Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 20. marta sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.03.2001., Nr. 48 https://www.vestnesis.lv/ta/id/5811

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par dezinfekciju robežkontroles punktos

Vēl šajā numurā

23.03.2001., Nr. 48

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta 20. marta sēdē

Akceptēti "Noteikumi par neparasta darījuma pazīmju sarakstu un ziņošanas kārtību" . Tie nosaka neparasta darījuma pazīmju sarakstu, kurā ietvertās pazīmes var liecināt par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju vai to legalizācijas mēģinājumu, un ziņošanas kārtību.

Valdība akceptēja likumprojektu "Par Hāgas 1980.gada 25.oktobra Konvenciju par starptautiskās bērnu nolaupīšanas civiltiesiskajiem aspektiem" . Konvencija paredz nostiprināt katrā līgumslēdzējā valstī vienādu un nepārprotamu bērnu aizbildnības kārtību. Tā nosaka veidus, kādos katras valsts iestādes sadarbojas, noskaidro bērnu aizvešanas vai atrašanās vietu, cenšas novērst draudus bērnam vai ieinteresētajām pusēm, nodrošina bērna atgriešanos, veic informācijas apmaiņu par bērna sociālo stāvokli, sniedz vispārēju informāciju par attiecīgās valsts likumdošanu attiecībā uz Konvencijas piemērošanu.

Akceptēts rīkojums "Par Latvijas Republikas valdības un Slovēnijas Republikas valdības nolīgumu par gaisa satiksmi" .

Akceptēti grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 25.aprīļa noteikumos Nr.161 "Informācijas sabiedrības nacionālās padomes nolikums" .

Valdība akceptēja "Noteikumus par valsts pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības standartu" .

Ministru kabinets akceptēja noteikumus "Ģimnāzijas un valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanas un anulēšanas kārtība un kritēriji" .

Valdība akceptēja Latvijas rūpniecības attīstības pamatnostādnes . Latvijas rūpniecības attīstības pamatnostādnēs ir noteikti rūpniecības politikas prioritārie virzieni un formulēti veicamie pamatpasākumi prioritāšu sasniegšanai, kā arī norādīta saistība ar citiem programmatiskajiem dokumentiem.

Valdība akceptēja grozījumus Ministru kabineta 1998.gada 18.augusta noteikumos Nr.309 "Noteikumi par rūpnieciskā īpašuma aizsardzības valsts nodevu" . Grozījumi nepieciešami, lai saskaņotu noteikumus ar citiem spēkā esošiem tiesību aktiem.

Ministru kabinets akceptēja "Noteikumus par aizsargājamiem dendroloģiskajiem stādījumiem" . Noteikumos ietverts aizsargājamo dendroloģisko stādījumu saraksts.

Akceptēti noteikumi "Radiācijas drošības padomes nolikums" . Radiācijas drošības padome ir konsultatīva institūcija, kas konsultē valsts un pašvaldību institūcijas un iestādes, kā arī citas institūcijas un iestādes jautājumos, kas saistīti ar radiācijas drošību un kodoldrošību, un veicina dažādu institūciju sadarbību radiācijas drošības nostiprināšanā.

Ministru kabinets akceptēja noteikumus "Ārstniecības iestāžu un to struktūrvienību sertifikācijas kārtība" . Noteikumi nosaka ārstniecības iestāžu un to struktūrvienību sertifikācijas kārtību, lai saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto veselības aprūpes finansēšanas kārtību nodrošinātu sertificētajām ārstniecības iestādēm priekšrocības, slēdzot līgumus ar slimokasēm.

Akceptēts rīkojums "Par Latvijas Republikas valdības un Igaunijas Republikas valdības vienošanos par savstarpēju palīdzību katastrofu gadījumos" .

Akceptēti grozījumi Ministru kabineta 1996.gada 2.jūlija noteikumos Nr.246 "Noteikumi par valsts robežas šķērsošanas vietu noteikšanu un robežkontroles punktu un robežpārejas punktu izvietojumu uz Latvijas Republikas valsts robežas" .

