Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
1998. gada 29. oktobra likums "Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.11.1998., Nr. 337/338 https://www.vestnesis.lv/ta/id/50690

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts akciju sabiedrības "Latvijas Dzelzceļš" informācija

Par kravu pārvadājumu tarifu politiku 1999. gadam

Vēl šajā numurā

11.11.1998., Nr. 337/338

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 29.10.1998.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem

I nodaļa.
Vispārīgie noteikumi

 

1.pants. Likumā lietotie termini

(1) Likumā lietotie termini atbilst likumā "Par nodokļiem un nodevām", Muitas likumā un likumā "Par muitas nodokli (tarifiem)" lietotajiem terminiem, ja šajā likumā nav noteikts citādi.

(2) Likumā ir lietoti arī šādi termini:

1) akcīzes nodokļa marka — Valsts ieņēmumu dienesta izdota speciāla tabakas izstrādājumu akcīzes nodokļa marka, kas paredzēta tikai cigarešu marķēšanai un tiek piestiprināta cigarešu kārbiņai; tā apliecina, ka ar akcīzes nodokļa marku marķētie tabakas izstrādājumi ir ņemti valsts kontrolē atbilstoši tabakas izstrādājumiem noteiktā akcīzes nodokļa (turpmāk — nodoklis) samaksas nosacījumiem, un to, ka tabakas izstrādājumiem ir legāla izcelsme;

2) akcīzes preču noliktava — tabakas izstrādājumu akcīzes preču noliktava — Valsts ieņēmumu dienesta kontrolēta vieta, kur noliktavas turētājs ražo, pārstrādā, uzglabā, ieved, saņem vai nosūta tabakas izstrādājumus, piemērojot atlikto nodokļa maksāšanu saskaņā ar šā likuma nosacījumiem;

3) noliktavas turētājs — akcīzes preču noliktavas turētājs — juridiskā persona, kurai ir Valsts ieņēmumu dienesta atļauja turēt akcīzes preču noliktavu un kuras īpašumā vai valdījumā ir akcīzes preču noliktava;

4) licencēts importētājs — juridiskā persona, kura Ministru kabineta noteiktajā kārtībā saņēmusi licenci tabakas izstrādājumu ievešanai Latvijas Republikas muitas teritorijā izlaišanai brīvam apgrozījumam un kurai nav noliktavas turētāja statusa.  

2.pants. Likuma darbības sfēra

(1) Šis likums nosaka kārtību, kādā tabakas izstrādājumi tiek aplikti ar nodokli, un tas attiecas uz jebkurām darbībām, kas Latvijas Republikas muitas teritorijā tiek veiktas ar tabakas izstrādājumiem, ieskaitot tabakas izstrādājumu ražošanu, pārstrādi, glabāšanu, realizēšanu, ievešanu, izvešanu un pārvadāšanu.

(2) Kārtību, kādā veicama uzņēmējdarbība ar tabakas izstrādājumiem Latvijas Republikas muitas teritorijā (ražošana, pārstrāde, glabāšana, realizācija, ievešana, izvešana un pārvadāšana), nosaka likumi un Ministru kabineta noteikumi.

3.pants. Ar nodokli apliekamais objekts

(1) Ar nodokli apliekamais objekts ir tabakas izstrādājumi, kas pilnīgi vai daļēji gatavoti no tabakas vai tabakas aizstājējiem un paredzēti smēķēšanai:

1) cigāri un cigarellas;

2) cigaretes;

3) smēķējamā tabaka:

a) smalki sagriezta tabaka, kas paredzēta cigarešu uztīšanai,

b) cita smēķējamā tabaka.

(2) Ar nodokli apliekamo tabakas izstrādājumu kodi saskaņā ar Latvijas kombinēto nomenklatūru norādīti šā likuma pielikumā.

(3) Par cigāriem un cigarellām uzskatāmi tabakas izstrādājumi, kuri pilnīgi vai daļēji sastāv no satītām tabakas lapām vai tabakas aizstājējiem un kuru ārējais apvalks ir no dabiskās tabakas vai jebkura cita tabaku saturoša materiāla.

(4) Par cigaretēm uzskatāmi tabakas izstrādājumi, kuri pilnīgi vai daļēji sastāv no sagrieztām tabakas lapām vai sagrieztiem tabakas aizstājējiem un kuri ietīti papīrā vai jebkurā citā tabaku nesaturošā materiālā.

