Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 13. novembra sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 14.11.2001., Nr. 164 https://www.vestnesis.lv/ta/id/55571

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts prezidente:
- intervijā Latvijas Radio vakar, 13.novembrī

Vēl šajā numurā

14.11.2001., Nr. 164

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta 13. novembra sēdē

Akceptēts likumprojekts “Grozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā”, kas paredz ar Ministru kabineta noteikumiem reglamentēt kravu iekraušanas un nostiprināšanas tehniskos noteikumus jauniem kravu veidiem un kārtību, kādā piemērojami iekšzemes satiksmē Latvijas Republikai saistošie starptautiskajos nolīgumos paredzētie noteikumi par kravu iekraušanu un nostiprināšanu un bīstamo kravu pārvadājumiem pa dzelzceļu. Grozījumu projekts paredz arī papildināt Dzelzceļa pārvadājumu likumu ar pārejas noteikumiem, nosakot termiņu, kādā Ministru kabinets izdod šā likuma attiecīgajos pantos minētos normatīvos aktus, līdz kuru izdošanai piemērojami satiksmes ministra izdoti normatīvie akti, ciktāl tie nav pretrunā ar Dzelzceļa pārvadājumu likumu.

Akceptēts rīkojums “Par prioritārajiem zinātnes virzieniem fundamentālo un lietišķo pētījumu finansēšanai 2002.—2005.gadā”. Nolemts saskaņā ar likuma “Par zinātnisko darbību” 31.panta ceturto daļu apstiprināt šādas zinātnes virzienu prioritātes fundamentālo un lietišķo pētījumu finansēšanai 2002.—2005.gadam: informācijas tehnoloģijas (sistēmu un programmatūras inženierijas jaunas tehnoloģijas, telematika, multimediju sistēmas un telekomunikācijas); organiskā sintēze un biomedicīna (gēnu terapija, jaunas tehnoloģijas bioloģiski aktīvo vielu sintēzē); materiālzinātnes (nanomateriāli, jauni materiāli mikroelektronikai, fotonikai un optoelektronikai, biomateriāli un citi kompozītie materiāli); mežs un koksnes tehnoloģijas (mežu attīstība, koksnes biomasas racionāla izmantošana, koksnes dziļās pārstrādes tehnoloģijas); letonika (latviešu valoda un kultūra).

Akceptēts rīkojums “Par valsts nekustamās mantas Rīgas rajona Stopiņu pagasta Cekulē nodošanu Rīgas rajona Stopiņu pagasta pašvaldības īpašumā”, kas paredz atļaut Aizsardzības ministrijai nodot bez atlīdzības Rīgas rajona Stopiņu pagasta pašvaldības īpašumā valsts nekustamo mantu.

Akceptēts likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Ar 2002.gada 1.janvāri stājas spēkā Komerclikums, tāpēc likumā “Par nodokļiem un nodevām” nepieciešams attiecīgi precizēt nodevu objektus. Projekts paredz jaunus valsts nodevas objektus: par ārvalstu komersantu un organizāciju pārstāvniecību reģistrāciju, par laulāto mantisko attiecību reģistrāciju, kā arī sakārto normas par valsts nodevu saistībā ar Komerclikumu.

Akceptēti noteikumi “Valsts arhīvu ģenerāldirekcijas nolikums”. Latvijas Valsts arhīvu ģenerāldirekcija ir Kultūras ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga un kontrolē Latvijas nacionālā arhīva fonda dokumentu uzkrāšanu, uzskaiti, saglabāšanu, pieejamību un izmantošanu.

Akceptēts likumprojekts “Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Ņemot vērā to, ka šobrīd Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir paaugstināts atbildības apmērs, ir nepieciešams paaugstināt atbildības apmēru arī šī kodeksa 166.2 pantā minētajam pārkāpumam, jo tur noteiktā sankcija ir nesamērīgi zema, salīdzinot ar izdarīto pārkāpumu (uzņēmējdarbība bez reģistrēšanas vai speciālās atļaujas (licences), uzņēmējdarbības veikšana, pārkāpjot speciālajā atļaujā (licencē) minētos nosacījumus) smagumu, piemēram, uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības), kuri nav reģistrēti vai nav saņēmuši licenci, rada valsts budžetā katru gadu zaudējumus 70 tūkstošu latu vērtībā. Tāpat ir ļoti daudz uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību), kas pārkāpj speciālajā atļaujā (licencē) minētos nosacījumus.

