Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 1998. gada 24. augusta rīkojums Nr. 589-r "Par norēķinu dokumentiem ar īrniekiem par īri un komunālajiem pakalpojumiem un to uzglabāšanas kārtību Rīgas pašvaldības namu pārvaldēs". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.08.1998., Nr. 248 https://www.vestnesis.lv/ta/id/51483

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas ziņas

Vēl šajā numurā

28.08.1998., Nr. 248

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: rīkojums

Numurs: 589-r

Pieņemts: 24.08.1998.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Rīgas Domes priekšsēdētājs

Rīkojums Nr.589-r

Rīgā 1998.gada 24.augustā

Par norēķinu dokumentiem ar īrniekiem

par īri un komunālajiem pakalpojumiem

un to uzglabāšanas kārtību

Rīgas pašvaldības namu pārvaldēs

Pamatojoties uz Rīgas Domes 04.11.1997. lēmuma Nr.5243 "Par pasākumiem namu pārvalžu darba uzlabošanai" 1.2.punktu un lai nodrošinātu vienotu norēķinu dokumentu ar īrniekiem par īri un komunālajiem pakalpojumiem noformēšanas un uzglabāšanas kārtību Rīgas pašvaldības namu pārvaldēs:

1. Apstiprināt Noteikumus par norēķinu dokumentiem ar īrniekiem par īri un komunālajiem pakalpojumiem un to uzglabāšanas kārtību Rīgas pašvaldības namu pārvaldēs.

2. Apstiprināt vienotu īres un komunālo maksājumu rēķina veidlapas paraugu. Ieteikt veidlapu izmantot arī valsts, kooperatīvajā un privātīpašumā esošajos namos.

3. Uzdot Rīgas priekšpilsētu (rajonu) izpilddirektoriem nodrošināt apstiprinātas rēķina veidlapas ieviešanu namu pārvalžu norēķinos ar īrniekiem un norēķinu dokumentu glabāšanas kārtību saskaņā ar šiem noteikumiem.

4. Noteikt, ka rīkojums stājas spēkā ar 01.09.1998., vienotā īres un komunālo maksājumu rēķina veidlapas parauga ieviešanas termiņš līdz 31.12.1998.

5. Rīgas Domes Informācijas dienestam nodrošināt rīkojuma publicēšanu laikrakstos "Latvijas Vēstnesis" un "Rīgas Balss".

6. Atzīt par spēku zaudējušu Rīgas pilsētas izpilddirektora 05.03.1997. rīkojuma Nr.95-r "Par siltumenerģijas patēriņa norēķinu Rīgas pašvaldības dzīvojamā fondā un grozījumiem Rīgas pilsētas izpilddirektora 10.02.1997. rīkojumā Nr.59-r" 3.punktu.

7. Rīkojumu izpildi kontrolēt Rīgas pilsētas izpilddirektotam A.Grīnbergam.

Rīgas Domes priekšsēdētājs A.Bērziņš

Noteikumi par norēķinu dokumentiem ar īrniekiem

par īri un komunālajiem pakalpojumiem

un to uzglabāšanas kārtību

Rīgas pašvaldības namu pārvaldēs

1. Par dokumentiem, kas saistīti ar norēķiniem ar īrniekiem par īri un komunālajiem pakalpojumiem, tiek uzskatīti:

1.1. Dzīvojamo telpu īres līgumi un privatizēto dzīvokļu apsaimniekošanas, nedzīvojamo telpu nomas un pakalpojumu piegādes līgumi.

1.2. Latvijas Republikas Ministru kabineta un Rīgas Domes lēmumi un rīkojumi par īres un komunālo pakalpojumu tarifiem, maksas aprēķināšanas kārtība u.c. norēķinus reglamentējošie tiesību akti un normatīvi.

1.3. Komunālo pakalpojumu sniedzēju organizāciju noteiktie komunālo pakalpojumu tarifi un namu pārvaldēm izsniegtie rēķini.

1.4. Dokumenti par mēraparātu uzstādīšanu (pie patērētājiem) un pieņemšanu.

1.5. Izstādītie rēķini par komunālajiem pakalpojumiem (no pakalpojumu sniedzējām organizācijām).

1.6. Atskaites par mēraparātu rādījumiem norēķina mēnesī.

1.7. Sākotnējo aprēķinu formas par siltuma un ūdens patēriņu.

1.8. Iesniegumi un apliecinoši dokumenti par pagaidu vai ilgstošu prombūtni.

1.9. Izdruka ar dzīvojamās mājas raksturojumu norēķina mēnesī (dzīvokļa numurs, atbildīgais īrnieks, dzīvokļa platība, vidējais iedzīvotāju skaits norēķina mēnesī, tukšie dzīvokļi, nomas platības un nomnieku darbības virziens, dati par skaitītāju esamību pie patērētājiem, dati par atslēgšanos no apkures un karstā ūdens apgādes, dati par komunālo pakalpojumu piegādes pārtraukumiem u.c.).

1.10. Izdruka ar datiem dzīvojamajai mājai par katra dzīvokļa īres un komunālo maksājumu lielumu norēķina mēnesī, kā arī parādiem.

2. Visiem norēķinu dokumentiem jābūt ar nosaukumu, atbildīgās personas parakstītiem, datētiem.

3. Namu pārvaldēs jābūt ar rīkojumu norīkotai atbildīgai personai, kuras pārziņā glabājas norēķinu dokumenti. Īres līgumi tiek glabāti pie lietvedes.

4. Dzīvokļu īres un privatizēto dzīvokļu apsaimniekošanas līgumi tiek glabāti pastāvīgi, pārējie norēķinu dokumenti tiek glabāti 5 gadus, ja nav noteikts citādi.

5. Īrniekiem īres un komunālo pakalpojumu apmaksas kvītis jāglabā ne mazāk kā 5 gadus.

6. Namu pārvalžu darbinieku pienākums, pēc īrnieku pieprasījuma, ir uzrādīt īres un komunālo pakalpojumu maksas aprēķinu pamatojošus dokumentus.

7. Noteikumu izpildes kontroli uzdot Rīgas Domes Komunālajam departamentam.

PASV-P~1.JPG (63547 BYTES)

Rīgas Domes priekšsēdētājs A.Bērziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!