(5) Par smēķējamo tabaku uzskatāmi tabakas izstrādājumi, kuri pilnīgi vai daļēji sastāv no sagrieztām tabakas lapām un kurus var smēķēt bez rūpnieciskas papildu apstrādes.

4.pants. Nodokļa maksātāji

Nodokļa maksātāji ir:

1) fiziskās vai juridiskās personas vai ar līgumu vai norunu saistītas fizisko vai juridisko personu grupas, kas ieved tabakas izstrādājumus Latvijas Republikas muitas teritorijā izlaišanai brīvam apgrozījumam;

2) noliktavas turētāji šajā likumā noteiktajos gadījumos.  

5.pants. Akcīzes nodokļa markas

(1) Ar akcīzes nodokļa markām nemarķētas cigaretes aizliegts uzglabāt un realizēt Latvijas Republikas muitas teritorijā, izņemot šā panta otrajā daļā noteiktos gadījumus.

(2) Ar akcīzes nodokļa markām nemarķētas cigaretes atļauts uzglabāt un realizēt Latvijas Republikas muitas teritorijā:

1) akcīzes preču noliktavās;

2) Muitas likumā un Ministru kabineta noteikumos paredzētajās vietās, kur tabakas izstrādājumus atļauts uzglabāt un realizēt bez nodokļa samaksas.

(3) Ar akcīzes nodokļa markām atļauts marķēt cigaretes:

1) Latvijas teritorijā — tikai akcīzes preču noliktavās;

2) ārvalstīs — ievešanai Latvijas Republikas muitas teritorijā.

(4) Kārtību, kādā cigaretes marķējamas ar akcīzes nodokļa markām, nosaka Ministru kabinets.

6.pants. Akcīzes preču noliktava

(1) Tabakas izstrādājumu ražošana, pārstrāde un fasēšana atļauta tikai akcīzes preču noliktavā.

(2) Tabakas izstrādājumu uzglabāšana, piemērojot atlikto nodokļa maksāšanu, kā arī neapstrādātas tabakas uzglabāšana atļauta tikai akcīzes preču noliktavā, izņemot Muitas likumā noteiktos gadījumus.

(3) Noliktavas turētājs atbild par visiem tabakas izstrādājumiem, kuri atrodas akcīzes preču noliktavā, kā arī uzskaita un reģistrē jebkuras darbības ar tiem šajā akcīzes preču noliktavā.

(4) Lai izveidotu un turētu akcīzes preču noliktavu, noliktavas turētājs iesniedz šā likuma 13.pantā noteikto nodrošinājumu.

(5) Kārtību, kādā atļauts izveidot un turēt akcīzes preču noliktavu, nosaka Ministru kabinets.

7.pants. Nodokļa likmes un to piemērošana

(1) Tabakas izstrādājumiem nodokli aprēķina pēc šādām likmēm:

1) cigāriem un cigarellām (par 1000 cigāriem vai cigarellām) — 11 latu;

2) cigaretēm:

a) ar filtru (par 1000 cigaretēm) — 4,5 lati,

b) bez filtra (par 1000 cigaretēm) — 5,5 lati;

3) smēķējamai tabakai (par 1000 gramiem tabakas) — 5,5 lati.

(2) Ar nodokli apliekamā cigarete (ar filtru vai bez tā) ir tāda cigarete, kuras garums nepārsniedz 90 milimetrus (neieskaitot filtru vai iemuti).

(3) Par cigareti, kuras garums pārsniedz 90 milimetrus (neieskaitot filtru vai iemuti), bet nepārsniedz 180 milimetrus (neieskaitot filtru vai iemuti), nodoklis maksājams dubultā apmērā; par cigareti, kuras garums pārsniedz 180 milimetrus (neieskaitot filtru vai iemuti), bet nepārsniedz 270 milimetrus (neieskaitot filtru vai iemuti), nodoklis maksājams trīskāršā apmērā utt.

8.pants. Atbrīvojumi

Ar nodokli neapliek:

1) Ministru kabineta noteiktajā kārtībā:

a) denaturētus tabakas izstrādājumus,

b) tabakas izstrādājumus, kurus izmanto tabakas izstrādājumu kvalitātes noteikšanai,

c) tabakas izstrādājumus, kuri zuduši nepārvaramas varas dēļ;

2) tabakas izstrādājumus, kurus fiziskā persona Latvijas Republikas muitas teritorijā ieved personiskam patēriņam:

a) līdz 200 cigaretēm,

b) līdz 20 cigāriem vai cigarellām,

c) līdz 200 gramiem smēķējamās tabakas,

d) citus tabakas izstrādājumus, proporcionāli nepārsniedzot iepriekšminēto atļauto daudzumu.

