Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2001. gada 13. marta noteikumi Nr. 115 "Kārtība, kādā tiek iepirkti, realizēti un eksportēti melno un krāsaino metālu atgriezumi un lūžņi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 16.03.2001., Nr. 43 https://www.vestnesis.lv/ta/id/5218

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.116

Slīteres nacionālā parka individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi

Vēl šajā numurā

16.03.2001., Nr. 43

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 115

Pieņemts: 13.03.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 115

Rīgā 2001.gada 13.martā (prot. Nr. 11, 7.§)

Kārtība, kādā tiek iepirkti, realizēti un eksportēti melno un krāsaino metālu atgriezumi un lūžņi

Izdoti saskaņā ar likuma "Par uzņēmējdarbību" 32.pantu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā no fiziskajām un juridiskajām personām tiek iepirkti, realizēti un eksportēti metāla atgriezumi un lūžņi, kas radušies saimnieciskās darbības rezultātā rūpniecībā, celtniecībā, lauksaimniecībā, sadzīvē vai citās jomās, kā arī metāla izstrādājumi, kas nav izmantojami paredzētajam mērķim lūzumu, griezumu, nodilumu vai citu iemeslu dēļ (turpmāk — melno un krāsaino metālu atgriezumi un lūžņi).

2. Lai nodarbotos ar melno un krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu iepirkšanu un eksportu, jāsaņem attiecīga licence.

3. Uzņēmējdarbībai ar melno un krāsaino metālu atgriezumiem un lūžņiem ir noteikti šādi licenču veidi:

3.1. licence melno un krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu iepirkšanai:

3.1.1. ar tiesībām iepirkt krāsaino metālu atgriezumus un lūžņus no fiziskajām personām;

3.1.2. bez tiesībām iepirkt krāsaino metālu atgriezumus un lūžņus no fiziskajām personām;

3.1.3. ar tiesībām iepirkt tikai melno metālu atgriezumus un lūžņus;

3.2. licence Latvijā iepirkto melno un krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu eksportam (norādot licencē preces kodu atbilstoši Latvijas kombinētajai nomenklatūrai).

4. Licenci izsniedz Ekonomikas ministrijas izveidota licencēšanas komisija, kurā ir Iekšlietu ministrijas, Finansu ministrijas, Satiksmes ministrijas un Ekonomikas ministrijas pilnvaroti pārstāvji.

5. Licenci melno un krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu iepirkšanai, kā arī Latvijā iepirkto melno un krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu eksportam izsniedz uz gadu.

6. Ja licence izsniegta tikai melno metālu atgriezumu un lūžņu iepirkšanai, licencēšanas komisija ir tiesīga minētās licences termiņu pagarināt, to pārreģistrējot, bet ne ilgāk kā piecus gadus pēc kārtas.

7. Melno un krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu reeksportu veic tikai muitas iestāžu kontrolē.

8. Reeksportam paredzētos melno un krāsaino metālu atgriezumus un lūžņus drīkst uzglabāt, kā arī veikt ar tiem citas darbības tikai muitas noliktavās.

9. Reklamēt uzņēmējdarbību ar melno un krāsaino metālu atgriezumiem un lūžņiem ir atļauts tikai pēc tam, kad saņemta attiecīgā licence.

10. Uzņēmums (uzņēmējsabiedrība), reklamējot uzņēmējdarbību ar melno un krāsaino metālu atgriezumiem un lūžņiem, norāda saņemtās licences numuru un izsniegšanas datumu, kā arī melno un krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu iepirkšanas un uzglabāšanas vietas (norobežota teritorija vai noliktava, kas norādīta licencē un kur drīkst iepirkt un uzglabāt melno un krāsaino metālu atgriezumus un lūžņus) adresi.

11. Iepirktie melno un krāsaino metālu atgriezumi un lūžņi drīkst atrasties tikai licencē norādītajā uzglabāšanas vietā.

12. Licencēšanas komisija anulē izsniegto licenci, ja uzņēmums (uzņēmējsabiedrība):

12.1. triju mēnešu laikā bez attaisnojoša iemesla nav uzsācis darbību, kas norādīta izsniegtajā licencē;

12.2. ir sniedzis nepatiesas ziņas, lai saņemtu licenci;

12.3. ir pārkāpis šajos noteikumos noteikto kārtību;

12.4. ir izdarījis administratīvu pārkāpumu, noziedzīgu nodarījumu vai pārkāpis citas normatīvo aktu prasības;

12.5. nav ievērojis kārtību, kādā uzņēmums (uzņēmējsabiedrība) veic norēķinus ar valsts budžetu.

13. Uzņēmumam (uzņēmējsabiedrībai) anulētā licence netiek atjaunota.

14. Melno un krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu uzglabāšanas vietās jābūt zvērināta notāra apliecinātai licences kopijai.

