Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 13. marta sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 16.03.2001., Nr. 43 https://www.vestnesis.lv/ta/id/5244

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas Ziemas sesijas 15. marta sēdē

Vēl šajā numurā

16.03.2001., Nr. 43

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta 13. marta sēdē

Akceptēti noteikumi "Kārtība, kādā pievienotās vērtības nodoklis piemērojams preču piegādēm un pakalpojumiem, kas sniegti ārvalstu diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām un starptautisko organizāciju pārstāvniecībām Latvijas Republikā un ar šīm pārstāvniecībām saistītām personām" .

Akceptēti grozījumi Ministru kabineta 1997.gada 25.marta noteikumos Nr.106 "Noteikumi par muitas tarifu kvotām" .

Valdība akceptēja grozījumu Ministru kabineta 1995.gada 28.februāra noteikumos Nr.42 "Noteikumi par Muitas tarifu padomi" . Grozījumi paredz samazināt Muitas tarifu padomes sastāvu.

Akceptēts rīkojums "Par maksātnespējīgās likvidējamās akciju sabiedrības "Apavu fabrika "Daugava"" darbinieku prasījumu apmierināšanu" .

Ministru kabinets akceptēja rīkojumu "Par maksātnespējīgās likvidējamās sabiedrības ar ierobežotu atbildību "VEF IPR" bijušo darbinieku prasījumu apmierināšanu" . Rīkojums paredz atļaut Privatizācijas aģentūrai no valsts īpašuma objektu privatizācijā gūto ienākumu atskaitījumiem piešķirt maksātnespējīgās likvidējamās sabiedrības ar ierobežotu atbildību "VEF IPR" bijušo darbinieku prasījumu apmierināšanai 3107,89 latus.

Akceptēti noteikumi "Kārtība, kādā tiek iepirkti, realizēti un eksportēti melno un krāsaino metālu atgriezumi un lūžņi" .

Akceptēts rīkojums "Par Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Bulgārijas Republikas Aizsardzības ministrijas līgumu par sadarbību aizsardzības jomā" .

Ministru kabinets akceptēja "Noteikumus par valsts pārvaldes iestāžu, to funkciju, personāla un civildienesta attiecības izbeigušu personu vienotās uzskaites sistēmu" .

Valdība akceptēja noteikumus "Slīteres nacionālā parka individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi" .

Akceptēti "Noteikumi par zaudējumu atlīdzību par īpaši aizsargājamo sugu indivīdu un biotopu iznīcināšanu vai bojāšanu" . Par noteikumu pielikumā minēto pirmās grupas īpaši aizsargājamo sugu indivīdu iznīcināšanu vai bojāšanu zaudējums atlīdzināms 20 minimālo mēnešalgu apmērā, par otrās grupas — četru minimālo mēnešalgu apmērā un par trešās grupas indivīdu iznīcināšanu vai bojāšanu — divu minimālo mēnešalgu apmērā.

Ministru kabinets akceptēja noteikumus "Zīdaiņiem un maziem bērniem paredzētās pārtikas sastāva obligātās nekaitīguma prasības un tās marķējuma un izplatīšanas prasības" . Šie noteikumi nosaka atsevišķai patērētāju grupai — zīdaiņiem (bērni no četru līdz divpadsmit mēnešu vecumam) un maziem bērniem (bērni no viena līdz trīs gadu vecumam) — paredzētās pārtikas sastāva obligātās nekaitīguma prasības, kā arī tās marķējuma un izplatīšanas prasības, lai nodrošinātu attiecīgo produktu nekaitīgumu zīdaiņu un mazu bērnu veselībai un aizsargātu viņu tiesības uz dzīvību un attīstību. Noteikumi neattiecas uz mātes piena aizstājējiem zīdaiņiem.