II nodaļa.
Nodokļa aprēķināšana un maksāšana

 

9.pants. Nodokļa aprēķināšana

Nodokli aprēķina pēc šā likuma 7.pantā noteiktajām likmēm:

1) tabakas izstrādājumiem, kurus ieved Latvijas Republikas muitas teritorijā;

2) tabakas izstrādājumiem, kurus izved no akcīzes preču noliktavas ;

3) cigaretēm, kuras marķējamas ar akcīzes nodokļa markām, saņemot šīs markas.  

10.pants. Nodokļa maksāšana

(1) Nodokļa taksācijas periods ir viens kalendāra mēnesis.

(2) Nodokļa maksāšanai drīkst izmantot tikai bezskaidras naudas norēķinus.

(3) Licencēts importētājs vai noliktavas turētājs nodokli par cigaretēm, ja šajā likumā nav noteikts citādi, maksā vienā no šādiem gadījumiem:

1) pirms akcīzes nodokļa marku saņemšanas;

2) par taksācijas periodā saņemtajām akcīzes nodokļa markām 15 dienu laikā pēc taksācijas perioda beigām.

(4) Licencēts importētājs aprēķināto nodokli par tabakas izstrādājumiem (izņemot cigaretes), kuri no ārvalstīm ievesti Latvijas Republikas muitas teritorijā izlaišanai brīvam apgrozījumam, samaksā kredītiestādē pirms tabakas izstrādājumu uzrādīšanas muitas iestādē, ja šajā likumā nav noteikts citādi.

(5) Noliktavas turētājs par taksācijas periodu aprēķināto nodokli par tabakas izstrādājumiem (izņemot cigaretes), kuri taksācijas periodā izvesti no akcīzes preču noliktavas, iemaksā valsts budžetā 15 dienu laikā pēc taksācijas perioda beigām, ja šajā likumā nav noteikts citādi.

11.pants. Nodokļa deklarācija

(1) Nodokļa deklarāciju par taksācijas periodu nodokļa maksātājs iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam 15 dienu laikā pēc attiecīgā taksācijas perioda beigām.

(2) Noliktavas turētājs iesniedz nodokļa deklarāciju par katru akcīzes preču noliktavu atsevišķi.

(3) Nodokļa deklarācijas veidlapu apstiprina Ministru kabinets.

12.pants. Akcīzes nodokļa marku izsniegšana un saņemšana

(1) Akcīzes nodokļa markas izsniedz Valsts ieņēmumu dienests.

(2) Akcīzes nodokļa markas var saņemt:

1) licencēti importētāji;

2) noliktavas turētāji.

(3) Saņemot akcīzes nodokļa markas, licencēts importētājs vai noliktavas turētājs šā likuma 13.pantā paredzētajā kārtībā iesniedz nodrošinājumu par tādu nodokļa samaksu, kas atbilst izsniegto akcīzes nodokļa marku daudzumam, ja šajā likumā nav noteikts citādi.

(4) Ja licencēts importētājs vai noliktavas turētājs atdod saņemtās, bet neizmantotās vai bojātās akcīzes nodokļa markas Valsts ieņēmumu dienestam, to iegādes izdevumus sedz licencēts importētājs vai noliktavas turētājs, kas saņēmis attiecīgās akcīzes nodokļa markas, izņemot šā panta sestajā un devītajā daļā minētos gadījumus.

(5) Atdotās akcīzes nodokļa markas ir iznīcināmas, izņemot tās, kuras ir akcīzes nodokļa marku ražotājuzņēmuma oriģināliepakojumā. Izdevumus, kas saistīti ar atdoto akcīzes nodokļa marku iznīcināšanu, sedz licencēts importētājs vai noliktavas turētājs, kas atdevis akcīzes nodokļa markas, i z ņemot šā panta sestajā daļā minēto gadījumu.

