Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
"Zodiaka kaislības". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.04.2000., Nr. 151/153 https://www.vestnesis.lv/ta/id/5345

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par mūsu trijām kaimiņvalstīm. Tautsaimniecībā. Starptautiskā pētījumā

Vēl šajā numurā

28.04.2000., Nr. 151/153

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

"Zodiaka kaislības"

"Vesti"

— 2000.04.20.

Pērn Rīgas astrologs Igors Vasiļjevs pareģoja neilgu mūžu Šķēles kabinetam — un piepildījās. Šā gada sākumā viņš paziņoja savā intervijā: ja atšķetinās "pedofilgeitu", kļūs zināmi dažiem politiķiem ārkārtīgi nepatīkami fakti.

Vai Latvija iesaistīsies 4. maijā gaidāmajā "planētu parādē"? Ar ko vispār ievērojama gaidāmā "parāde"? Šodien astrologs atbild uz šiem jautājumiem.

— Latvija, tāpat kā Krievija, ASV un vairākas Eiropas valstis diezgan aktīvi iesaistīsies "parādē". Katra valsts dabūs savu: te svarīgi, kurā valsts individuālā horoskopa laukā notiks "parāde". Latvijas Republikas horoskopā tā notiks 12. mājā: tie ir noslēpumi, likumi, tieslietas, cietumi, slimnīcas, tautas veselība, slepeni ienaidnieki. Jau pats uzskaitījums liecina par ļoti nopietnām sekām republikas dzīvei, varai, ekonomikai. Ļoti iespējams, ka beidzot tiks atšķetināts "pedofilgeitas" kamols, atklāti pagājušo gadu ekonomisko, kriminālo un politisko noziegumu noslēpumi, notiks reformas tiesībsargāšanas sistēmā un valdībā. Ja ņem vērā, ka Latvijas horoskopā jūnijs – jūlijs saistīti ar politiskiem skandāliem, katastrofām, traģēdijām, tad vasara solās būt karsta.

Vispār kārtējā "planētu parāde" nav parasta. Ievērojamais amerikāņu gaišreģis Edgars Keiss jau 1934. gadā to uzskatīja par tik bīstamu, ka pareģoja: ap 2000. gadu "notiks polu kustība" ar drausmīgām sekām zemes virsas ainavai. Kādēļ?

Mazliet par to, kādēļ vispār rodas "planētu parāde". Kā zināms, planētas ar dažādu ātrumu kustas ap Sauli, periodiski ātrākās panāk lēnākās. Ne biežāk kā reizi 10 gados vairāk par 5 planētām vienlaikus apdzen cita citu, atrazdamās vienā Zodiaka zīmē. 2000. gda 4. maijā Vērša zīmē uzreiz 6 planētas (Zeme, Merkurs, Venēra, Marss, Jupiters, Saturs) un Saule nostāsies vienā līnijā. Turklāt Zeme atradīsies "barikāžu otrajā pusē", atšķirta no visām pārējām Saules sistēmas planētām. Vienā debess iecirknī koncentrētie gravitācijas, elektromagnētiskie un citi lauki ļoti stipri ietekmēs Zemi. Zemi "vilks" Mēness un Saules virzienā ar neparastu spēku — lūk, par ko domāja Keiss. Skeptiķi iebilst: Saule vienmēr mūs pievelk, bet visu sistēmas planētu masa ir mazāka par 0,5% no Saules masas — vai tad tas var būtiski ietekmēt Zemes dzīvi?

Tas ir pārsteidzoši, bet var! To apstiprina vēstures fakti. Konstatējama skaidra analoģija starp barocentra novirzēm un nemieriem sabiedrībā. Pirmais pasaules karš (1914), Oktobra revolūcija (1917), Otrais pasaules karš (1939), Lielais tēvijas karš (1941), "aukstais karš" (1946), Karību krīze (1962), karš Afganistānā (1979), karš Kuveitā (1990), PSRS sabrukums (1991), karš Čečenijā (1999) — visiem tiem ir lielas novirzes no "mierīgas dzīves" zonas.

Šie fakti bija zināmi jau senajos laikos. Tieši tie radīja mītus par periodisku pasaules radīšanu un bojāeju, par mierīgas dzīves un karu periodiem. Jau Platons uzskatīja, ka pasaules attīstības cikls sākas, kad visas planētas atrodas vienā Zodiaka punktā un beidzas, kad planētas iziet visas iespējamās kombinācijas un atkal sapulcējas tajā pašā Zodiaka punktā! Tikai — kur ir šis Zodiaka punkts, tas pagaidām nav zināms. Taču principa būtība ir saglabājusies — jo vairāk planētas satuvinās kādā punktā, jo vairāk haosa, nāvju, postījumu uz Zemes. Un otrādi — jo tālāk planētas no savienošanās, jo vairāk pasaulē izaugsmes, atjaunošanas, attīstības, optimisma.

Praktiski tajā pašā vietā, kurā 2000. gadā notiks "planētu parāde", tā notika 1941. gada aprīļa beigās. Galvenā "parāžu" atšķirība Marsa un Urāna izvietojumā: tie it kā mainās vietām. Tas var mīkstināt "parādes" efektu, jo Marss nes mazāk reformu, negaidītu notikumu. Toties agresivitātes un fanātisma tam ir gana!

Visbeidzot nedaudz optimistiskāka informācija. "Planētu parādē" piedalās Jupiters un Saturns — tie savienojas ik pa 20 gadiem. Viņu savienošanās vienmēr iezīmē jauna pasaules ekonomiskā cikla sākumu. Tas nāk ar jaunu aktivitātes vilni pasaules ekonomikā, palielina ražošanas apjomus, pārdala noieta un ražošanas tirgus. Tātad arī Latvijai parādīsies pakāpeniskas ekonomiskās izaugsmes izredzes. Un tās būs saistītas ar starptautisko integrāciju, ar Austrumu un Rietumu sadarbības iespēju izmantošanu.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!