• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Latvijas Ārpolitikas institūta pētījuma prezentāciju Helsinkos. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 27.01.2000., Nr. 24/25 https://www.vestnesis.lv/ta/id/569

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Latvijas skolu jaunatnes VIII dziesmu un deju svētkiem

Vēl šajā numurā

27.01.2000., Nr. 24/25

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Latvijas Ārpolitikas institūta pētījuma prezentāciju Helsinkos

Pirmdien, 24. janvārī, Helsinku universitātē politologiem un diplomātiskā korpusa pārstāvjiem tika prezentēta izdevniecībā "Kikimora Publications" tikko izdotā grāmata "Baltijas drošības izredzes uz XXI gadsimta sliekšņa" ( Baltic Security Prospects at the Turn of the 21st Century ), ko sadarbībā ar Helsinku universitātes Aleksandra institūtu ir sagatavojuši Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieki.

Grāmatas redaktors un Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) direktors Atis Lejiņš pasākumā norādīja, ka tas ir viens no pēdējo gadu nopietnākajiem pētījumiem par Baltijas valstu drošības jautājumiem un tapis, pateicoties jau divus gadus ilgstošajai sadarbībai starp abiem institūtiem. Darbā, kura autori ir Atis Lejiņš, Žaneta Ozoliņa, Daina Bleiere, Aivars Stranga, analizēti Eiropas Savienības (ES) un NATO paplašināšanas procesi, to ietekme uz drošības aspektiem, kā arī Ziemeļvalstu, Viduseiropas valstu un Krievijas politika saistībā ar Baltijas valstu integrācijas gaitu Eiropas un transtlantiskajās struktūrās. Eiropas Savienības Padomes pagājušā gada lēmums par iestāšanās sarunu sākšanu ar Baltijas valstīm ir neatsverams visa Baltijas jūras un Ziemeļvalstu reģiona stabilitāti un attīstību veicinošs faktors.

Kā savā uzrunā norādīja Latvijas vēstnieks Somijā Alberts Sarkanis, vēsturiski salīdzinošie pētījumi, īpaši par ES pašreizējām vai nākotnes robežvalstīm - Somiju, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Poliju un Krieviju, kā arī jau šajā pētījumā aplūkotajiem Viduseiropas un Ziemeļeiropas reģioniem kopumā, ir sevišķi būtiski, attīstot drošu un stabilu Ziemeļeiropas reģionu.

Ārlietu ministrijas preses centrs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!