(6) Ja Valsts ieņēmumu dienests licencētam importētājam vai noliktavas turētājam izsniedzis bojātas vai nederīgas akcīzes nodokļa markas, šā panta ceturtajā un piektajā daļā minētie izdevumi licencētam importētājam vai noliktavas turētājam nav jāsedz. Valsts ieņēmumu dienests atdotās bojātās vai nederīgās akcīzes nodokļa markas apmaina pret jaunām akcīzes nodokļa markām.

(7) Ja licencēts importētājs vai noliktavas turētājs atdod taksācijas periodā saņemtās, bet neizmantotās vai bojātās akcīzes nodokļa markas Valsts ieņēmumu dienestam 15 dienu laikā pēc taksācijas perioda beigām, nodoklis, kura lielums aprēķināts atbilstoši saņemtajām akcīzes nodokļa markām, licencētam importētājam vai noliktavas turētājam nav jām a ksā.

(8) Ja licencēts importētājs vai noliktavas turētājs atdod saņemtās, bet neizmantotās vai bojātās akcīzes nodokļa markas Valsts ieņēmumu dienestam un nodoklis ir samaksāts atbilstoši atdotajām akcīzes nodokļa markām, samaksātais nodoklis tiek pārskaitīts turpmākajiem nodokļa maksājumiem vai pēc attiecīgā licencēta importētāja vai noliktavas turētāja pieprasījuma tiek atmaksāts 30 dienu laikā pēc šā panta ceturtajā un piektajā daļā minēto izdevumu segšanas.

(9) Ja licencēts importētājs vai noliktavas turētājs atdod saņemtās, bet neizmantotās akcīzes nodokļa markas to ražotājuzņēmuma oriģināliepakojumā, šā panta ceturtajā un piektajā daļā minētie izdevumi licencētam importētājam vai noliktavas turētājam nav jāsedz.

13.pants. Nodrošinājumi

(1) Lai veiktu uzņēmējdarbību ar tabakas izstrādājumiem un izmantotu atlikto nodokļa maksāšanu, licencēts importētājs un noliktavas turētājs iesniedz nodrošinājumu šajā pantā noteiktajā kārtībā.

(2) Nodrošinājuma lielums nevar būt mazāks par nodokli, kas aprēķināts par attiecīgo tabakas izstrādājumu daudzumu, ar kuru tiks veikta uzņēmējdarbība, piemērojot atlikto nodokļa maksāšanu, izņemot šā panta trešajā un ceturtajā daļā minētos gadījumus.

(3) Nodrošinājums nav jāiesniedz par cigaretēm, ja licencēts importētājs vai noliktavas turētājs atbilstoši saņemtajām akcīzes nodokļa markām aprēķināto nodokli samaksā pirms akcīzes nodokļa marku saņemšanas.

(4) Ministru kabinets paredz nosacījumus, kuru izpildes gadījumā noliktavas turētājam, kas ražo tabakas izstrādājumus, var samazināt nodrošinājuma lielumu.

(5) Licencēts importētājs vai noliktavas turētājs var iesniegt šādus nodrošinājumus:

1) vienreizēju nodrošinājumu, kas paredzēts aprēķinātā nodokļa parāda vienam noteiktam apjomam;

2) vispārēju nodrošinājumu, kas paredzēts noteiktam laika periodam un aprēķinātā nodokļa parāda noteiktam apjomam.

(6) Nodrošinājums tiek dots, izpildot vienu no šādiem nosacījumiem:

1) iemaksājot drošības naudu;

2) iesniedzot saistības izpildes apdrošināšanas polisi;

3) iesniedzot kredītiestādes galvojumu;

4) licencētam importētājam vai noliktavas turētājam noslēdzot ķīlas līgumu ar Valsts ieņēmumu dienestu.

(7) Ja attiecīgais licencēts importētājs vai noliktavas turētājs, kas atdod taksācijas periodā saņemtās, bet neizmantotās vai bojātās akcīzes nodokļa markas Valsts ieņēmumu dienestam 15 dienu laikā pēc taksācijas perioda beigām, pirms akcīzes nodokļa marku saņemšanas ir iesniedzis vienreizēju nodrošinājumu, kurš aprēķināts atbilstoši izsniegtajām akcīzes nodokļa markām, tad nodrošinājums, kas atbilst nodokļa summai, kuru nosaka atbilstoši atdotajām akcīzes nodokļa markām, tiek dzēsts vai atdots iesniedzējam pēc šā likuma 12.panta ceturtajā un piektajā daļā minēto izdevumu segšanas.

