Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2001. gada 5. oktobra lēmums Nr. 13/3 "Par "Kredītiestāžu galvojumu izsniegšanas un reģistrācijas noteikumu" apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.10.2001., Nr. 143 https://www.vestnesis.lv/ta/id/54534

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts ieņēmumu dienesta informācija

Par lielākajiem sociālā nodokļa iemaksu un pievienotās vērtības nodokļa parādniekiem

Vēl šajā numurā

09.10.2001., Nr. 143

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu un kapitāla tirgus komisija

Veids: lēmums

Numurs: 13/3

Pieņemts: 05.10.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finansu un kapitāla tirgus komisijas Padomes lēmums Nr. 13/3

Rīgā 2001. gada 5.oktobrī

Par “Kredītiestāžu galvojumu izsniegšanas un reģistrācijas noteikumu” apstiprināšanu

Pamatojoties uz Finansu un kapitāla tirgus komisijas likuma 17. pantu un Kredītiestāžu likuma 56. pantu, Finansu un kapitāla tirgus komisijas padome n o l e m j:

Apstiprināt “Kredītiestāžu galvojumu izsniegšanas un reģistrācijas noteikumus” (pielikumā).

Finansu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs U. Cērps

Kredītiestāžu galvojumu izsniegšanas un reģistrācijas noteikumi

1. Vispārīgie noteikumi

1.1. “Kredītiestāžu galvojumu izsniegšanas un reģistrācijas noteikumi” (tālāk tekstā — noteikumi) izstrādāti saskaņā ar Finansu un kapitāla tirgus komisijas likumu un Kredītiestāžu likumu.

1.2. Noteikumi nosaka galvojumu izsniegšanas kārtību, kas jāievēro Latvijas Republikā reģistrētai kredītiestādei (tālāk tekstā –—kredītiestāde), un galvojumu reģistrācijas kārtību Finansu un kapitāla tirgus komisijā (tālāk tekstā — Komisija).

1.3. Kredītiestādei aizliegts pieņemt citas kredītiestādes galvojumu, ja tas nav reģistrēts Komisijā.

2. Galvojumu izsniegšanas kārtība

2.1. Kredītiestāde — galvinieks — galvojumu, ar kuru tā uzņemas pienākumu atbildēt kreditoram par trešās personas (galvenā parādnieka) parādu (saistībām), izsniedz rakstiska dokumenta veidā. Par kredītiestādes galvojumu uzskatāmas arī garantijas, vekseļu avali un cita veida līgumi un vienošanās, izņemot ķīlas līgumus, ar kurām kredītiestāde uzņemas atbildēt kreditoram par trešās personas (galvenā parādnieka) parādu (saistībām) neatkarīgi no tā, saskaņā ar kādas valsts normatīvajiem aktiem kredītiestāde saistības uzņēmusies.

2.2. Kredītiestāde izstrādā galvojumu izsniegšanas noteikumus, kurus apstiprina kredītiestādes statūtos noteiktajā kārtībā. Apstiprinātie galvojumu izsniegšanas noteikumi, kā arī to grozījumi ne vēlāk kā desmit kalendāro dienu laikā pēc to apstiprināšanas jāiesniedz Komisijai.

2.3. Kredītiestādes apstiprinātajos noteikumos jābūt norādītām amatpersonām, kurām ir tiesības parakstīt galvojumus kredītiestādes vārdā. Katrs galvojums jāparaksta ne mazāk kā divām no norādītajām amatpersonām.

2.4. Galvojumā jānorāda:

2.4.1. kredītiestādes pilns nosaukums un juridiskā adrese;

2.4.2. to amatpersonu vārds, uzvārds un ieņemamais amats, kuras parakstījušas galvojumu;

2.4.3. kreditora un galvenā parādnieka:

2.4.3.1. juridiskās personas:

2.4.3.1.1. rezidenta nosaukums, juridiskā adrese, reģistrācijas numurs Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā,

2.4.3.1.2. nerezidenta nosaukums, juridiskā adrese, reģistrācijas numurs un tās institūcijas nosaukums, kurā veikta reģistrācija;

2.4.3.2. fiziskās personas vārds, uzvārds, pastāvīgās dzīvesvietas adrese, personas kods vai personu apliecinoša dokumenta numurs un institūcija, kas dokumentu izdevusi;

2.4.4. galvojuma summa (jānorāda ar cipariem un vārdiem);

2.4.5. galvojuma termiņš;

2.4.6. galvojuma oriģināleksemplāru skaits, norādot to saņēmējus, t.sk. Komisiju.