Akceptēti noteikumi "Mātes piena aizstājēju sastāva obligātās nekaitīguma prasības un to marķējuma un reklāmas prasības" . Tie nosaka atsevišķai patērētāju grupai — zīdaiņiem (bērni līdz divpadsmit mēnešu vecumam) — paredzēto mātes piena aizstājēju sastāva obligātās nekaitīguma prasības, kā arī to marķējuma un reklāmas prasības, lai nodrošinātu attiecīgo produktu nekaitīgumu zīdaiņu veselībai un aizsargātu viņu tiesības uz dzīvību un attīstību.

Ministru kabinets akceptēja noteikumus "Rezidentu sadales un rezidentūras finansēšanas noteikumi" . Tie nosaka kārtību, kādā veicama rezidentu sadale un rezidentūras finansēšana ārstniecības iestādēs, kas iekļautas labklājības ministra apstiprinātajā ārstniecības iestāžu sarakstā un ir tiesīgas apmācīt rezidentus saskaņā ar valsts akreditētu izglītības programmu, kā arī akreditētajās augstskolās tajās rezidentūras specialitātēs, kuru nolikumi apstiprināti likumā noteiktajā kārtībā.

Valdība akceptēja rīkojumu "Nacionālās augu šķirņu padomes nolikums" . Nacionālā augu šķirņu padome ir koordinējoša valsts institūcija, kas nodrošina zinātniski un ekonomiski pamatotas augu šķirņu struktūras veidošanos Latvijā.

Akceptēts rīkojums "Par Ventspils Augstskolas rektora apstiprināšanu" . Par Ventspils Augstskolas rektoru apstiprināts matemātikas doktors Jānis Vucāns.

Valdība akceptēja grozījumus Ministru kabineta 1998.gada 15.decembra noteikumos Nr.456 "Noteikumi par autoceļu valsts aizsardzību un kārtību, kādā ieviešami transportlīdzekļu satiksmes aizliegumi un ierobežojumi" . Grozījumi novērš tiesību normu dublēšanos ar citiem Ministru kabineta noteikumiem.

Akceptēts rīkojums "Par Latvijas Republikas pārstāvju grupu Latvijas Republikas un Grieķijas Republikas apvienotajā komitejā" . Par pārstāvju grupas vadītāju no Latvijas puses apstiprināts ekonomikas ministrs Aigars Kalvītis.

Akceptēti "Noteikumi par Ogres rajona Lielvārdes pilsētas ar lauku teritoriju administratīvās robežas grozīšanu" . Lielvārdes pilsētas administratīvās robežas grozījumi nepieciešami, lai pilsētā iekļautu teritorijas, kuras ir funkcionāli saistītas un kurām ir kopīga infrastruktūra ar pilsētu, kā arī lai sakārtotu pilsētas robežu atbilstoši zemes reformas procesā izveidotajām zemes īpašuma un lietojumu robežām.

Valdība akceptēja grozījumu Ministru kabineta 1998.gada 26.maija noteikumos Nr.202 "Noteikumi par militāra rakstura precēm, kas paredzētas valsts aizsardzības un drošības nodrošinājumam" un grozījumu Ministru kabineta 1997.gada 22.aprīļa noteikumos Nr.152 "Noteikumi par dienesta šaujamieročiem" . Grozījumi minētajos noteikumos pielīdzina Ieslodzījuma vietu pārvaldi Iekšlietu un aizsardzības ministriju struktūrvienībām un rada iespēju tai iegādāties militāra rakstura preces.

Ministru kabinets akceptēja rīkojumu "Par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā" . Latvijas pilsonība naturalizācijas kārtībā piešķirta 317 pilsonības pretendentiem, tai skaitā 58 viņu nepilngadīgajiem bērniem.

Valdība akceptēja rīkojumu "Par pretendentu un ierēdņu vērtēšanas komisiju" . Lai izvērtētu pretendentu atbilstību Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī tās pakļautībā un pārraudzībā esošo iestāžu vadītāju amatiem, apstiprināts personu saraksts, kuras var tikt iekļautas pretendentu un ierēdņu vērtēšanas komisijā.

