Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
1998. gada 17. septembra likums "Par kompensāciju izmaksas atjaunošanu administratīvi nepamatoti izsūtītajām personām un šīm personām piešķirto īpašuma kompensācijas sertifikātu dzēšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.09.1998., Nr. 280/281 https://www.vestnesis.lv/ta/id/49869-par-kompensaciju-izmaksas-atjaunosanu-administrativi-nepamatoti-izsutitajam-personam-un-sim-personam-pieskirto-ipasuma-kompensa...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Соглашение между Правительством Латвийской Республики и Правительством Республики Узбекистан о сотрудничестве в области стандартизации, метрологии и сертификации

Vēl šajā numurā

29.09.1998., Nr. 280/281

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 17.09.1998.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi

un Valsts prezidents izsludina šādu likumu:

Par kompensāciju izmaksas atjaunošanu

administratīvi nepamatoti izsūtītajām personām un šīm personām piešķirto

īpašuma kompensācijas sertifikātu dzēšanu

 

1.pants. Šis likums nosaka kārtību, kādā atjaunojama kompensāciju izmaksa un dzēšami īpašuma kompensācijas sertifikāti, kas saskaņā ar Ministru kabineta 1996.gada 23.aprīļa noteikumiem nr.148 "Kārtība, kādā atdodama manta vai atlīdzināma tās vērtība personām, kuru administratīvā izsūtīšana no Latv i jas PSR vai KPFSR sastāvā iekļautās Latvijas PSR teritorijas daļas atzīta par nepamatotu", kuri ar Satversmes tiesas 1998.gada 10.jūnija spriedumu atzīti par spēkā neesošiem no to pieņemšanas brīža, piešķirti administratīvi nepamatoti izsūtītajām personām par naudā neizmaksāto atņemtās mantas vērtības daļu.

 

2.pants. Rajonu padomes vai republikas pilsētu domes (turpmāk — pašvaldības) pārskata tos lēmumus par īpašuma kompensācijas sertifikātu (turpmāk — sertifikāti) piešķiršanu administratīvi nepamatoti izsūtītajām personām (šo personu nāves gadījumā — viņu mantiniekiem) par atņemto mantu, kuri saskaņā ar Ministru kabineta 1996.gada 23.aprīļa noteikumiem nr.148 "Kārtība, kādā atdodama manta vai atlīdzināma tās vērtība personām, kuru administratīvā izsūtīšan a no Latvijas PSR vai KPFSR sastāvā iekļautās Latvijas PSR teritorijas daļas atzīta par nepamatotu" pieņemti laikposmā no 1996.gada 2.maija līdz 1998.gada 10.jūnijam, un nosaka, ka minētajām personām ir tiesības dzēst piešķirtos sertifikātus šajā likumā pa r edzētajā kārtībā.

 

3.pants. Sertifikāti dzēšami, izmaksājot kompensāciju naudā — 28 latus par vienu sertifikātu saskaņā ar pašvaldības lēmumu.

 

4.pants. Pašvaldības pārskata tos lēmumus par atteikšanos pieņemt pieteikumus no administratīvi nepamatoti izsūtītajām personām (viņu mantiniekiem), kuri sakarā ar Ministru kabineta 1996.gada 23.aprīļa noteikumos nr.148 "Kārtība, kādā atdodama manta vai atlīdzināma tās vērtība personām, kuru administratīvā izsūtīšana no Latvijas PSR vai KPFSR sastāvā iekļautās La t vijas PSR teritorijas daļas atzīta par nepamatotu" minētā pieteikumu pieņemšanas termiņa — 1996.gada 1.marta — izbeigšanos pieņemti laikposmā no 1996.gada 2.maija līdz 1998.gada 10.jūnijam, un lēmumus par kompensācijas aprēķināšanu administratīvi nepamato t i izsūtītajām personām (viņu mantiniekiem), ja minētās personas par atņemto mantu nevēlas saņemt atlīdzību sertifikātos, un atbilstoši Ministru padomes 1992.gada 26.maija lēmumam nr.191 "Par Nolikuma par kārtību, kādā atdodama manta vai atlīdzināma tās vē r tība pilsoņiem, kuru administratīvā izsūtīšana no Latvijas PSR atzīta par nepamatotu, grozīšanu" pieņem attiecīgus lēmumus.

 

5.pants. Ja tiesa ir iecēlusi mantojuma aizgādni, sertifikātu dzēšanas un naudas izmaksas procesā mantinieku intereses nodrošina mantojuma aizgādnis.

 

6.pants. Pašvaldības līdz 1998.gada 15.septembrim saskaņā ar šā likuma pielikumu iesniedz Latvijas Attīstības aģentūras Privatizācijas un sertifikācijas informatīvā nodrošinājuma centram (turpmāk — Informācijas centrs) to personu sarakstus, kurām dzēšami sertifikāti (turpmāk —saraksts).

