• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas Prezidijā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 20.12.2001., Nr. 185 https://www.vestnesis.lv/ta/id/56665

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimā

Vēl šajā numurā

20.12.2001., Nr. 185

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeimas Prezidijā:

2001. gada 10. decembra sēde

1. Sēdē izskatīja divus saņemtos likumprojektus, par kuriem Prezidijs līdz ar savu atzinumu par to tālākvirzīšanu ziņos Saeimas sēdē.

2. Izskatīja deputāta I.Stirāna iesniegumu par atvaļinājuma piešķiršanu. Prezidijs nolēma iekļaut minēto jautājumu Saeimas sēdes darba kārtībā un ieteikt Saeimai piešķirt deputātam I.Stirānam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 13. decembrī.

3. Apstiprināja izsludināšanai Saeimas 2001. gada 13. decembra sēdes darba kārtību.

4. Pieņēma lēmumu par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem 2001. gada 13. decembrī pulksten 17.

5. Pieņēma zināšanai informāciju par plānotajiem pasākumiem Saeimā no 10. decembra līdz 16. decembrim.

6. Prezidijs nolēma nodot Budžeta un finansu (nodokļu) komisijai izskatīšanai 10 deputātu izvirzīto Ilmāra Rimšēviča kandidatūru Latvijas Bankas prezidenta amatam.

7. Pieņēma lēmumu par grozījumiem Saeimas Prezidija 1995. gada 18. decembrī apstiprinātajā “Nolikumā par likumprojektu sagatavošanu, noformēšanu un virzību Saeimā”.

8. Pieņēma lēmumu par pilnvarojumu Saeimas Juridiskā biroja vecākajai konsultantei G.Višņakovai.

9. Izskatīja deputāta J.Lejas iesniegumu un attaisnoja viņa kavējumu Saeimas 6. decembra sēdē.

10. Pieņēma zināšanai deputāta I.Burvja pārskatu par komandējumu uz Šverīnu (Vācija) šā gada 25. un 26. novembrī.

Saeimas sekretāres biedrs A.Bartaševičs

 

 

2001. gada 13. decembra sēde

1. Saeimas Prezidijs konceptuāli atbalstīja Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja A. Seiksta iesniegumu par Krievijas Valsts domes Sabiedrisko un reliģisko lietu komitejas priekšsēdētāja un viņa palīga uzaicināšanu piedalīties 2002. gada februārī Rīgā paredzētās Eiropas Starpparlamentu Pareizticīgās asamblejas konferences sagatavošanā.

2. Apstiprināja izdevumu tāmi Eiropas Savienības Informācijas centra rīkotajām pusdienām Dānijas parlamenta Eiropas Savienības Informācijas centra konsultantam N. Sorensenam 2001. gada 13. decembrī.

3. Pieņēma lēmumu par telpu ierādīšanu Saeimas ēkā M. Trokšņu ielā 2 sabiedriskajai organizācijai “Latvijas Republikas Augstākās padomes LTF frakcijas deputātu klubs”.

4. Pieņēma lēmumu par Saeimas štatu sarakstu 2002. gadam.

5. Apstiprināja komandējumus:

1) Saeimas deputātiem J. Plineram un B. Cilevičam laikā no 2002. gada 5. janvāra līdz 10. janvārim uz Jeruzālemi (Izraēla);

2) Starpparlamentu attiecību biroja vadītājai S. Paurai laikā no 2002. gada 15. janvāra līdz 26. janvārim uz Nācareti (Izraēla).

6. Pieņēma lēmumu par grozījumu Saeimas Prezidija lēmumā par Baltijas asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja, delegācijas locekļu, delegācijas sekretāres, Saeimas Kancelejas darbinieku un autobāzes šoferu komandējumu uz Tallinu (Igaunija) no 2001. gada 13. decembra līdz 15. decembrim.

Saeimas sekretāres biedrs A. Bartaševičs

Saeimas Prezidija un Frakciju padomē:
2001. gada 13. decembra sēde

Saeimas Prezidijs saziņā ar Frakciju padomi šā gada 13.decembra sēdē nolēma Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātu iesniegšanas termiņu noteikt līdz šā gada 17.decembrim plkst.12.

2001.gada 13.decembris Saeimas sekretāres biedrs Aleksandrs Bartaševičs

Lēmums par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem

2001.gada 13.decembrī pulksten 17

Saeimas Prezidijs nolemj:

Izziņot jautājumus, uz kuriem tiks sniegtas atbildes 2001. gada 13. decembrī pulksten 17.

