Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
1998. gada 22. oktobra likums "Grozījumi Muitas likumā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.10.1998., Nr. 321 https://www.vestnesis.lv/ta/id/50468

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījumi Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā

Vēl šajā numurā

29.10.1998., Nr. 321

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 22.10.1998.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Muitas likumā

Izdarīt Muitas likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1997, 15.nr.; 1998, 12.nr.) šādus grozījumus:  

1. Papildināt 1.pantu ar divdesmit otro daļu šādā redakcijā:  

"(22) Principāls — persona, kura pati vai ar pilnvarotā pārstāvja starpniecību, iesniedzot attiecīgo deklarāciju, uzņemas atbildību par tranzīta procedūras veikšanu."  

2. Izslēgt 19.panta otro daļu.  

3. Aizstāt 37.pantā vārdus "trīs gadus" ar vārdiem "divus gadus".  

4. Aizstāt 41.panta pirmās daļas 1.punktā vārdus "triju gadu" ar vārdiem "divu gadu".  

5. Aizstāt 67.panta pirmās daļas 3.punktā vārdu "muitas" ar vārdiem "Latvijas Republikas lauksaimniecības attīstības gada programmā noteiktajiem".  

6. Aizstāt 93.panta pirmajā daļā vārdus "Preču valdītājs" ar vārdu "Principāls".  

7. 94.pantā:

aizstāt pirmajā daļā vārdus "Persona, kas pārvieto preces tranzīta procedūrā (principāls)" ar vārdu "Principā ls";

izteikt otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Neietekmējot principāla atbildību, kas noteikta šā panta pirmajā daļā, preču pārvadātājs vai saņēmējs, kas pieņem preces, zinot, ka tās ir pakļautas tranzīta procedūrai, arī ir atbildīgs par preču uzrādīšanu galamērķa muitas iestādei, ievērojot noteiktās prasības preču identificēšanai."  

8. Papildināt 114.pantu ar trešo, ceturto un piekto daļu šādā redakcijā:

"(3) Ministru kabinets nosaka kārtību, kādā veicami muitas kontroles pasākumi intelektuālā īpašuma aizsardzībai, aizliedzot kontrafaktu un pirātisku preču izlaišanu brīvam apgrozījumam, izvešanu, atpakaļizvešanu, ievešanu muitas noliktavā, ievešanu pārstrādei, ievešanu pārstrādei muitas kontrolē un ievešanu uz laiku.

(4) Kontrafakta prece šā likuma izpratnē ir prece (ieskaitot tās iesaiņojumu, pavaddokumentus, lietošanas instrukciju, garantijas dokumentus un reklāmas materiālus, ņemot tos kopumā ar preci vai atsevišķi), kas bez likumīgā preču zīmes īpašnieka atļaujas marķēta ar tām pašām vai līdzīgām precēm reģistrētu preču zīmi vai ar plaši pazīstamu preču zīmi. Par kontrafaktu preci atzīstama arī prece, kas marķēta ar preču zīmi, kas ir tik līdzīga reģistrētai vai plaši pazīstamai preču zīmei, ka iespējama to sajaukšana.

(5) Pirātiska prece šā likuma izpratnē ir darba (ieskaitot dizaina darbu) vai dizainparauga kopija (eksemplārs), kuru izgatavo un izplata bez autortiesību, blakustiesību vai dizainparauga tiesību īpašnieka atļaujas. Attiecībā uz dizaina darbu vai dizainparaugu pirātiska prece atzīstama par to īpašnieka tiesību pārkāpumu neatkarīgi no tā, vai minētais darbs vai dizainparaugs ir reģistrēts. Darba (dizainparauga) tiesību īpašniekam pielīdzināmas arī personas, kurām nodotas šīs tiesības."  

9. Izslēgt F sadaļu "Muitas atvieglojumi atsevišķām ārvalstu personu kategorijām".

Likums Saeimā pieņemts 1998.gada 22.oktobrī.  

Valsts prezidents G.Ulmanis

Rīgā 1998.gada 29.oktobrī

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!