Akceptēti noteikumi “Dzīvnieku izcelsmes atkritumproduktu pārstrādes un iznīcināšanas kārtība”. Šie noteikumi nosaka prasības dzīvnieku izcelsmes atkritumproduktu pārstrādei un iznīcināšanai. Dzīvnieku izcelsmes atkritumproduktus pārstrādā uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības), kurus atzinis Pārtikas un veterinārais dienests un kuri ir iekļauti uzraudzības uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) sarakstā. Noteikts, ka dzīvnieku izcelsmes atkritumproduktu īpašnieks nodrošina atkritumproduktu pārstrādi un iznīcināšanu, kā arī sedz ar to saistītās izmaksas.

Akceptēti noteikumi “Medību saimniecības attīstības fonda nolikums”, kas noteiks Medību saimniecības attīstības fonda izveidošanas, uzkrāšanas, pārvaldīšanas un izlietošanas kārtību. Fondu izlieto atbilstoši Medību likumā noteiktajiem mērķiem. Fondu veido šādi finansu līdzekļi: dotācija no vispārējiem valsts budžeta ieņēmumiem, kuru veido ienākumi no valsts nodevas par medību atļaujām un atļaujām medību trofeju izvešanai no Latvijas; ziedojumiem. Fondu pārvalda Zemkopības ministrija.

Akceptēti noteikumi par rūpniecisko zveju teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Latvijas fiziskās un juridiskās personas veic rūpniecisko zveju Latvijas Republikas teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos, bet ārvalstu juridiskās personas — Latvijas Republikas Baltijas jūras (izņemot Rīgas jūras līci) ekonomiskās zonas ūdeņos.

Akceptēts rīkojums “Par elektroenerģijas gada patēriņa apjomu kvalificētā elektroenerģijas lietotāja statusa iegūšanai 2002.gadā”. Saskaņā ar Ministru kabineta 1999.gada 21.septembra noteikumu Nr.326 “Noteikumi par kvalificētajiem elektroenerģijas lietotājiem” 2.punktu noteikt, ka 2002.gadā kvalificētā elektroenerģijas lietotāja statusu var iegūt tie elektroenerģijas lietotāji, kuru elektroenerģijas gada patēriņa apjoms ir ne mazāks kā 40 miljoni kilovatstundu gadā.

Akceptēti rīkojumi “Par pastāvīgās uzturēšanās atļaujas piešķiršanu S.Kobeļevai”, “Par pastāvīgās uzturēšanās atļaujas piešķiršanu V.Veredibinai” un “Par pastāvīgās uzturēšanās atļaujas piešķiršanu A.Goršanovai”, kas paredz saskaņā ar likuma “Par ārvalstnieku un bezvalstnieku ieceļošanu un uzturēšanos Latvijas Republikā” 24.pantu piešķirt pastāvīgās uzturēšanās atļauju Sofijai Kobeļevai, Verai Veredibinai un Aleksandrai Goršanovai.

Akceptēti Finansu ministrijas iesniegtie priekšlikumi ar valsts budžeta projektu 2002.gadam saistīto likumprojektu izskatīšanai Saeimā otrajā lasījumā: “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli””; “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””; “Grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli””; “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””; likumprojektā “Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem sabiedriskajām organizācijām un to uzņēmumiem 2002.— 2003.gadā”; likumprojektā “Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu”; “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli naftas produktiem”” un “Grozījumi likumā “Par muitas nodokli (tarifiem)””.

Pieņēma zināšanai vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Vladimira Makarova iesniegto Latvijas trešo nacionālo ziņojumu ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām ietvaros.

Pieņemta zināšanai zemkopības ministra Ata Slaktera sniegtā informācija par situāciju meža apsardzībā pret meža ugunsgrēkiem un valsts mežu apdrošināšanu pret ugunsgrēkiem. Atzīts, ka nav lietderīgi izstrādāt kārtību, kādā valsts meži apdrošināmi pret ugunsgrēkiem. Valsts mežu apdrošināšanas izmaksas pārsniegtu meža ugunsgrēku nodarīto zaudējumu apmēru, līdz ar to valsts mežu apdrošināšana nav ekonomiski izdevīga.

Pieņemta zināšanai ekonomikas ministra Aigara Kalvīša sniegtā informācija par situāciju valstī, uzsākot apkures sezonu.

Akceptēts rīkojums “Par Latvijas Republikas valdības un Rumānijas valdības līgumu par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību”. Ekonomikas ministrs pilnvarots parakstīt līgumu.

 

Valsts kancelejas Komunikācijas departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!