 

7.pants. Sastādot sarakstu, pašvaldība pārbauda, vai bijušajam mantas īpašniekam nav anulēts politiski represētās personas statuss. Ja personai, kurai par atņemto mantu piešķirta kompensācija, ir anulēts politiski represētās personas statuss, pašvaldība atceļ attiecīgo lēmumu par sertifikātu piešķiršanu, paziņo par to kredītiestādei, kurai ir nosūtīts attiecīgais lēmums, un Informācijas centram. Kredītiestāde, kurai nosūtī t s attiecīgais pašvaldības lēmums, anulē lēmumā minēto sertifikātu skaitu.

 

8.pants. Informācijas centrs divu nedēļu laikā pēc pašvaldību iesniegto sarakstu saņemšanas tos pārbauda. Ja Informācijas centrā nav ziņu par sarakstā minētajām personām vai sarakstā tiek atklātas pretrunas, kļūdas vai neprecizitātes, Informācijas centrs informē par to pašvaldību un, ja nepieciešams, pieprasa papildu ziņas.

 

9.pants. Pašvaldība nosūta Informācijas centram šā likuma 8.pantā minētās papildu ziņas ne vēlāk kā nedēļas laikā pēc pieprasījuma saņemšanas un, ja nepieciešams, izdara grozījumus lēmumā par sertifikātu piešķiršanu.

 

10.pants. Pārbaudīto sarakstu Informācijas centrs nosūta attiecīgajai kredītiestādei un informē par to Valsts kasi.

 

11.pants. Pēc tam, kad no Informācijas centra saņemti pārbaudītie saraksti, kredītiestāde sagatavo un nosūta kompensācijas saņēmējam uzaicinājumu ierasties kredītiestādē un pārskaitīt sertifikātus uz Informācijas centra atvērto īpašo privatizācijas sertifikātu kontu (turpmāk — īpaš a is sertifikātu konts).

 

12.pants. Ja kompensācijas saņēmējs kompensācijas saņemšanas brīdī uz īpašo sertifikātu kontu ir pārskaitījis mazāk sertifikātu, nekā viņam ir tiesības dzēst, izmaksājamā summa tiek pārrēķināta atbilstoši īpašajā sertifikātu kontā ieskaitīto sertifikātu nominālvērtībai.

 

13.pants. Ja kompensācijas saņēmēja privatizācijas sertifikātu kontā kompensācijas izmaksas brīdī ir mazāk sertifikātu, nekā viņam ir tiesības dzēst, kompensācijas saņēmējs ir tiesīgs izvēlēties vienu no šādiem var iantiem:

1) papildināt sertifikātu skaitu privatizācijas sertifikātu kontā līdz dzēšamo sertifikātu skaitam;
2) noslēgt ar kredītiestādi, kura izmaksā kompensāciju, līgumu par aizdevuma saņemšanu trūkstošo sertifikātu iegādei, lai papildinātu privatizācijas sertifikātu kontu līdz dzēšamo sertifikātu skaitam.
 

14.pants. Pēc pārskaitījumu apliecinošo dokumentu saņemšanas Valsts kase pārskaita valsts budžeta līdzekļus kompensācijas saņēmēja atvērtajā norēķinu kontā tajā kredītiestādē, kurā atvērts kompensācijas saņēmēja privatizācijas sertifikātu konts.

 

15.pants. Pēc naudas līdzekļu ieskaitīšanas kompensācijas saņēmēja kontā kredītiestādei ir tiesības bezstrīdus kārtībā no tā norakstīt šā likuma 13.panta otrajā punktā minētajā aizdevuma līgumā norādīto summu .

 

16.pants. Kompensāciju izmaksa, dzēšot sertifikātus, notiek līdz 1999.gada 31.decembrim īpašos Ministru kabineta noteikumos reglamentētajā kārtībā.

 

17.pants. Netiek dzēsti tie sertifikāti un kompensācija naudā netiek izmaksāta par tiem sertifikātiem, kuri kompensācijas izmaksas laikā ir ieķīlāti vai par kuriem ir izsniegta maksājumu garantija un ķīla vai garantija turpina pastāvēt līdz 1999.gada 31.decembrim.

Pārejas noteikums

Ar šā likuma spēkā stāšanos spēku zaudē Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi nr. 295 "Kārtība, kādā dzēšami administratīvi nepamatoti izsūtītajām personām par atņemto mantu piešķirtie īpašuma kompensācijas sertifikāti" (Latvijas Vēstnesis, 1998, 235./236.nr.).

Likums Saeimā pieņemts 1998.gada 17.septembrī.

 

Valsts prezidents G.Ulmanis

Rīgā 1998.gada 29.septembrī

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!