Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2001. gada 22. novembra likums "Grozījumi likumā "Par muitas nodokli (tarifiem)"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.12.2001., Nr. 178 https://www.vestnesis.lv/ta/id/56255

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījumi likumā "Par muitas nodokli (tarifiem)". Pielikumi

Vēl šajā numurā

07.12.2001., Nr. 178

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 22.11.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi

un Valsts prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā “Par muitas nodokli (tarifiem)”

Izdarīt likumā “Par muitas nodokli (tarifiem)” (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1994, 21.nr.; 1995, 21., 23., 24.nr.; 1996, 16.nr.; 1997, 14.nr.; 1998, 3., 9.nr.; 1999, 4., 12.nr.; 2000, 2., 7., 13., 23.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 5.panta pirmās daļas 4.punktu šādā redakcijā:

“4) 0 procentu likme, kas piemērojama preču, izņemot cukurniedru vai cukurbiešu cukuru un ķīmiski tīru saharozi cietā stāvoklī (kombinētās nomenklatūras kods 1701), ievešanai no valstīm, kurām Latvijas Republika piešķīrusi vispārējo priekšrocību režīmu tirdzniecībā (VPR likme) (9.pielikums). Ministru kabinets nosaka ievedamo preču izcelsmes noteikumus, sertifikāta veidlapu un VPR 0 procentu likmes piemērošanas kārtību precēm, kas ievedamas no šā likuma 9.pielikumā minētajām valstīm.”

2. Izslēgt 22.panta 25.2 punktu.

3. Izteikt 37.panta tekstu šādā redakcijā:

“Iebraucot Latvijas Republikā, fiziskajām personām ir tiesības, nemaksājot muitas nodokli, pārvietot pāri Latvijas Republikas robežai nekomerciāliem nolūkiem preces, kuru ievešana Latvijas Republikā nav aizliegta vai ierobežota, ja to kopējā muitas vērtība nepārsniedz 150 latus, turklāt vienāda nosaukuma preces — ne vairāk par trim vienībām vai bez daudzuma ierobežojuma, ja to kopējā muitas vērtība nepārsniedz 15 latus. Preču mērvienības nosakāmas saskaņā ar Latvijas kombinēto nomenklatūru.”

4. 39.pantā:

izteikt otro daļu šādā redakcijā:

“(2) Šā likuma 37. un 38.panta, kā arī šā panta pirmās daļas noteikumi neattiecas uz to naftas produktu, alkoholisko dzērienu, tabakas izstrādājumu, alus, kafijas un bezalkoholisko dzērienu ievešanu, kuri saskaņā ar likumiem “Par akcīzes nodokli naftas produktiem”, “Par akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem”, “Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem”, “Par akcīzes nodokli alum” un “Par akcīzes nodokli” apliekami ar akcīzes nodokli.”;

papildināt trešo daļu ar 6.punktu šādā redakcijā:

“6) naftas produktus, kuri iepildīti transportlīdzekļa izgatavotāja paredzētajā standarta degvielas tvertnē un kurus ieved ne biežāk kā vienu reizi 24 stundu laikā.”

 

5. Papildināt likumu ar 39.1 pantu šādā redakcijā:

39.1 pants. Fiziskajām personām noteikto muitas nodokļa atvieglojumu piemērošana

(1) Šā likuma 37.pantā un 39.panta pirmajā daļā un trešās daļas 1.–5.punktā minētos muitas nodokļa atvieglojumus fiziskajai personai ir atļauts izmantot ne biežāk kā vienu reizi 48 stundu laikā. Ja fiziskā persona 48 stundu laikā šķērso Latvijas Republikas muitas robežu atkārtoti, muitas nodokļa atvieglojumi nav piemērojami un visas ievedamās preces ir apliekamas ar muitas nodokli.

(2) Ja preces, kuras fiziskā persona pārvieto pāri Latvijas Republikas muitas robežai, pārsniedz šajā likumā noteiktos atvieglojumus, fiziskā persona aizpilda fiziskās personas muitas deklarāciju.”

6. Papildināt pārejas noteikumus ar 6. — 8.punktu šādā redakcijā:

“6. Valsts ieņēmumu dienests līdz 2002.gada 1.martam izstrādā programmu Eiropas Savienības likumdošanas apgūšanai un ieviešanai attiecībā uz tarifu kvotām, tarifu griestiem un tarifu atlaidēm, kā arī iesniedz Ministru kabinetam aprēķinu par nepieciešamajiem finansu līdzekļiem minētās programmas izpildīšanai.

7. Valsts ieņēmumu dienests līdz 2003.gada 1.janvārim apmāca attiecīgās amatpersonas un tehniski nodrošina informācijas apmaiņu ar Eiropas Savienības attiecīgajām institūcijām par tarifu kvotām, tarifu griestiem un tarifu atlaidēm.

8. Līdz 2003.gada 1.janvārim muitas nodokļa aprēķiniem muitas iestādes var izmantot informāciju, kas iegūta no Pasaules tirdzniecības organizācijas dalībvalstīm.”

7. Izteikt likuma “Par muitas nodokli (tarifiem)” 1.pielikuma “Ievedmuitas tarifs” atsevišķas pozīcijas šā likuma 1.pielikumā dotajā redakcijā.

8. Izteikt likuma “Par muitas nodokli (tarifiem)” 2.pielikumu “Izvedmuitas tarifs” šā likuma 2.pielikumā dotajā redakcijā.

9. Papildināt likumu “Par muitas nodokli (tarifiem)” ar 9.pielikumu “To valstu saraksts, kuru izcelsmes precēm tiek piemērota VPR ievedmuitas nodokļa likme 0 procentu apmērā” šā likuma 3.pielikumā dotajā redakcijā.

Likums stājas spēkā 2002.gada 1.janvārī.

Likums Saeimā pieņemts 2001.gada 22.novembrī.

 

Valsts prezidente V.VĪĶE-FREIBERGA

Rīgā 2001.gada 7.decembrī

 

Redakcijas piebilde: likums stājas spēkā ar 2002.gada 1.janvāri.

 

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!