Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2001. gada 13. septembra noteikumi Nr. 399 "Noteikumi par vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanas izmaksu minimumu uz vienu izglītojamo (gadā)". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.10.2001., Nr. 144 (2531) https://www.vestnesis.lv/ta/id/54543

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.421

Noteikumi par darba vietu aprīkošanu uz ceļiem

Vēl šajā numurā

10.10.2001., Nr. 144 (2531)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 399

Pieņemts: 13.09.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumi Nr.399

Rīgā 2001.gada 13.septembrī   (prot. Nr.44, 2.§)

Noteikumi par vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanas izmaksu minimumu uz vienu izglītojamo (gadā)

Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 14.panta 20.punktu un 60.panta pirmās daļas 1.punktu

1. Noteikumi nosaka vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanas izmaksu minimumu uz vienu izglītojamo (gadā) (turpmāk - izmaksu minimums).

2. Vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanas izmaksu minimumu veido pedagogu darba samaksas, valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu un programmu īstenošanai nepieciešamo izdevumu (mācību līdzekļu iegāde, saimnieciskie un citi nepieciešamie izdevumi) summa.

3. Vispārējās pamatizglītības programmu īstenošanas izmaksu minimums pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām ir 296 lati.

4. Koeficienti šo noteikumu 3.punktā minētā izmaksu minimuma piemērošanai vispārējās pamatizglītības īpašo veidu programmās un atbilstoši izglītības ieguves veidam noteikti šo noteikumu 1.pielikumā.

5. Koeficienti šo noteikumu 3.punktā minētā izmaksu minimuma piemērošanai atbilstoši valsts vai pašvaldības izglītības iestādes vispārējās pamatizglītības programmas klases vidējam izglītojamo skaitam noteikti šo noteikumu 2.pielikumā.

6. Šo noteikumu 3.punktā minētais izmaksu minimums privātajās izglītības iestādēs īstenotajās vispārējās pamatizglītības programmās atbilst valsts vai pašvaldības izglītības iestādes attiecīgās programmas īstenošanas izmaksu minimumam klasei ar lielāko izglītojamo skaitu.

7. Vispārējās pamatizglītības programmu īstenošanai nepieciešamo izdevumu minimums ir pielīdzināms 75 procentiem no Ministru kabineta 1999.gada 13.jūlija noteikumos Nr.250 "Kārtība, kādā veicami pašvaldību savstarpējie norēķini par izglītības iestāžu vai sociālās aprūpes iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem" noteiktajām izmaksām budžeta gadā par vienu izglītojamo vispārējās izglītības iestādē.

8. Lai šo noteikumu 7.punktā minētos izdevumus finansētu no pašvaldības budžeta, privātā izglītības iestāde slēdz līgumu ar pašvaldību, kuras administratīvajā teritorijā tā atrodas.

9. Vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanas izmaksu minimums pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām ir 329 lati.

10. Koeficienti šo noteikumu 9.punktā minētā izmaksu minimuma piemērošanai vispārējās vidējās izglītības īpašo veidu programmās un atbilstoši izglītības ieguves veidam noteikti šo noteikumu 3.pielikumā.

11. Koeficienti šo noteikumu 9.punktā minētā izmaksu minimuma piemērošanai atbilstoši valsts vai pašvaldības izglītības iestādes vispārējās vidējās izglītības programmas klases vidējam izglītojamo skaitam noteikti šo noteikumu 4.pielikumā.

12. Šo noteikumu 9.punktā minētais izmaksu minimums privātajās izglītības iestādēs īstenotajās vispārējās vidējās izglītības programmās atbilst valsts vai pašvaldības izglītības iestādes attiecīgās programmas īstenošanas izmaksu minimumam klasei ar lielāko izglītojamo skaitu.

13. Vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanai nepieciešamo izdevumu minimums ir pielīdzināms 75 procentiem no Ministru kabineta 1999.gada 13.jūlija noteikumos Nr.250 "Kārtība, kādā veicami pašvaldību savstarpējie norēķini par izglītības iestāžu vai sociālās aprūpes iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem" noteiktajām izmaksām budžeta gadā par vienu izglītojamo vispārējās izglītības iestādē.

14. Lai šo noteikumu 13.punktā minētos izdevumus finansētu no pašvaldības budžeta, privātā izglītības iestāde slēdz līgumu ar pašvaldību, kuras administratīvajā teritorijā tā atrodas.

15. Līdz 2003.gada 1.septembrim šo noteikumu 3. un 9.punktā minēto vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanas izmaksu minimumu piemēro, ņemot vērā attiecīgo koeficientu. Šo koeficientu nosaka pedagoga ar augstāko izglītību un pedagoģiskā darba stāžu, kas ilgāks par 10 gadiem, attiecīgā tarifikācijas perioda zemākās algas likmes un pedagoga ar analogu izglītību un pedagoģiskā darba stāžu zemākās algas likmes (noteikta Pedagogu darba samaksas palielinājuma grafikā) attiecība.