 

1. Dokuments, reģ. Nr.122. Deputātu L.Bojāra, O.Zvejsalnieka, E.Baldzēna, H.Soldatjonokas, I.Burvja un P.Salkazanova jautājums — Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par dabas stihiju nodarītajiem zaudējumiem Zemgales novadā

Sakarā ar jūnijā radītajiem dabas stihiju postījumiem Zemgales novadā lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1. Cik lielas zemes platības cietušas no plūdiem?

2. Cik lieli zaudējumi nodarīti zemnieku saimniecībām un iedzīvotāju piemājas dārziem?

3. Vai iedzīvotājiem tiks atlīdzināti plūdu rezultātā nodarītie zaudējumi?

4. Kuras institūcijas pārziņā ir meliorācijas un hidrosistēmu uzturēšana?

(Atbildes dok. Nr.3381)

 

2. Dokuments, reģ. Nr.140. Deputātu L.Bojāra, G.Freimaņa, J.Lejas, P.Salkazanova un A.Kalniņa jautājums — Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par Latvijas Garantiju aģentūras darbību

Tā kā no LR budžeta ir iedalīti līdzekļi Latvijas Garantiju aģentūras darbībai, lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1. Kādam nolūkam tika dibināta Latvijas Garantiju aģentūra?

2. Cik lieli valsts budžeta līdzekļi ir iedalīti šīs aģentūras darba nodrošināšanai?

(Atbildes dok. Nr. 3776)

 

3. Dokuments, reģ. Nr.141 .Deputātu L.Bojāra, J.Lejas, P.Salkazanova, J.Čevera un E.Baldzēna jautājums — Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par Valsts ieņēmumu dienesta modernizāciju

Valsts ieņēmumu dienests nepārtraukti vairāku gadu garumā tiek modernizēts. Tā kā darba uzlabošanai tiek tērēti lieli naudas līdzekļi, tad lūdzam atbildēt uz šādiem jautājumiem:

1. Kad tiks pabeigta VID modernizācija?

2. Kad un kas apstiprināja VID modernizācijas plānu?

3. Kas izsludināja konkursus atsevišķu plāna daļu veikšanai, tehnikas iegādei un noteica samaksas lielumu?

4. Kādi ir sasniegtie rezultāti?

5. Kāds ir iedalīto valsts budžeta līdzekļu sadalījums pa gadiem no Valsts ieņēmumu dienesta nodibināšanas laika?

(Atbildes dok. Nr.3703)

 

4. Dokuments, reģ. Nr.143. Deputātu L.Bojāra, P.Salkazanova, J.Čevera, O.Grīga un I.Burvja jautājums — Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par VAS “Latvijas valsts meži” darbību

Tā kā VAS “Latvijas valsts meži” organizē valstij piederošā meža apsaimniekošanu, lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1. Kādi pasākumi tiek veikti, lai atjaunotu izcirstās mežu platības un koptu esošās?

2. Vai meža kopšanas un atjaunošanas darbi tiek veikti pilnā apmērā?

3. Vai meža ceļi un novadgrāvji tiek uzturēti kārtībā un būvēti jauni?

(Atbildes dok. Nr.3823)

 

5. Dokuments, reģ. Nr.144. Deputātu P.Salkazanova, E.Baldzēna, O.Zvejsalnieka, R.Labanovska un J.Čevera jautājums — Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par Latvijas Republikas Satversmes 66. panta izpildi

Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 66. panta trešo daļu pēc budžeta gada notecēšanas Ministru kabinetam jāiesniedz apstiprināšanai Saeimai norēķini par budžeta izpildi.

Lūdzu informēt, kad Ministru kabinets iesniegs Saeimai norēķinus par 2000. gada budžeta izpildi un kad to paredzēts izdarīt attiecībā uz 2001. gada budžetu.

 

6. Dokuments, reģ. Nr.145. Deputātu J.Jurkāna, J.Urbanoviča, J.Sokolovska, B.Rastopirkina, M.Bekasova, P.Maksimova, O.Tolmačova, J.Plinera, M.Mitrofanova, M.Lujāna, B.Cileviča, A.Bartaševiča, A.Klementjeva, I.Solovjova un O.Deņisova jautājums — Iekšlietu ministram M.Segliņam:

Sakarā ar Drošības policijas priekšnieka interviju “Lauku Avīzē” ar nosaukumu “Reiniks zina Latvijas ienaidniekus”

Jums pakļautais Drošības policijas priekšnieks J.Reinika kungs sniedzis interviju “Lauku Avīzei” (24.11.2001.), kurā, cita starpā, paziņo, ka Drošības policija izseko un analizē — pēc J.Reinika vārdiem, “krievvalodīgu” un “nacionālu” organizāciju — Sociālistiskās partijas un partijas “Līdztiesība” darbību, kuras, kā zināms, ir pārstāvētas Latvijas Saeimā.