Valdība akceptēja noteikumus "Kārtība, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli neapliek zemi, kuru aizņem jaunaudzes un apmežojumi jaunaudžu vecumā" . Jaunaudzes, šo noteikumu izpratnē, ir mežaudzes, kuras Valsts Meža dienests atzinis par atjaunotām vai ieaudzētām un kurās valdošās koku sugas koku vecums kārtējā taksācijas gadā nepārsniedz: skuju kokiem — 40 gadu; cietajiem lapu kokiem — 40 gadu; mīkstajiem lapu kokiem (izņemot baltalksni) — 20 gadu; baltalksnim — 10 gadu.

Ministru kabinets akceptēja noteikumus "Ciltsdokumentācijas kārtošanas noteikumi" . Tie nosaka kārtību, kādā tiek kārtota liellopu, cūku, aitu, kazu un zirgu ciltsdokumentācija. Ciltsdokumentācija nodrošina informāciju par dzīvnieka un tā priekšteču izcelšanos, produktivitāti un ciltsvērtību, kā arī par pārmaiņām, kas notikušas ar dzīvnieku tā dzīves laikā.

Akceptēti grozījumi Ministru kabineta 1997.gada 12.februāra rīkojumā Nr.70 "Par bezpeļņas organizāciju valsts akciju sabiedrību "Tiesu nama aģentūra"" . Grozījumi nepieciešami, lai sakārtotu Tiesu nama aģentūras īpašuma jautājumus.

Akceptēts rīkojums "Par pretendentu un ierēdņu vērtēšanas komisiju" . Komisija vērtēs pretendentu atbilstību Tieslietu ministrijas, kā arī tās pakļautībā un pārraudzībā esošo iestāžu vadītāju amatiem.

Akceptēts rīkojums "Par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā" . Latvijas pilsonība naturalizācijas kārtībā piešķirta 307 pilsonības pretendentiem, tai skaitā 41 viņu nepilngadīgajam bērnam.

Ministru kabinets akceptēja rīkojumu "Par Radiācijas drošības padomi" .

Akceptēts rīkojums "Par pretendentu un ierēdņu vērtēšanas komisiju" . Komisija vērtēs pretendentu atbilstību īpašu uzdevumu ministra sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām pakļautībā esošo iestāžu vadītāju amatiem.

Pieņemta zināšanai informācija par darba gaitu jaunā maģistrālā naftas cauruļvada projekta "Rietumu cauruļvadu sistēma" īstenošanā un par grozījumiem atsevišķos ar šo jautājumu saistītajos Ministru kabineta protokollēmumos .

Ministru kabinets pieņēma zināšanai informāciju par priekšlikumiem nabadzības monitoringa sistēmas izveidei . Ekonomikas ministrijai kopā ar Labklājības ministriju uzdots turpināt darbu pie nabadzības monitoringa sistēmas izveides un projektu galīgajā variantā iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā reizē ar rīcības plānu nabadzības novēršanai līdz šā gada 20.maijam.

Ministru kabinets apstiprināja Repatriācijas programmu . Iekšlietu ministrijai līdz 2001.gada 1.maijam uzdots sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā grozījumus Ministru kabineta 1999.gada 5.oktobra noteikumos Nr. 344 "Repatriācijas fonda līdzekļu pārvaldīšanas un izlietošanas kārtība", nosakot ierobežojumus ar pārcelšanos uz pastāvīgu dzīvi Latvijā saistīto ceļa izdevumu segšanai.

Pieņemts zināšanai Korupcijas novēršanas padomes darbības pārskats . Ministru kabinets pieņēma zināšanai informāciju par institūciju paveikto darbu 1999.un 2000.gadā korupcijas apkarošanā un novēršanā.

Akceptēti grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 25.janvāra noteikumos Nr.37 "Noteikumi par akcīzes nodokļa deklarāciju veidlapām" .

