• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
1994. gada 8. jūnija likums "Par likumu un citu Saeimas, Valsts prezidenta un Ministru kabineta pieņemto aktu izsludināšanas, publicēšanas, spēkā stāšanās kārtību un spēkā esamību". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.06.1994., Nr. 72 https://www.vestnesis.lv/ta/id/57317-par-likumu-un-citu-saeimas-valsts-prezidenta-un-ministru-kabineta-pienemto-aktu-izsludinasanas-publicesanas-speka-stasanas-kart

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.274-r

Par Skrundas radiolokācijas stacijas apkārtnes vides rehabilitācijas un Krievijas militāro pensionāru repatriācijas fonda padomi

Vēl šajā numurā

18.06.1994., Nr. 72

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 08.06.1994.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Par likumu un citu Saeimas, Valsts prezidenta un Ministru kabineta pieņemto aktu izsludināšanas, publicēšanas, spēkā stāšanās kārtību un spēkā esamību

1. pants. (1) Pieņemtos likumus Saeimas Prezidijs nosūta Valsts prezidentam izsludināšanai.

(2) Valsts prezidents izsludina likumus Satversme noteiktajos termiņos. Saeimas pieņemtos likumus izsludina šādi: «Saeima ir pieņēmusi un Valsts prezidents izsludina šādu likumu: (likuma teksts).» Tautas nobalsošanā pieņemtos likumus izsludina šādi: «Tauta ir pieņēmusi un Valsts prezidents izsludina šādu likumu:

(likuma teksts).»

(3) Ja Satversmē noteikto iemeslu dēļ Valsts prezidents nevar izsludināt likumu, to dara Saeimas priekšsēdētājs Valsts prezidenta vietā (to īpaši norādot).

2. pants. (1) Likumi un citi Saeimas, Valsts prezidenta un Ministru kabineta pieņemtie akti tiek izsludināti, tos publicējot valsts valodā oficiālajā preses izdevumā «Latvijas Vēstnesis».

(2) Izsludinātie likumi, citi Saeimas pieņemtie akti un Ministru kabineta noteikumi publicējami ari «Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājā», norādot, kad tie izsludināti «Latvijas Vēstnesī».

(3) Vienīgi publikācija «Latvijas Vēstnesī» un «Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs» ir oficiāla.

(4) Kārtību, kādā veidojamas likumu un citu aktu datorizētās informācijas sistēmas, nosaka Ministru kabinets.

3. pants. (1) Ārkārtējos gadījumos Valsts prezidents vai attiecīgi Saeimas priekšsēdētājs ir tiesīgs izsludināt likumus un citus Saeimas pieņemtos aktus, kā arī Valsts prezidenta pavēles un rīkojumus, nolasot tos radio vai televīzijā.

(2) Šādā veidā izsludināts akts nekavējoties jāpublicē «Latvijas Vēstnesī», norādot, kādā veidā un kad akts izsludināts.

4. pants. Likumi stājas spēkā četrpadsmit dienas pēc to izsludināšanas, ieskaitot izsludināšanas dienu, ja tajos nav noteikts cits termiņš.

5. pants. Saeimas lēmumus, kuriem ir vispārēja nozīme, izsludina Saeimas priekšsēdētājs vai — viņa prombūtnes laikā — kāds no viņa biedriem pēc savstarpējas vienošanās. Lēmumi stājas spēkā ar to pieņemšanas brīdi, ja tajos nav noteikts cits termiņš.

6. pants. (1) Ministru kabineta lēmumi, kuri pieņemti noteikumu, instrukciju vai ieteikumu veidā, stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas «Latvijas Vēstnesī», ja tajos nav noteikts cits termiņš.

(2) Ja saskaņā ar īpašu likumu Ministru kabineta instrukcijas, ieteikumi vai to daļas ir pasludinātas par slepenām, tās nav publicējamas un stājas spēkā ar to pieņemšanas brīdi, ja Ministru kabinets nav noteicis citādi.

(3) Ministru kabineta lēmumi, kuri noformēti sēdes protokola izraksta veidā, stājas spēkā ar to pieņemšanas brīdi.

(4) Ministru prezidenta un Ministru kabineta rīkojumi stājas spēkā ar to parakstīšanas brīdi.

(5) Ministru kabineta lēmumi, kuri noformēti sēdes protokola izraksta veidā, kā ari Ministru prezidenta un Ministru kabineta rīkojumi publicējami «Latvijas Vēstnesī», izņemot tos lēmumus un rīkojumus, kuros īpaši norādīts, ka tie nav publicējami.

(6) Ārkārtējos gadījumos Ministru prezidents var izsludināt Ministru kabineta lēmumus šā likuma 3. pantā noteiktajā kārtībā.

7. pants. Spēkā esošie likumi un Ministru kabineta noteikumi ir saistoši visā Latvijas teritorijā, un neviens nevar aizbildināties ar to nezināšanu. Likumu un Ministru kabineta noteikumu nezināšana neatbrīvo no atbildības.

8. pants. (1) Ja konstatēta pretruna starp dažādu juridiska spēka normatīvajiem aktiem, spēkā ir tas normatīvais akts, kuram ir augstāks juridiskais spēks.

(2) Ja konstatēta pretruna starp vienāda juridiska spēka normatīvajiem aktiem, spēkā ir jaunākais normatīvais akts.

(3) Ja konstatēta pretruna starp normatīvajos aktos ietvertajām vispārējām un speciālajām tiesību normām, vispārējā tiesību norma ir spēkā tiktāl, ciktāl to neierobežo speciālā tiesību norma.

9. pants. Normatīvajiem aktiem nav atpakaļejoša spēka, izņemot likumā īpaši paredzētus gadījumus.

10. pants. Ja spēku zaudē likuma norma, kas pilnvarojusi Ministru kabinetu izdot noteikumus, par spēku zaudējušiem uzskatāmi arī noteikumi, kas izdoti, pamatojoties uz spēku zaudējušo likuma normu.

Pārejas noteikums

Atzīt par spēku zaudējušu likumu «Par Latvijas Republikas likumu, Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmumu un citu tās aktu, Latvijas Republikas Augstākās padomes Prezidija lēmumu un dekrētu publicēšanas un spēkā stāšanās kārtību» (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1991, 1/2).

Likums Saeimā pieņemts 1994. gada 8. jūnijā.

Valsts prezidents G.ULMANIS

Rīgā 1994. gada 18. jūnijā

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!