Vēl no J.Reinika kunga teiktā izriet, ka Drošības policiju interesējot “krieviski runājošu sabiedrisko organizāciju” darbība un iespējamā apvienošanās.

Šajā sakarā lūdzam jūs atbildēt uz šādiem jautājumiem:

1. Kuru vēl citu. Saeimā pārstāvēto politisko partiju darbība bez minētajām divām ir Drošības policijas uzmanības lokā? (Lūdzam tās nosaukt.)

2. Kuru Saeimā nepārstāvēto politisko partiju darbība tiek novērota un analizēta tādā pašā veidā kā Latvijas Sociālistiskās partijas vai partijas “Līdztiesība” darbība? (Lūdzam nosaukt.)

3. Kuru vēl citu sabiedrisko organizāciju darbību bez pieminētajām “krieviski runājošajām sabiedriskajām organizācijām” Drošības policijā novēro un analizē (iespējamās apvienošanās, sašķelšanās utt.):

a) latviski runājošās sabiedriskās organizācijas,

b) līvu valodā runājošās sabiedriskās organizācijas,

c) ebreju sabiedriskās organizācijas,

d) poļu valodā runājošās sabiedriskās organizācijas,

e) lietuviešu valodā runājošās sabiedriskās organizācijas,

f) citā valodā runājošās sabiedriskās organizācijas (lūdzam nosaukt).

Piezīme.

Atteikums atbildēt uz 1.—3. jautājumu, atsaucoties uz valsts noslēpuma glabāšanas apsvērumiem, netiks pieņemts, jo, ja jau tiek publicēta informācija par daļu no kādām organizācijām, tad nav pamata izvairīties sniegt atbildes arī par citām līdzīgām organizācijām.

4. Kāpēc Drošības policija Latvijas ienaidniekus meklē un atrod vienīgi “krieviski runājošajās sabiedriskajās organizācijās” vai “krievvalodīgo nacionālajās organizācijās” (pēc J.Reinika kunga terminoloģijas)?

5. Kas J.Reinika kungu kā augstu valsts drošības iestādes amatpersonu ir pilnvarojis nodarboties ar šādu acīmredzami politisku sabiedrisko un sabiedriski politisko organizāciju klasifikāciju? Vai jūs atbalstāt šo iedalījumu?

6. Vai var ticēt J.Reinika kungam, ka Latvijā atjaunota politiskās policijas darbība pēc pirmskara politpārvaldes darbības modeļa? Kas pieņēmis šo lēmumu, un ar kādu mērķi tas tiek darīts?

(Atbildes dok.Nr.3880)

 

7. Dokuments, reģ. Nr.146. Deputātu L.Bojāra, O.Zvejsalnieka, E.Baldzēna, V.Lāzo un A.Barčas jautājums — Ministru prezidentam A.Bērziņa kungam:

Par sevišķi bīstamo infekciju laboratoriju

Visas pasaules sabiedrību satrauc iespējamie bioloģisko ieroču pielietošanas draudi, tāpēc lūdzam atbildēt uz šādiem jautājumiem:

1. Vai Latvijā vienīgā sevišķi bīstamo infekciju laboratorija atbilst sevišķi bīstamo infekciju izraisītāju izmeklēšanai?

2. Vai Latvijā ir izstrādātas drošības prasības šāda veida laboratorijām?

 

8. Dokuments, reģ. Nr.147. Deputātu L.Bojāra, O.Zvejsalnieka, E.Baldzēna, V.Lāzo un A.Barčas jautājums — Labklājības ministram A.Požarnova kungam:

Par medicīniskās aprūpes nodrošināšanu pansionātos un bērnunamos

Sakarā ar infekcijas slimību epidēmiju skaita nemitīgo pieaugumu Latvijā lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1. Kā pansionātos, bērnunamos un citās sociālās aprūpes iestādēs tiek nodrošināta medicīniskā aprūpe?

2. Kāds ir medicīniskās aprūpes finansējums un paredzētās štatu vienības minētajās iestādēs?

3. Kāda ir statistika saslimstībai ar kašķi, ādas sēnīšu slimībām un helmintozēm bērnunamos un bērnu sociālās aprūpes iestādēs?

4. Kādi bija iemesli kašķa epidēmijai Veģu bērnunamā, un kādi pasākumi tiek veikti situācijas uzlabošanai?

Rīgā 2001. gada 10. decembrī Saeimas priekšsēdētājs J.Straume

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!