(8) Kārtību, kādā iesniedzami, dzēšami un atdodami nodrošinājumi, nosaka Ministru kabinets.

14.pants. Atliktās nodokļa maksāšanas piemērošana, pārvietojot tabakas izstrādājumus

(1) Licencēts importētājs drīkst piemērot atlikto aprēķinātā nodokļa maksāšanu par tabakas izstrādājumiem, kurus ieved Latvijas Republikas muitas teritorijā to pārvietošanai uz akcīzes preču noliktavu.

(2) Noliktavas turētājs drīkst piemērot atlikto aprēķinātā nodokļa maksāšanu par tabakas izstrādājumiem, kurus:

1) no vienas akcīzes preču noliktavas pārvieto uz citu akcīzes preču noliktavu;

2) izved no akcīzes preču noliktavas to tālākai izvešanai no Latvijas Republikas muitas teritorijas;

3) ieved Latvijas Republikas muitas teritorijā to pārvietošanai uz akcīzes preču noliktavu.

(3) Licencēts importētājs, kas veic šā panta pirmajā daļā minētās darbības, un noliktavas turētājs, kas veic šā panta otrajā daļā minētās darbības, nemaksā aprēķināto nodokli, ja Valsts ieņēmumu dienestam iesniedz dokumentus, kas apliecina, ka tabakas izstrādājumi atbilst vienam no šādiem nosacījumiem:

1) tie ir saņemti akcīzes preču noliktavā;

2) tie ir izvesti no Latvijas Republikas muitas teritorijas.

(4) Licencēts importētājs vai noliktavas turētājs, kas par tabakas izstrādājumiem, kurus pārvieto saskaņā ar šā panta pirmo vai otro daļu, neiesniedz šā panta trešajā daļā minētos dokumentus, maksā aprēķināto nodokli pēc šā likuma 7.pantā noteiktās likmes.

III nodaļa.
Noliktavas turētāja pienākumi

15.pants. Prasības, kas izvirzāmas noliktavas turētājam, kurš ražo tabakas izstrādājumus izvešanai no Latvijas Republikas muitas teritorijas vai realizācijai beznodokļu tirdzniecības veikalos

Noliktavas turētājam, kas ražo tabakas izstrādājumus izvešanai no Latvijas Republikas muitas teritorijas vai realizācijai beznodokļu tirdzniecības veikalos, jāizpilda viena no šādām prasībām:

1) uz katra tabakas izstrādājuma iesaiņojuma (kārbiņas) jābūt labi saskatāmam uzrakstam "EKSPORTS" vai tā tulkojumam angļu valodā "EXPORT" vai uzrakstam "BEZ NODOKĻIEM" vai tā tulkojumam angļu valodā "DUTY FREE";

2) katram tabakas izstrādājuma iesaiņojumam (kārbiņai) jābūt marķētam atbilstoši saņēmējvalsts prasībām.  

16.pants. Tabakas izstrādājumu inventarizācija

(1) Noliktavas turētāja pienākums ir inventarizēt tabakas izstrādājumus, kas atrodas akcīzes preču noliktavā, pēc stāvokļa uz pēctaksācijas perioda pirmo datumu.

(2) Inventarizācijas rezultāti uzrādāmi grāmatvedības reģistros un nodokļa deklarācijā šajā likumā noteiktajā termiņā.

(3) Ja inventarizācijā tiek konstatēta grāmatvedības reģistru un inventarizācijas datu atšķirība, novērtējumu starpība — pārpalikums vai iztrūkums (izlaupījums, zaudējums, zudums u.c.) — uzrādāma gan grāmatvedības reģistros, gan nodokļa deklarācijā, ievērojot šādu kārtību:

1) ja inventarizācijā konstatēts pārpalikums, to apliek ar nodokli pēc šā likuma 7.pantā noteiktās likmes;

2) ja inventarizācijā konstatēts iztrūkums, to apliek ar nodokli pēc šā likuma 7.pantā noteiktās likmes, izņemot gadījumu, kad iztrūkums radies šā likuma 8.panta 1.punkta "c" apakšpunktā minēto zaudējumu rezultātā.

IV nodaļa.
Nobeiguma noteikumi

17.pants. Atbildība par šā likuma pārkāpumiem

(1) Nodokļa maksātājs, kas nav iesniedzis nodokļa deklarāciju noteiktā termiņā vai nav to iesniedzis vispār, nav ievērojis šajā likumā noteikto nodokļa samaksas termiņu vai ir samazinājis ar nodokli apliekamā objekta apjomu, par izdarītajiem pārkāpumiem atbild saskaņā ar šo likumu un likumu "Par nodokļiem un nodevām".

