reklāma 0,25

gaismas reklāma 0,5

apgaismota reklāma 1

pārējās reklāmas 2

2.2.4. Tematikas koeficients:

politiskā reklāma 3,0

kultūras, dabas un veselības aizsardzības, sporta, bērnu, jaunatnes pasākumi u.tml. tematika (ar komerciālu raksturu) 0,5

Latvijas Republikā ražotās produkcijas reklāma un to firmu reklāma, kas produktu ražo 0,5

reklāma, kas izvietota kā standarta ceļa norāde 0,5

tūrismu veicinoša reklāma 0,5

importa alus un atspirdzinošu dzērienu reklāma 2,0

pārējās reklāmas 1,0

2.3. Sludinājumu un citu informatīvo materiālu eksponēšanas maksa ir Ls 0,20 par vienu eksemplāru diennaktī.

2.4. Sludinājumu un citu informatīvo materiālu izvietošanai uz pārvietojamiem stendiem atsevišķu publisku sarīkojumu gadījumos eksponēšanas maksu nosaka saskaņā ar šo Noteikumu 2.2. punktu.

3. Pašvaldības nodevas maksātāji

3.1. Attiecīgās pašvaldības nodevas maksātāji ir fiziskas vai juridiskas personas, kuras uz pašvaldības īpašuma objektiem, kuri vērsti pret publiskām vietām Jūrmalas pilsētā, kā arī citās tam atvēlētās publiskās vietās vai tieši uz publisku vietu vērsti, izvieto reklāmu, izkārtnes, kurās nedominē galvenā informācija, sludinājumus un citus informatīvus materiālus .

3.2. Ar pašvaldības nodevu nav apliekama juridisko personu izvietotā vizuālā informācija, kas informē par to veikto uzņēmējdarbību, ja minētā informācija izvietota tieši uz attiecīgās juridiskās personas uzņēmējdarbības veikšanas vietas.

4. Maksāšanas laikposms un samaksas termiņš.

Šajos Noteikumos paredzētās nodevas maksājamas pirms attiecīgās, reklāmas, izkārtnes, sludinājumu un citu informatīvo materiālu eksponēšanas uzsākšanas.

5. No pašvaldību nodevas atbrīvojami.

5.1. No pašvaldības nodevas tiek atbrīvoti:

5.1.1. nekomerciāla rakstura reklāma: reklāma vai informācija par labdarības pasākumiem; Latvijas Republikā reģistrēto reliģisko konfesiju informācija un reklāma; informācija un reklāma par dabas aizsardzību; informācija par kultūrvēsturisko mantojumu; informācija un reklāma par veselības aizsardzības pasākumiem; informācija un reklāma par sporta pasākumiem; informācija un reklāma par bērnu un jaunatnes pasākumiem.

5.1.2. Jūrmalas pilsētas domes rīkoto pasākumu reklāma un informācija par tiem, tajā skaitā dažādu akciju un svētku noformējums;

5.1.3. Jūrmalas pilsētas domes rīkoto pasākumu sponsoru reklāma no pašvaldības nodevas tiek atbrīvota pasākuma vietā un laikā;

5.1.4. Jūrmalas pilsētas dome var samazināt vai atbrīvot no pašvaldības nodevas, ja reklāmu izvietojot, tiek nodrošināta mazo arhitektūras formu izgatavošana, izvietošana, apkope, uzturēšana un citas darbības pilsētas infrastruktūras uzlabošanai, izdodot attiecīgus saistošos noteikumus.

6. Pašvaldību nodevas iekasēšanas kārtība un tās kontroles mehānisms.

6.1. Pašvaldības nodeva par reklāmu izkārtņu, sludinājumu un citu informatīvo materiālu izvietošanu Jūrmalas pilsētā ieskaitāma Jūrmalas pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļu kontā, piecu dienu laikā pēc atļaujas saņemšanas: rēķina Nr.10—010130127, a/s “Latvijas Unibanka”, Jūrmalas filiālē, kods: 310101900.

6.2. Šajos Noteikumos paredzēto pašvaldības nodevu maksājumus kontrolē un reģistrē galvenais mākslinieks, iereģistrējot attiecīgos maksājumus nodevu reģistrācijas žurnālā.

Priekšsēdētājs D.Urbanovičs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!