16. Noteikumi piemērojami, nepārsniedzot kopējo valsts budžeta mērķdotāciju apmēru pašvaldību izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

Ministru prezidents   A.BĒRZIŅŠ

Izglītības un zinātnes ministrs  K.Greiškalns

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2001.gada 11.oktobri.

 

 

1.pielikums
Ministru kabineta
2001.gada 13.septembra noteikumiem Nr.399

Koeficienti vispārējās pamatizglītības programmu īstenošanas izmaksu minimuma (uz vienu izglītojamo) - pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām - piemērošanai vispārējās pamatizglītības īpašo veidu programmās un atbilstoši izglītības ieguves veidam

Nr.p.k. Vispārējās pamatizglītības programmas nosaukums Koeficients
1. Vispārējās pamatizglītības programmas 1,00
1.1. vispārējās pamatizglītības programmas internātskolās1 1,72
1.2. vispārējās pamatizglītības programmas modifikācijas ilgstoši slimojošo bērnu individuālajai apmācībai2 2,41
1.3. vispārējās pamatizglītības programmas modifikācijas ilgstoši slimojošo bērnu apmācībai grupās3 0,81
1.4. programmas izglītības ieguvei vakarskolās 0,82
1.5. profesionālā virziena (piemēram, mūzika, sports) programmas4 1,31
2. Speciālās pamatizglītības programmas5
2.1. programmas izglītojamiem ar redzes traucējumiem
2.1.1. programmas vājredzīgiem un neredzīgiem izglītojamiem 4,78
2.1.2. programmas vājredzīgiem un neredzīgiem izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem 4,04
2.1.3. programmas daļa (7.-9.klase) vājredzīgiem un neredzīgiem izglītojamiem izglītības ieguvei neklātienē 1,29
2.2. programmas izglītojamiem ar dzirdes traucējumiem
2.2.1. programmas vājdzirdīgiem izglītojamiem 4,83
2.2.2. programmas nedzirdīgiem izglītojamiem 4,85
2.2.3. programmas vājdzirdīgiem izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem 4,49
2.2.4. programmas nedzirdīgiem izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem 4,46
2.3. programmas izglītojamiem ar fiziskās attīstības traucējumiem
2.3.1. programmas izglītojamiem ar kustību un balsta traucējumiem 4,43
2.3.2. programmas izglītojamiem ar skoliozi 3,07
2.3.3. programmas izglītojamiem ar fiziskās attīstības un garīgās attīstības traucējumiem 4,00
2.4. programmas izglītojamiem ar somatiskām saslimšanām 2,01
2.5. programmas izglītojamiem ar runas traucējumiem 3,45
2.6. programmas izglītojamiem ar psihiskās attīstības aizturi un grūtībām mācībās 3,08
2.7. programmas izglītojamiem ar psihoneiroloģiskām saslimšanām 3,24
2.8. programmas izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem
2.8.1. programmas izglītojamiem ar vieglu garīgu atpalicību 3,31
2.8.2. programmas izglītojamiem ar vidēji smagu vai smagu garīgu atpalicību vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem 6,00
2.9. programmas modifikācijas ilgstoši slimojošo bērnu individuālajai apmācībai2 2,11
2.10. programmas modifikācijas ilgstoši slimojošo bērnu apmācībai grupās3 0,63
3. Sociālās korekcijas programmas6 6,00
4. Pedagoģiskās korekcijas programmas7 1,47

Piezīmes.

1 Izglītojamiem, kas dzīvo izglītības iestādes internātā.

2 Individuālu programmas apguvi nosaka valsts (vai pašvaldības) pedagoģiski medicīniskā komisija.

3 Programmu īsteno ārstniecības iestādēs.

4 Programmas īsteno pēc īpašas saskaņošanas ar izglītības un zinātnes ministru.

5 Izglītojamos programmās uzņem atbilstoši valsts (vai pašvaldības) pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumam. Koeficients attiecas uz programmām izglītojamiem, kuri saņem diennakts aprūpi un rehabilitāciju.

6 Programmas īsteno sociālās korekcijas (mācību un pāraudzināšanas) iestādēs; izglītojamos uzņem atbilstoši tiesas vai tiesneša nolēmumam.

7 Izglītojamie ar diagnosticētām vajadzībām konkrētu izglītības mērķu sasniegšanai programmu turpina apgūt ne ilgāk kā trīs gadus.