Valdība akceptēja Latvijas Republikas un Starptautiskā valūtas fonda Ekonomiskās politikas memorandu . Memorandu Latvijas Republikas vārdā parakstīt pilnvarots finansu ministrs Gundars Bērziņš.

Valdība akceptēja rīkojumu "Par maksātnespējīgās likvidējamās akciju sabiedrības "Tolaram Fibers" darbinieku prasījumu apmierināšanu" . Tas paredz atļaut Privatizācijas aģentūrai no valsts īpašuma privatizācijā gūto ienākumu atskaitījumiem piešķirt maksātnespējīgās likvidējamās akciju sabiedrības "Tolaram Fibers" bijušo darbinieku prasījumu apmierināšanai (sociālā nodokļa samaksai un obligātajām iemaksām) 231 791,75 latus.

Akceptēti grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 12.janvāra rīkojumā Nr.25 "Par valsts amatpersonu kandidatūrām Ventspils ostas valdes locekļa amatam" . Rīkojuma trešajā punktā vārdi "ekonomikas ministru V.Makarovu" aizstāti ar vārdiem "ekonomikas ministru A.Kalvīti" un rīkojuma ceturtajā punktā vārdi "vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru V.Balodi" aizstāti ar vārdiem "vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru V.Makarovu".

Pieņemta zināšanai informācija par situāciju Dobeles rajona policijas pārvaldes Īslaicīgās aizturēšanas izolatorā .

Ministru kabinets pieņēma zināšanai informāciju par izstrādājamo tiesību akta projektu par grozījumiem valsts akciju sabiedrības "Privatizācijas aģentūra" statūtos .

Valdība pieņēma zināšanai informāciju par valsts akciju sabiedrības "Privatizācijas aģentūra" likvidācijas procesa finansējumu .

Pieņemts zināšanai pārskats par Centrālās dzīvojamo māju privatizācijas komisijas darbību un dzīvojamo māju privatizācijas procesa norisi 2000.gadā .

Pieņemts zināšanai Makroekonomiskās attīstības scenārijs un fiskālā politika 2002.–2006.gadam . Labklājības ministrijai kopīgi ar Finansu ministriju uzdots sagatavot un iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē konceptuālus priekšlikumus par grozījumiem likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu". Finansu ministrijai kopīgi ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju uzdots sagatavot un iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē priekšlikumus par dabas resursu nodokli. Finansu ministrijai uzdots sagatavot un iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē konceptuālus priekšlikumus par kapitāla pieauguma aplikšanu. Finansu ministrijai uzdots sagatavot un nosūtīt ministrijām veidlapas paraugu informācijas sniegšanai par iznomāto valsts īpašumu un valsts kapitāla daļām. Ministrijām uzdots nedēļas laikā aizpildīt veidlapu un iesniegt to Finansu ministrijā. Finansu ministrijai uzdots divu nedēļu laikā apkopot un izvērtēt saņemto informāciju un iesniegt to Ministru kabinetā. Lai veiktu nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumu aprēķinu 2002.gadam, Valsts zemes dienestam uzdots līdz 1.jūnijam iesniegt Finansu ministrijā oficiālo informāciju par nekustamā īpašuma objektu kadastrālo vērtību.

