Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1998. gada 8. decembra noteikumi Nr. 450 "Enerģijas patērētāju komitejas nolikums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.12.1998., Nr. 367/368 https://www.vestnesis.lv/ta/id/50852

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 451

Grozījums Ministru kabineta 1997.gada 7.oktobra noteikumos Nr.348 "Atsevišķu uzņēmējdarbības veidu licencēšanas noteikumi"

Vēl šajā numurā

11.12.1998., Nr. 367/368

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 450

Pieņemts: 08.12.1998.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 450

Rīgā 1998.gada 8.decembrī (prot. Nr. 66, 17.§)

Enerģijas patērētāju komitejas nolikums

Izdoti saskaņā ar Enerģētikas likuma 88.panta trešo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Enerģijas patērētāju komiteja (turpmāk - komiteja) ir konsultatīva institūcija, kas veic Enerģētikas likumā noteiktos uzdevumus.

2. Komitejas darbību finansē Ekonomikas ministrija tai iedalīto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.

3. Komitejas lēmumiem ir ieteikuma raksturs.

II. Komitejas funkcijas un tiesības

4. Komitejai ir šādas funkcijas:

4.1. apzināt visu enerģijas patērētāju grupu intereses un nodrošināt to aizsardzību energoapgādē un energoapgādes regulēšanā;

4.2. normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā pārstāvēt un aizstāvēt visu enerģijas patērētāju grupu intereses energoapgādē un energoapgādes regulēšanā;

4.3. ja radušās domstarpības starp enerģijas patērētājiem un ražotājiem vai piegādātājiem, izvērtēt, analizēt un apkopot enerģijas patērētāju iesniegtās sūdzības un sniegt attiecīgus skaidrojumus vai atzinumus Energoapgādes regulēšanas padomei (turpmāk - padome), kā arī sniegt attiecīgu informāciju patērētājiem;

4.4. veikt energoapgādes pakalpojumu tirgus izpēti un sniegt patērētājiem salīdzināmu informāciju par energoapgādes pakalpojumiem, to izmantošanas iespējām un nosacījumiem;

4.5. sniegt padomei ziņojumus par situāciju energoapgādes uzņēmumos, ja tiek skartas enerģijas patērētāju intereses;

4.6. enerģijas patērētāju aizsardzības pasākumu organizēšanā, informācijas apmaiņā un, ja nepieciešams, tehniskās palīdzības sniegšanā sadarboties ar enerģijas patērētāju interešu aizsardzības sabiedriskajām organizācijām un to apvienībām, kas izveidotas un darbojas saskaņā ar normatīvajiem aktiem;

4.7. citas normatīvajos aktos noteiktās funkcijas.

5. Komitejai ir šādas tiesības:

5.1. apkopot un analizēt informāciju par enerģijas patērētāju tiesību ievērošanu energoapgādē, iesniegt Ekonomikas ministrijā priekšlikumus par nepieciešamajiem grozījumiem enerģijas patērētāju tiesību aizsardzības normatīvajos aktos, kā arī normatīvajos aktos, kas reglamentē enerģētikas nozari;

5.2. savas kompetences ietvaros pieprasīt un saņemt no energoapgādes uzņēmumiem vai citām juridiskajām un fiziskajām personām informāciju, kas saistīta ar enerģijas patērētāju interešu aizsardzību un ir nepieciešama likumā noteikto komitejas uzdevumu veikšanai.

III. Komitejas darbība

6. Komitejas sastāvā ir septiņi locekļi. Komitejas locekļi no komitejas locekļu vidus ievēlē komitejas priekšsēdētāju.

7. Komitejas priekšsēdētājs ir padomes loceklis un ir tiesīgs pieaicināt divus komitejas locekļus darbam padomē bez balsstiesībām.

8. Komitejas priekšsēdētājs bez īpaša pilnvarojuma pārstāv komiteju, kā arī enerģijas patērētāju intereses padomē, valsts un pašvaldību institūcijās un energoapgādes uzņēmumos.

9. Komitejas locekļi no komitejas locekļu vidus ievēlē komitejas priekšsēdētāja vietnieku uz priekšsēdētāja prombūtnes laiku.

10. Komitejas sēdes notiek ne retāk kā reizi divos mēnešos. Tās sasauc un vada komitejas priekšsēdētājs. Komitejas priekšsēdētājs sēdes laiku un darba kārtību paziņo komitejas locekļiem ne vēlāk kā trīs darbdienas pirms attiecīgās sēdes.

11. Ja nepieciešama jautājuma steidzama izskatīšana, komitejas ārkārtas sēdi sasauc pēc komitejas priekšsēdētāja vai vismaz triju komitejas locekļu pieprasījuma.

12. Komiteja ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās vismaz četri komitejas locekļi.

13. Komiteja lēmumus pieņem ar klātesošo komitejas locekļu vienkāršu balsu vairākumu, atklāti balsojot. Ja balsis sadalās līdzīgi, izšķirošā ir komitejas priekšsēdētāja balss. Balsošanas rezultātus ieraksta sēdes protokolā.

14. Komitejas sēdes tiek protokolētas. Sēdes protokolu paraksta komitejas priekšsēdētājs un tas komitejas loceklis, kurš sēdi protokolē.

15. Katrs komitejas loceklis ir tiesīgs iesniegt priekšlikumus izskatīšanai komitejas sēdē. 

Ministru prezidents V.Krištopans

Ekonomikas ministrs A.Šlesers

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!