Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ir ceļvedis jaunievēlētajiem pašvaldību deputātiem. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.03.2001., Nr. 44 https://www.vestnesis.lv/ta/id/5394

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Daugavpils pilsētas vēlēšanu komisijas informācija

Par Daugavpils domes vēlēšanu rezultātiem

Vēl šajā numurā

17.03.2001., Nr. 44

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ir ceļvedis jaunievēlētajiem pašvaldību deputātiem

LOGS.JPG (64055 BYTES) Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) jaunievēlētajiem deputātiem sarūpējusi vērtīgu ceļvedi nākamo četru gadu gaitās pašvaldības domē vai padomē. Kā LPS žurnāla "Logs" speciālizlaidums izdota "Pašvaldību deputātu rokasgrāmata", kuras sagatavošanā piedalījušies LPS padomnieki un speciālisti.

LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis, uzrunājot jaunievēlētos pašvaldību deputātus, grāmatas ievadā atzīmē: "Lai attaisnotu vēlētāju uzticības mandātu, jums jāstrādā gudri, racionāli un nekļūdīgi, jo laika labošanai nebūs. Laika vienmēr ir par maz.

Tāpēc Latvijas Pašvaldību savienība dodas jums palīgā un iesākumā nodod jūsu rīcībā šo žurnāla speciālo izdevumu, ko varētu nosaukt par rokasgrāmatu pirmajiem soļiem, ko sperat pašvaldības darbā kā deputāts vai arī kā darbinieks." Ievadvārdos uzsvērts, ka darbs pašvaldībā ir cieši saistīts ar iedzīvotāju uzticības iegūšanu, bet to var panākt tikai ar pārdomātiem lēmumiem, prasmi rast risinājumu sarežģītās situācijās.

Rokasgrāmatā ir nošķirti 40 temati, kas iepazīstina ar svarīgāko informāciju par pašvaldības darbu, funkcijām, saistībām un iespējām. Teorētiski jautājumi savīti ar Latvijas pašvaldību pieredzi un praktiski izmantojamu informāciju. Jaunievēlētais pašvaldības deputāts rokasgrāmatā varēs atrast informāciju par pašvaldībām un likumdošanas procesu, pašvaldību iespējām lobēt savas intereses Saeimā un sarunu sistēmu starp valsti un pašvaldībām, pašvaldību funkciju raksturojumu un saistošo likumu uzskaitījumu šo funkciju veikšanai. Tāpat rokasgrāmatā ir informācija par pašvaldību finansu sistēmas pamatiem, pašvaldību iespējām saņemt aizņēmumus, par finansu izlīdzināšanas sistēmas darbību, pašvaldību grāmatvedības pamatiem un iespējām piesaistīt finansējumu dažādiem projektiem. Rokasgrāmatā detalizēti aprakstītas arī pašvaldību uzņēmumu veidošanas iespējas un to darbības uzraudzība, pieļaujamās darbības ar īpašumu un aprakstīta pašvaldību pasūtījuma procedūra.

Grāmatas sadaļas stāsta arī par Latvijas pašvaldības vienojošajām institūcijām — LPS, Latvijas pašvaldību, darba devēju un darbinieku arodbiedrībām, kā arī Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociāciju. Tāpat grāmatā interesenti var iepazīties ar situāciju administratīvi teritoriālās reformas, reģionālās un institucionālās reformas jomā un izlasīt par starptautiskām saistībām, kuras uzņēmusies Latvija, pievienojoties starptautiski nozīmīgiem pašvaldību dokumentiem. Grāmatā atrodama informācija arī par pašvaldību darbinieku un deputātu izglītības iespējām un konsultāciju iespējām.

Kā rokasgrāmatas noslēgumā minējuši tās autori, ar daudziem šī izdevuma rakstiem būtu vērtīgi iepazīties ne tikai ievēlētajiem pašvaldību deputātiem vien, bet arī skolotājiem, studentiem, skolēniem un visiem iedzīvotājiem.

Bet jaunievēlētajiem pašvaldību deputātiem lai izskan un piepildās arī LPS priekšsēža novēlējums – kopīgā darbā virzīt mūsu Latviju pa attīstības ceļu!

Kristīne Valdniece, "LV" pašvaldību lietu redaktore

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!