Pieņemta zināšanai informācija par situāciju Valsts policijas autotransporta līdzekļu apgādē ar degvielu . Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas iesniegtos priekšlikumus: paredzēt 127 300 latu parāda par degvielu segšanu Iekšlietu ministrijai 2001.gadam apstiprināto budžeta līdzekļu ietvaros no programmām 15.00.00 "Pirmsskolas bērnu iestādes" un 23.00.00 "Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs"; paredzēt, ka valsts uzņēmums "Materiālās rezerves" pārskaita valsts budžeta nenodokļu ieņēmumos 180 000 latu no ieņēmumiem, kas iegūti, realizējot valsts rezervēs esošās materiālās vērtības, un paredzēt izdevumu palielinājumu par šo summu budžeta programmā 05.00.00 "Autotransporta uzturēšana" papildu degvielas iegādei. Finansu ministrijai kopīgi ar Iekšlietu ministriju uzdots iekļaut šos priekšlikumus likumprojektā "Par grozījumiem likumā "Par valsts budžetu 2001.gadam"". Iekšlietu ministrijai uzdots jautājumu par papildu finansējuma avotiem degvielas iegādei 2002.gadam iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā, kad tiks skatīts 2002.gada valsts budžeta projekta prioritāšu saraksts.

Valdība izskatīja likumprojektu "Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2001.gadam"" . Ministrijām uzdots izvērtēt likumprojektu "Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 2001.gadam"" un nedēļas laikā iesniegt attiecīgus priekšlikumus Finansu ministrijā. Finansu ministrijai uzdots apkopot iesniegtos priekšlikumus un iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta 3.aprīļa sēdē.

Pieņemta zināšanai informācija par valsts īpašuma privatizāciju 2000.gada ceturtajā ceturksnī . Ekonomikas ministrijai uzdots iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē: noteiktā kārtībā apstiprinātu privatizācijas procesa gada pārskatu; triju nedēļu laikā – informāciju par akciju sabiedrības "Latvijas krājbanka" privatizācijas gaitu.

Valdība pieņēma zināšanai informāciju par valsts īpašuma pārvaldes un apsaimniekošanas koncepcijas īstenošanas gaitu 2000.gada otrajā pusē . Vadības grupas valsts īpašuma pārvaldes un apsaimniekošanas koncepcijas īstenošanai darbs atzīts par neapmierinošu. Ekonomikas ministram Aigaram Kalvītim uzdots izvērtēt nepieciešamību ierosināt disciplinārlietu pret grupas vadītāju. Ekonomikas ministrijai kopīgi ar Finansu ministriju uzdots sagatavot un līdz 23.martam iesniegt Valsts kancelejā Ministru prezidenta rīkojuma projektu par jaunas darba grupas izveidošanu valsts īpašuma pārvaldes un apsaimniekošanas koncepcijas īstenošanai. Valsts kancelejai uzdots sagatavot un divu nedēļu laikā iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē tiesību akta projektu par grozījumiem Valsts civildienesta likumā, paredzot uzdevumu Valsts kancelejai nodrošināt valsts sekretāru darbības pārraudzību.

Ministru kabinets akceptēja koncepciju par elektronisko komerciju . Ekonomikas ministrijai uzdots iesniegt Valsts kancelejā ar Finansu ministriju un pārējām iesaistītajām ministrijām saskaņotu Ministru prezidenta rīkojuma projektu par darba grupas izveidošanu, kura sagatavo un līdz 1.maijam iesniedz Ministru kabinetā rīcības plānu koncepcijas īstenošanai un attiecīgu tāmi.

Pieņemta zināšanai informācija par lietu "SwemBalt v.Latvia" . Finansu ministram Gundaram Bērziņam uzdots no ministrijas līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt Tieslietu ministrijai 10 000 ASV dolāriem ekvivalentu summu eksperta darba samaksai.

Akceptēta Valsts robežsardzes attīstības koncepcija (2001.–2005.gadam) . Ārlietu ministram Indulim Bērziņam uzdots iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta 20.marta sēdē ar Valsts krasta apsardzes dienesta pilnveidošanu saistītus saskaņotus tiesību aktu projektus. Iekšlietu ministrijai uzdots iesniegt Valsts kancelejā Ministru prezidenta rīkojuma projektu par darba grupas izveidošanu Valsts robežsardzes attīstības koncepcijas (2001.–2005.gadam) īstenošanai nepieciešamo normatīvo aktu projektu izstrādāšanai.

Valdības preses departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!