(2) Noliktavas turētājs, kas izved tabakas izstrādājumus no Latvijas Republikas muitas teritorijas vai realizē beznodokļu tirdzniecības veikaliem, nenodrošinot šā likuma 15.pantā minēto prasību izpildi, samaksā nodokli atbilstoši šā likuma 7.panta likmēm un soda naudu nodokļa apmērā.

(3) Attiecīgajām valsts uzraudzības un kontroles iestādēm ir tiesības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā konfiscēt tabakas izstrādājumus, kuri ievesti Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvesti no akcīzes preču noliktavas, nesamaksājot par tiem nodokli un neiesniedzot šā likuma 13.pantā noteikto nodrošinājumu par minēto darbību izpildi.

(4) Konfiscētie tabakas izstrādājumi iznīcināmi Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.

(5) Ja fiziskā vai juridiskā persona veic jebkuras darbības ar tabakas izstrādājumiem, neievērojot šā likuma nosacījumus, Valsts ieņēmumu dienestam ir tiesības nodokļa summu, kas nav nomaksāta atbilstoši šā likuma 7.panta likmēm, bezstrīdus kārtībā piedzīt valsts budžetā un iekasēt soda naudu divsimt procentu apmērā no nenomaksātās nodokļa summas.

18.pants. Nodokļa jautājumos pieņemto lēmumu pārsūdzēšanas kārtība

Nodokļa jautājumos pieņemto lēmumu nodokļa maksātājs ir tiesīgs pārsūdzēt likumā "Par nodokļiem un nodevām" noteiktajā kārtībā.

Pārejas noteikumi

1. Šā likuma 5.panta otrā un trešā daļa un 6.panta pirmā daļa attiecībā uz tabakas izstrādājumu ražošanas uzņēmumiem, kas saņēmuši licenci tabakas izstrādājumu izgatavošanai un realizācijai, piemērojama, sākot ar 1999.gada 1.jūliju.

2. Līdz 1999.gada 30.jūnijam tabakas izstrādājumu ražošanas uzņēmumi, kas saņēmuši licenci tabakas izstrādājumu izgatavošanai un realizācijai:

1) ir nodokļa maksātāji un drīkst saņemt akcīzes nodokļa markas saskaņā ar šā likuma 12.panta otro daļu;

2) nodokli par katras pagājušās dekādes faktisko apgrozījumu maksā kārtējā mēneša 13. un 23.datumā un nākamā mēneša 3.datumā, bet ne vēlāk kā 30 dienu laikā no akcīzes nodokļa marku saņemšanas dienas;

3) nemaksā nodokli par saražoto produkciju, kuru:

a) izved uz akcīzes preču noliktavu,

b) izved no Latvijas Republikas muitas teritorijas,

c) izved uz muitas noliktavu.

3. Ja pārejas noteikumu 2.punktā minētie uzņēmumi ražo tabakas izstrādājumus izvešanai no Latvijas Republikas muitas teritorijas vai realizācijai beznodokļu tirdzniecības veikalos, tiem jāizpilda viena no šā likuma 15.panta 1. vai 2. punktā minētajām prasībām.

4. Ministru kabinets līdz 2003.gadam izstrādā šā likuma grozījumus, lai saskaņotu cigaretēm noteikto akcīzes nodokļa likmju sistēmu ar attiecīgajām Eiropas Savienības prasībām.

 

Likums stājas spēkā 1999.gada 1.janvārī.

Likums Saeimā pieņemts 1998.gada 29.oktobrī.

 

Valsts prezidents G.Ulmanis

Rīgā 1998.gada 11.novembrī

Likuma "Par akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem"
pielikums

Akcīzes nodoklis tabakas izstrādājumiem piemērojams precēm, kuras saskaņā ar Latvijas kombinēto nomenklatūru atbilst šādiem kodiem:

1) cigāriem un cigarellām — 2402 10 00 0;

2) cigaretēm:

a) ar filtru — 2402 20 10 1 un 2402 20 90 1,

b) bez filtra — 2402 20 10 9 un 2402 20 90 9;

3) smēķējamai tabakai — 2403 10 10 0 un 2403 10 90 0.

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!