15. Licenci ir tiesīgs izmantot tikai tas uzņēmums (uzņēmējsabiedrība), kuram licence ir izsniegta. Minētais uzņēmums (uzņēmējsabiedrība) ir atbildīgs par licences izmantošanu.

16. Licencēts uzņēmums (uzņēmējsabiedrība) nav tiesīgs pilnvarot citu juridisko vai fizisko personu iepirkt melno un krāsaino metālu atgriezumus un lūžņus.

17. Licencēts uzņēmums (uzņēmējsabiedrība) savstarpējos norēķinus ar citu juridisko personu ir tiesīgs kārtot tikai ar bankas iestāžu starpniecību.

18. Melno un krāsaino metālu atgriezumus un lūžņus atļauts iepirkt no fiziskajām un juridiskajām personām tikai tiem uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), kuri ir saņēmuši licenci melno un krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu iepirkšanai.

19. Atļauts iepirkt jebkura veida melno un krāsaino metālu atgriezumus un lūžņus, kas radušies saimnieciskās darbības rezultātā rūpniecībā, celtniecībā, lauksaimniecībā, sadzīvē un citās jomās.

20. Melno metālu atgriezumu un lūžņu iepirkšanu no fiziskajām personām noformē ar iepirkšanas aktu, kurā norāda pārdevēja vārdu un uzvārdu, personas kodu, dzīvesvietu un pases vai cita personu apliecinoša dokumenta nosaukumu un numuru, kā arī iepirkto atgriezumu vai lūžņu nosaukumu, izcelsmi un svaru.

21. Melno un krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu iepirkšanu no juridiskajām personām noformē ar stingrās uzskaites preču pavadzīmi–rēķinu.

22. Krāsaino metālu atgriezumus un lūžņus no juridiskajām personām drīkst iepirkt, ja ir sastādīts akts, kas apliecina krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu ieguves pirmavotu un izcelsmi. Viens akta eksemplārs glabājas pie pārdevēja, otrs — pie pircēja. Aktam ir pievienojams dokuments, kas apliecina krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu izcelsmi.

23. Uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības) no fiziskajām personām drīkst iepirkt tikai sadzīves izcelsmes krāsaino metālu atgriezumus un lūžņus.

24. Sadzīves izcelsmes krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu iepirkšanu no fiziskajām personām licencēšanas komisija var atļaut licencētiem uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), kas nostrādājuši vismaz divus gadus un nav izdarījuši šo noteikumu 12.punktā minētos pārkāpumus.

25. Sadzīves izcelsmes krāsaino metālu atgriezumus un lūžņus no fiziskajām personām atļauts iepirkt īpaši norādītās dienās un stundās, ja tiek uzrādīta pārdevēja pase vai cits personu apliecinošs dokuments. Sadzīves izcelsmes krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu iepirkšanu no fiziskajām personām noformē ar iepirkšanas aktu, kurā norāda pārdevēja vārdu un uzvārdu, personas kodu, dzīvesvietu un pases vai cita personu apliecinoša dokumenta nosaukumu un numuru, kā arī iepirkto krāsaino metālu atgriezumu vai lūžņu izcelsmi (piemēram, lietošanai nederīgi saimniecības priekšmeti, mašīnu akumulatori vai cits konkrēts atgriezumu vai lūžņu apraksts).

26. Ja fiziskā persona vēlas pārdot krāsaino metālu atgriezumus un lūžņus, kas nav sadzīves izcelsmes, uzņēmums (uzņēmējsabiedrība) par to nekavējoties ziņo valsts policijai.

27. No fiziskajām personām iepirktos sadzīves izcelsmes krāsaino metālu atgriezumus un lūžņus uzglabā atsevišķi no citiem melno un krāsaino metālu atgriezumiem un lūžņiem.

28. Latvijā iepirkto melno un krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu eksports atļauts tiem uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), kuri noteiktajā kārtībā ir saņēmuši licenci Latvijā iepirkto melno un krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu eksportam.

29. Atzīt par spēku zaudējušiem:

29.1. Ministru kabineta 1996.gada 16.jūlija noteikumus Nr.261 "Kārtība, kādā tiek iepirkti, realizēti un eksportēti melno un krāsaino metālu atgriezumi un lūžņi" (Latvijas Vēstnesis, 1996, 123.nr.; 1998, 265./266.nr.; 2000, 446./447.nr.);

29.2. Ministru kabineta 2000.gada 5.decembra noteikumus Nr.424 "Grozījumi Ministru kabineta 1996.gada 16.jūlija noteikumos Nr.261 "Kārtība, kādā tiek iepirkti, realizēti un eksportēti melno un krāsaino metālu atgriezumi un lūžņi"" (Latvijas Vēstnesis, 2000, 446./447.nr.).

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Ekonomikas ministrs A.Kalvītis

 

Noteikumi stājas spēkā ar 2001.gada 17.martu.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!