• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2001. gada 9. oktobra noteikumi Nr. 437 "Noteikumi par Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes noteikto sankciju režīmu pret Afganistānas Islama Emirātu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 19.10.2001., Nr. 150 https://www.vestnesis.lv/ta/id/54823

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.439

Grozījumi Ministru kabineta 1997.gada 16.septembra noteikumos Nr.327 "Eiropas integrācijas biroja nolikums"

Vēl šajā numurā

19.10.2001., Nr. 150

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 437

Pieņemts: 09.10.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumi Nr.437

Rīgā 2001.gada 9.oktobrī (prot. Nr.48, 31.)

Noteikumi par Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes noteikto sankciju režīmu pret Afganistānas Islama Emirātu

Izdoti saskaņā ar likuma “Par starptautisko organizāciju

noteikto sankciju režīmu Latvijas Republikā” 4.pantu

1. Noteikumi nosaka ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes 1999.gada 15.oktobra 1267.rezolūciju un 2000.gada 19.decembra 1333.rezolūciju noteikto sankciju režīmu pret Afganistānas Islama Emirātu Latvijas Republikā.

2. Aizliegt Latvijas Republikas fiziskajām un juridiskajām personām, kā arī citu valstu fiziskajām un juridiskajām personām, kuras atrodas vai kuru pārstāvniecības ir reģistrētas Latvijas Republikā, pārdot, nodot vai piegādāt jebkāda veida ieročus un tamlīdzīgus materiālus (ieskaitot munīciju, militāro transportu, militārās iekārtas, paramilitārās iekārtas un rezerves daļas) uz teritorijām Afganistānā, kuras Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes komiteja (izveidota saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes 1999.gada 15.oktobra 1267.rezolūciju; turpmāk — komiteja) ir noteikusi par teritorijām, kuras kontrolē Taleban režīms (turpmāk — Taleban režīma kontrolētās teritorijas).

3. Aizliegt Latvijas Republikas fiziskajām un juridiskajām personām, kā arī citu valstu fiziskajām un juridiskajām personām, kuras atrodas vai kuru pārstāvniecības ir reģistrētas Latvijas Republikā, sniegt Taleban režīma kontrolē esošajam bruņotajam personālam tehniskas konsultācijas vai palīdzību vai veikt minētā bruņotā personāla militāro apmācību.

4. Šo noteikumu 2. un 3.punktā minētie ierobežojumi neattiecas uz:

4.1. tādu militāru ierīču piegādi, kuras neapdraud dzīvību un kuras paredzēts lietot tikai humānām vai drošības vajadzībām, un attiecīgas tehniskās palīdzības vai apmācības sniegšanu, kuru iepriekš apstiprinājusi komiteja;

4.2. aizsargapģērbiem (ieskaitot pretzenītartilērijas bruņuvestes un militārās aizsargķiveres), kurus Afganistānā ieved Apvienoto Nāciju Organizācijas personāls, sabiedrības informācijas līdzekļu pārstāvji un humānās palīdzības sniedzēji personiskai lietošanai.

5. Arestēt komitejas noteiktos finansu fondus un aktīvus, to skaitā tādus finansu fondus un aktīvus, kas iegūti vai izveidoti no īpašumiem, kuri pieder Taleban režīmam vai kurus tieši vai netieši kontrolē minētais režīms vai jebkura juridiska persona, kura pieder Taleban režīmam vai kuru kontrolē minētais režīms. Liegt Latvijas Republikas fiziskajām un juridiskajām personām, kā arī citu valstu fiziskajām un juridiskajām personām, kuras atrodas vai kuru pārstāvniecības ir reģistrētas Latvijas Republikā, pieeju minētajiem fondiem un aktīviem nolūkā tieši vai netieši nodot šos līdzekļus Taleban režīmam vai jebkurai juridiskajai personai, kura pieder Taleban režīmam vai kuru tieši vai netieši kontrolē minētais režīms, izņemot gadījumus, kad komiteja atļauj izmantot šos finansu fondus vai aktīvus humānām vajadzībām.

6. Nekavējoties arestēt finansu fondus un aktīvus, kas pieder Osamam bin Ladenam un tām ar viņu saistītajām fiziskajām un juridiskajām personām (tai skaitā Al Qaeda organizācijai), kuras ir norādījusi komiteja, kā arī tādus finansu fondus un aktīvus, kas iegūti vai izveidoti no īpašumiem, kuri pieder Osamam bin Ladenam vai ar viņu saistītajām fiziskajām un juridiskajām personām vai kurus tieši vai netieši kontrolē minētās personas. Liegt Latvijas Republikas fiziskajām un juridiskajām personām, kā arī citu valstu fiziskajām un juridiskajām personām, kuras atrodas vai kuru pārstāvniecības ir reģistrētas Latvijas Republikā, pieeju minētajiem fondiem un aktīviem nolūkā tieši vai netieši nodot šos līdzekļus Osamam bin Ladenam, viņa sabiedrotajiem vai jebkurām juridiskajām personām, kuras pieder Osamam bin Ladenam vai ar viņu saistītajām fiziskajām un juridiskajām personām (to skaitā Al Qaeda organizācijai) vai kuras tieši vai netieši kontrolē minētās personas.

7. Aizliegt Latvijas Republikas fiziskajām un juridiskajām personām, kā arī citu valstu fiziskajām un juridiskajām personām, kuras atrodas vai kuru pārstāvniecības ir reģistrētas Latvijas Republikā, pārdot, nodot vai piegādāt ķīmiskā etiķa anhidrīdu jebkurai personai, kura atrodas Taleban režīma kontrolētajās teritorijās Afganistānā, kā arī jebkurai citai personai, kuras nolūks ir ievest vai izmantot ķīmiskā etiķa anhidrīdu šajās teritorijās.

8. Aizliegt komitejas norādītajiem gaisa kuģiem, kuri pieder Taleban režīmam vai kurus iznomā Taleban režīms, vai kurus pārvalda Taleban režīms vai Taleban režīma vārdā, pacelties vai nolaisties Latvijas Republikas teritorijā. Šis ierobežojums neattiecas uz komitejas iepriekš apstiprinātajiem lidojumiem.

9. Aizliegt gaisa kuģiem, kas pacēlušies no Taleban režīma kontrolētajām teritorijām Afganistānā, nolaisties Latvijas Republikas teritorijā vai šķērsot Latvijas Republikas gaisa telpu. Aizliegt pacelties gaisa kuģiem, kuri dodas uz Taleban režīma kontrolētajām teritorijām Afganistānā. Šie ierobežojumi neattiecas uz komitejas iepriekš apstiprinātajiem lidojumiem.

10. Aizliegt visām vadošajām Taleban režīma amatpersonām (ministra vietnieka līmenī vai augstākām), kā arī šī līmeņa Taleban režīma militārajām amatpersonām un citām augstām Taleban režīma amatpersonām vai padomdevējiem ieceļot Latvijas Republikā, kā arī šķērsot Latvijas Republikas teritoriju tranzītā, izņemot gadījumus, ja šīs personas ceļo humānos nolūkos (arī nolūkā veikt reliģiskus pienākumus) vai ja šāda ceļojuma mērķis ir veicināt dialogu par miermīlīgu konflikta atrisināšanu Afganistānā.

11. Aizsardzības ministrijai, Ārlietu ministrijai, Finansu ministrijai, Iekšlietu ministrijai un Satiksmes ministrijai veikt pasākumus, kas nepieciešami šo noteikumu izpildei.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Ārlietu ministrs I.BĒRZIŅŠ

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2001.gada 20.oktobri.

 

 

 

 

 

 

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!