2.5. Uz vairākām lapām rakstītu galvojumu lapām jābūt numurētām un caurauklotām.

2.6. Kredītiestādei pirms galvojuma izsniegšanas tas jāreģistrē Komisijā. Reģistrāciju veic Komisijas Juridiskais un licencēšanas departaments.

3. Galvojumu reģistrācijas kārtība

3.1. Kredītiestādei jāiesniedz Komisijai apliecināti to amatpersonu parakstu paraugi, kurām ir tiesības parakstīt galvojumus kredītiestādes vārdā, un rakstiski jāpaziņo par personām, kuras ir pilnvarotas iesniegt galvojumus reģistrācijai Komisijā.

3.2. Kredītiestādei galvojuma reģistrācijai Komisijai jāiesniedz visi galvojuma oriģināleksemplāri rakstiska dokumenta veidā neatkarīgi no tā, kā kredītiestāde galvojumu nosūtīs kreditoram. Tiesības iesniegt galvojumu reģistrācijai Komisijā ir tikai kredītiestādes pilnvarotajām personām.

3.3. Ja kredītiestādes galvojuma spēkā stāšanās, spēkā esamība vai citi nosacījumi ir atkarīgi no kādā citā dokumentā atrunātiem apstākļiem, tad kredītiestādei, iesniedzot reģistrācijai šādu galvojumu, tam jāpievieno attiecīgā dokumenta apliecināta kopija.

3.4. Reģistrējot galvojumu, Komisijas Juridiskā un licencēšanas departamenta darbinieks pārbauda, vai galvojumu parakstījušas kredītiestādes amatpersonas, kurām ir tiesības kredītiestādes vārdā parakstīt galvojumu, un vai galvojums satur 2.4. punktā minētos rekvizītus. Reģistrējot galvojumu, uz visiem tā oriģināleksemplāriem izdara atzīmi ar reģistrācijas vietu, datumu un numuru, un šo atzīmi Komisijas Juridiskā un licencēšanas departamenta darbinieks apliecina ar speciālu spiedogu un parakstu, norādot vārdu, uzvārdu un amata nosaukumu. Pēc reģistrācijas viens galvojuma oriģināleksemplārs vai Komisijā apliecināta vekseļa avala kopija tiek glabāta Komisijā.

3.5. Ja nav ievērotas šo noteikumu 2.3.–2.5., 3.2. un 3.3. punkta prasības, galvojums netiek reģistrēts un visi reģistrācijai iesniegtie galvojuma oriģināleksemplāri tiek atdoti kredītiestādes pilnvarotajai personai.

3.6. Galvojumu reģistrē vai tā reģistrāciju atsaka ne vēlāk kā trīs darba dienu laikā no galvojuma iesniegšanas dienas Komisijai.

3.7. Ja galvojuma noteikumi tiek grozīti, kredītiestādei tie jānoformē rakstiski un jāreģistrē Komisijā saskaņā ar šiem noteikumiem.

3.8. Ja galvojums tiek pārjaunots, kredītiestādei jāiesniedz reģistrācijai visi jaunizsniegtā galvojuma oriģināleksemplāri un jau reģistrētie galvojuma oriģināleksemplāri, uz kuriem tiek izdarīta atzīme par to anulēšanu un kuri pēc atzīmes izdarīšanas tiek atdoti atpakaļ kredītiestādei.

3.9. Par galvojuma atbilstību Latvijas Republikas normatīvo aktu prasībām atbild kredītiestāde. Komisija neatbild par galvojuma radītām saistībām un par kredītiestādes amatpersonu parakstu un kredītiestādes zīmoga nospieduma autentiskumu.

3.10. Ja kredītiestādei rodas šaubas par to, vai galvojums ir reģistrēts, tā var rakstiski lūgt Komisiju apliecināt galvojuma reģistrāciju. Komisija izsniedz šādu apliecinājumu trīs darba dienu laikā.

3.11. Kredītiestādei rakstiski jāpaziņo Komisijai par tās izsniegtā galvojuma izbeigšanos desmit kalendāro dienu laikā pēc šādu nosacījumu iestāšanās:

3.11.1. kredītiestāde ir izpildījusi tās saistības pret kreditoru, kuras izrietēja no izsniegtā galvojuma;

3.11.2. beidzies galvojuma termiņš;

3.11.3. galvojums izbeidzies pirms galvojumā noteiktā termiņa beigām.

3.12. Pēc kredītiestādes iesniegtā paziņojuma par galvojuma izbeigšanos Komisijas Juridiskā un licencēšanas departamenta darbinieks izdara par to attiecīgu atzīmi galvojumu reģistrā un uz Komisijai iesniegtā galvojuma oriģināleksemplāra.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!