Izglītības un zinātnes ministrs K.Greiškalns

 

2.pielikums
Ministru kabineta
2001.gada 13.septembra noteikumiem Nr.399

Koeficienti programmu īstenošanas izmaksu minimuma (uz vienu izglītojamo) - pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām - piemērošanai atbilstoši valsts vai pašvaldības izglītības iestādes vispārējās pamatizglītības programmas klases vidējam izglītojamo skaitam

Nr.p.k. Vidējais vispārējās pamatizglītības programmas klases izglītojamo skaits izglītības iestādē Koeficients
1. 8
1,840
2. 9
1,710
3. 10
1,655
4. 11
1,580
5. 12
1,470
6. 13
1,370
7. 14
1,270
8. 15
1,185
9. 16
1,090
10. 17
1,030
11. 18
0,960
12. 19
0,895
13. 20
0,840
14. 21
0,830
15. 22
0,785
16. 23
0,735
17. 24
0,730
18. 25
0,725
19. 26
0,755
20. 27
0,745
21. 28
0,725
22. 29
0,705
23. 30
0,690
24. 31
0,685
25. 32
0,680
26. 33
0,640
27. 34
0,500

Piezīme.

Ģimnāzijās, kurās īsteno arī daļējas pamatizglītības programmu (7.-9.klase), piemēro papildu koeficientu 1,195.

Izglītības un zinātnes ministrs K.Greiškalns

 

3.pielikums
Ministru kabineta
2001.gada 13.septembra noteikumiem Nr.399

Koeficienti vispārējās vidējās izglītības programmu īstenošanas izmaksu minimuma (uz vienu izglītojamo) - pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām - piemērošanai vispārējās vidējās izglītības īpašo veidu programmās un atbilstoši izglītības ieguves veidam

Nr.p.k. Vispārējās vidējās izglītības programmas nosaukums Koeficients
1. Vispārējās vidējās izglītības programmas 1,00
1.1. vispārējās vidējās izglītības programmas internātskolās1 1,83
1.2. programmas izglītības ieguvei vakarskolās 0,83
1.3. programmas izglītības ieguvei neklātienē 0,42
1.4. programmas modifikācija ilgstoši slimojošu bērnu individuālajai apmācībai2 2,46
1.5. programmas modifikācija ilgstoši slimojošu bērnu apmācībai grupās3 0,64
1.6. profesionālā virziena (piemēram, mūzika, sports) programmas4 1,12
2. Speciālās izglītības programmas5
2.1. programmas izglītojamiem ar redzes traucējumiem
2.1.1. programmas vājredzīgiem un neredzīgiem izglītojamiem 4,24
2.1.2. programmas vājredzīgiem un neredzīgiem izglītojamiem izglītības ieguvei neklātienē 1,64
3. Sociālās korekcijas programmas6 6.01

Piezīmes.

1 Izglītojamiem, kas dzīvo izglītības iestādes internātā.

2 Individuālu programmas apguvi nosaka valsts (vai pašvaldības) pedagoģiski medicīniskā komisija.

3 Programmu īsteno ārstniecības iestādēs.

4 Programmas īsteno pēc īpašas saskaņošanas ar izglītības un zinātnes ministru.

5 Izglītojamos programmās uzņem atbilstoši valsts (vai pašvaldības) pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumam. Koeficients attiecas uz programmām izglītojamiem, kuri saņem diennakts aprūpi un rehabilitāciju.

6 Programmas īsteno sociālās korekcijas (mācību un pāraudzināšanas) iestādēs; izglītojamos uzņem atbilstoši tiesas vai tiesneša nolēmumam.

 

Izglītības un zinātnes ministrs K.Greiškalns

4.pielikums
Ministru kabineta
2001.gada 13.septembra noteikumiem Nr.399

Koeficienti programmu īstenošanas izmaksu minimuma (uz vienu izglītojamo) - pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām - piemērošanai atbilstoši valsts vai pašvaldības izglītības iestādes vispārējās vidējās izglītības programmas klases vidējam izglītojamo skaitam

Nr.p.k. Vidējais vispārējās vidējās izglītības programmas klases izglītojamo skaits izglītības iestādē Koeficients
1. 15
1,225
2. 16
1,195
3. 17
1,155
4. 18
1,105
5. 19
0,985
6. 20
0,960
7. 21
0,940
8. 22
0,905
9. 23
0,890
10. 24
0,870
11. 25
0,865
12. 26
0,890
13. 27
0,878
14. 28
0,873
15. 29
0,870
16. 30
0,850
17. 31
0,830
18. 32
0,805
19. 33
0,785
20. 34
0,500

Izglītības un zinātnes ministrs K.Greiškalns

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!