Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
1994. gada 14. janvāra likums "Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 19.01.1994., Nr. 7 https://www.vestnesis.lv/ta/id/57700

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījumi likumā "Par īpašumu atdošanu reliģiskajām organizācijām"

Vēl šajā numurā

19.01.1994., Nr. 7

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 14.01.1994.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli»

Izdarīt likumā «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli» (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1993, 22/23) šādus grozījumus:

1. 13. pantā

izteikt pirmās daļas 1. punktu šādā redakcijā:

«1) par to personu uzturēšanu, kuras nesaņem šā likuma 9. panta 6. punkta noteiktos ienākumus, tajā skaitā par nepilngadīgu bērnu; par bērnu, kamēr viņš turpina izglītības (vispārējās vai speciālās) iegūšanu, bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai ar nestrādājošu laulāto; par nestrādājošiem vecākiem; par maksātāja aizbildnībā vai aizgādnībā esošu personu — gada (mēneša) neapliekamā minimuma apmērā par katru šādu personu vienam no apgādniekiem»;

papildināt pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:

«3. Šā panta pirmās daļas 1. punktā noteiktie atvieglojumi nav piemērojami, ja šajā punktā minētās personas patstāvīgi saņem ar nodokli apliekamos ienākumus, kas pārsniedz noteiktā neapliekamā minimuma apmērus, vai tās uztur kāda cita persona.»

2. Papildināt 26. pantu ar trešo daļu šādā redakcijā: «3. Šā panta pirmās daļas 1. punktā noteiktā nodokļa summa ieskaitāma maksātāja dzīvesvietas pašvaldības budžetā, izņemot to daļu, kas ieskaitāma valsts vietējo budžetu izlīdzināšanas fondā.»

3. Izteikt 36. pantu šādā redakcijā:

«36. pants. Rajonu (republikas pilsētu) nodokļu inspekcijas kompetence

Rajonu (republikas pilsētu) nodokļu inspekcijas, kā ari šo iestāžu ierēdņu tiesības, pienākumus un atbildību regulē likums «Par Valsts ieņēmumu dienestu» (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1993, 34).

4. Izteikt 38. panta tekstu šādā redakcijā:

«Šā likuma izpildes nodrošināšanai nepieciešamos lēmumus pieņem Ministru kabinets vai Valsts ieņēmumu dienests likumā «Par Valsts ieņēmumu dienestu» noteiktās kompetences ietvaros.»

5. Visā likuma tekstā vārdus «valsts finansu inspekcija» attiecīgajā locījumā aizstāt ar vārdiem «nodokļu inspekcija» attiecīgajā locījumā.

Likums stājas spēkā ar tā izsludināšanas dienu.

Likums Saeimā pieņemts 1994. gada 14. janvārī.

Valsts prezidents G.ULMANIS

Rīgā 1994. gada 19. janvārī

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!