Valdība apstiprināja Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā pārskatīto sarunu oficiālo nostāju sadaļā "Vide" . Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu delegācijai uzdots patstāvīgi papildināt pārskatīto oficiālo nostāju sadaļā "Vide", pievienojot nepieciešamo papildinformāciju prasību pamatojumiem.

Valdība akceptēja grozījumus Ministru kabineta 2000.gada 31.oktobra rīkojumā Nr.536 "Par telekomunikāciju gala iekārtu atbilstības novērtēšanas institūcijas pagaidu pilnvarošanu" . Pagaidu pilnvarojums pagarināts līdz šā gada 1.augustam.

Ministru kabinets akceptēja noteikumus "Kārtība, kādā valsts iestādes un amatpersonas iegūst informāciju no valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas" . Tie nosaka valsts iestāžu un amatpersonu sarakstu, kurām ir tiesības saņemt no valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas turētāja — Tieslietu ministrijas — informāciju no datorizēti uzturētā nostiprinājumu žurnāla, nekustamo īpašumu lietām un personu rādītāja, kā arī nosaka kārtību, kādā šī informācija tiek pieprasīta un izsniegta no valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas.

Akceptēti noteikumi "Kārtība, kādā lauksaimniecības produkcijas ražotājiem atmaksājams akcīzes nodoklis par dīzeļdegvielu (gāz-eļļu)" .

Akceptēts noteikumu projekts "Noteikumi par zāļu klasifikāciju recepšu un bezrecepšu zālēs" . Labklājības ministrijai uzdots izvērtēt jautājumu par noteikumu spēkā stāšanās termiņu un steidzami iesniegt attiecīgu priekšlikumu Valsts kancelejā. Valsts kancelejai uzdots precizēt noteikumu projektu jautājumā par tā spēkā stāšanos un sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai. Labklājības ministrijai uzdots nodrošināt sabiedrības informēšanu par noteikumos ietvertajām normām. Ministru kabinets atbalstīja priekšlikumu pagarināt no 1.aprīļa līdz 1.maijam atsevišķu ar zāļu izplatīšanas prasībām saistītu Ministru kabineta 2001.gada 27.februāra noteikumu Nr.88 "Zāļu ievešanas, izvešanas un izplatīšanas noteikumi" noslēguma jautājumos minēto normu spēkā stāšanās termiņu. Labklājības ministrijai uzdots steidzami iesniegt attiecīgu noteikumu projektu Valsts kancelejā.

Pieņemta zināšanai informācija par tiesiskās pārmantojamības jautājumiem saistībā ar Privatizācijas aģentūras likvidācijas procesu . Tieslietu ministrijai uzdots izvērtēt iesniegto informāciju un līdz 22.martam iesniegt Valsts kancelejā attiecīgu atzinumu. Ekonomikas ministrijai uzdots precizēt informāciju un līdz 22.martam iesniegt informāciju Valsts kancelejā. Valsts kancelejai, ja Tieslietu ministrijas atzinums ir pozitīvs, uzdots sagatavot informāciju nosūtīšanai Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijai akciju sabiedrības "Latvijas kuģniecība" un citu stratēģiski svarīgu objektu privatizācijas jautājumā.

Pieņemta zināšanai informācija par nepieciešamo finansējumu medicīnas māsu darba algām . Valdība atbalstīja nepieciešamību palielināt finansējumu veselības aprūpei.

Izdarīti grozījumi Ministru kabineta 2001.gada 20.februāra sēdes protokollēmumā "Noteikumi par valsts uzņēmumu, valsts statūtsabiedrību un statūtsabiedrību ar valsts kapitāla daļu klasifikāciju, valsts pilnvarnieku skaitu, valsts pilnvarnieka atlīdzības apmēru un valsts uzņēmumu vadītāju darba samaksu" . Protokollēmums papildināts ar 2.1 punktu šādā redakcijā: "2.1 Noteikt, ka valsts akciju sabiedrībā "Latvijas dzelzceļš" maksimālais valsts pilnvarnieku skaits ir 6."

Valdības preses departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!