Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta Komitejas 19. marta sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.03.2001., Nr. 46 https://www.vestnesis.lv/ta/id/5578

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta 20. marta sēdē

Vēl šajā numurā

21.03.2001., Nr. 46

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta Komitejas 19. marta sēdē

Akceptēts likumprojekts "Ieguldītāju aizsardzības likums" . Likumprojekts paredz izveidot ieguldītāju aizsardzības sistēmu, kas paredz, ka gadījumos, ja ieguldījumu pakalpojumu sniedzēji nespēj pildīt savas saistības, ieguldītājiem ir tiesības saņemt kompensāciju. Paredzams, ka saistību neizpilde tiks kompensēta 90% apmērā no neatgriezeniski pazudušo finansu instrumentu vērtības vai zaudējumiem, ko radījis nesniegts ieguldījumu pakalpojums.

Akceptēts noteikumu projekts "Kārtība, kādā piemērojami starptautiskajos līgumos par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu noteiktie nodokļu atvieglojumi" .

Akceptēts grozījumu projekts Ministru kabineta 2000.gada 16.maija noteikumos Nr.177 "Valsts akciju sabiedrības "Latvijas Hipotēku un zemes banka" statūti" un rīkojuma projekts "Par valsts akciju sabiedrības "Latvijas Hipotēku un zemes banka" pamatkapitāla palielināšanu" .

Komiteja akceptēja noteikumu projektu "Darba nespējas lapu izsniegšanas kārtība" .

Komiteja akceptēja grozījumu projektus Ministru kabineta 1999.gada 16.februāra noteikumos Nr.50 "Obligātās sociālās apdrošināšanas pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām apdrošināšanas atlīdzības piešķiršanas un aprēķināšanas kārtība" un Ministru kabineta 1998.gada 11.augusta noteikumos Nr.299 "Kārtība, kādā sociāli apdrošinātajai personai pēc nelaimes gadījuma darbā vai pēc konstatētas arodslimības atlīdzināmi papildu izdevumi" . Grozījumi paredz atteikties no izdevumu sasaistes ar minimālo mēnešalgu.

Akceptēts noteikumu projekts "Prasības dzīvnieku turēšanai nebrīvē savvaļas dzīvnieku kolekcijās un savvaļas dzīvnieku kolekciju izveidošanai" .

Komiteja akceptēja likumprojektu "Sodu reģistra likums" . Likuma mērķis būs nodrošināt valsts un pašvaldības iestādes ar informāciju par šajā likumā minēto personu procesuālo stāvokli krimināllietā, krimināllietas procesuālo virzību, par personas sodāmību, juridiskās un fiziskās personas administratīvajiem pārkāpumiem, kā arī informēt ieinteresētās personas par Sodu reģistrā iekļautajām ziņām.

Akceptēts grozījumu projekts likumā "Par nodokļiem un nodevām" . Tie paredz izslēgt no likuma normu par valsts nodevu par dokumentu izsniegšanu izbraukšanai uz pastāvīgu dzīvi ārvalstīs. Grozījumi nepieciešami, lai saskaņotu likumu ar Sodu reģistra likuma prasībām.

Komiteja akceptēja noteikumu projektu "Uzturēšanās atļauju izsniegšanas un reģistrēšanas kārtība" . Tie noteiks termiņuzturēšanās atļauju un pastāvīgās uzturēšanās atļauju izsniegšanas un reģistrēšanas kārtību, pastāvīgās uzturēšanās atļaujas piešķiršanas kārtību likumā "Par ārvalstnieku un bezvalstnieku ieceļošanu un uzturēšanos Latvijas Republikā" neparedzētos gadījumos, iesnieguma formu un uzturēšanās atļaujas saņemšanai iesniedzamo dokumentu apjomu.

Akceptēts noteikumu projekts "Jēlcukura ievešanas daudzums un kārtība" . Šie noteikumi noteiks jēlcukura, ko ieved baltā cukura ražošanai valsts iekšējam patēriņam, ievešanas daudzumu un kārtību, ja ir nepietiekami cukura tirgus resursi, lai nodrošinātu Ministru kabineta noteikto cukura ražošanas kvotu.

Komiteja pieņēma zināšanai Finansu ministrijas sniegto informāciju par diferencētu pievienotās vērtības nodokļa likmju ieviešanas iespējām .

Komiteja akceptēja grozījumu projektu likumā "Par akcīzes nodokli" . Likumprojekts paredz, sākot ar 2001.gada 1.jūliju, ar akcīzes nodokli neaplikt dārgmetālus un to izstrādājumus, dārgakmeņus un to izstrādājumus un šo normu izslēgt no likuma "Par akcīzes nodokli", tā vietā ir paredzēts atbilstoši palielināt valsts nodevas par proves darbu pakalpojumiem, apmēru un izdarīt precizējumus attiecībā uz vieglo automobiļu un motociklu aplikšanu ar akcīzes nodokli.

Valdības preses departaments

 

 

 

.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!