Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1998. gada 4. augusta noteikumi Nr. 283 "Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes aizsargjoslas noteikšanas metodika". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.08.1998., Nr. 228/229 https://www.vestnesis.lv/ta/id/49315

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.284

Ūdenstilpju un ūdensteču aizsargjoslu noteikšanas metodika

Vēl šajā numurā

07.08.1998., Nr. 228/229

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 283

Pieņemts: 04.08.1998.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas Republikas Ministru kabinets

1998.gada 4.augustā Noteikumi Nr. 283

Rīgā (prot. Nr. 42, 7.§)

Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes aizsargjoslas noteikšanas metodika

Izdoti saskaņā ar Aizsargjoslu likuma 59.pantu

I. Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes aizsargjoslas noteikšana

1. Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes (turpmāk — piekraste) aizsargjoslas robežas nosaka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izveidota komisija, bet teritoriju plānojumos iezīmē attiecīgo pašvaldību speciālisti.

2. Piekrastes aizsargjoslas sauszemes robežas nosaka pa izteiktām kontūrām dabā, piemēram, ceļiem, meža nogabaliem, kvartālstigām, grāvjiem, elektropārvades līnijām, zemes īpašumu robežām vai pa iedomātu līniju. Ja ir mainījušās zemes īpašuma robežas, aizsargjoslas robežas koriģē.

3. Jūras aizsargjoslas robežu ūdenī nosacīti nosaka pa 10 m izobātu.

4. Krasta kāpu aizsargjoslas platumu erozijas apdraudētajās vietās nosaka, ņemot vērā krasta erozijas dinamiku. Minētajās vietās reizi 3–5 gados aizsargjoslas robežas pārskata, nosaka no jauna un iezīmē teritoriju plānojumos.

5. Ierobeţ otas saimnieciskās darbības joslas robežu nosaka no krasta kāpu aizsargjoslas ārējās robežas līdz piekrastes aizsargjoslas ārējai robežai.

II. Piekrastes aizsargjoslas apzīmēšana dabā

6. Piekrastes aizsargjoslu dabā apzīmē ar speciālām informatīvām zīmēm (pielikums). Speciālo informatīvo zīmju izvietojumu dabā nosaka un teritoriju plānojumos iezīmē attiecīgo pašvaldību speciālisti.

7. Speciālo informatīvo zīmju izgatavošanu un izvietošanu paredzētajās vietās nodrošina attiecīgā pašvaldība, kas sedz atbilstošos izdevumus no sava vides aizsardzības speciālā budžeta. Par speciālo informatīvo zīmju saglabāšanu ir atbildīgs zemes īpašnieks, nomnieks vai lietotājs.

III. Vides aizsardzības prasības

8. Apdzīvoto vietu attīstību un paplašināšanu piekrastes aizsargjoslā plāno iekšzemes virzienā, izvairoties no meža zemju transformācijas.

9. Maģistrālo komunikāciju (piemēram, gāzes vadi un naftas vadi, elektropārvades līnijas) trases plāno ārpus jūras aizsargjoslas un krasta kāpu aizsargjoslas un nosaka iespējami īsāko pievadu piekrastes aizsargjoslā esošajiem patērētājiem.

 

P283.JPG (20810 BYTES)

Ministru prezidents G.Krasts

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra vietā — aizsardzības ministrs T.Jundzis

 

Pielikums
Ministru kabineta
1998.gada 4.augusta noteikumiem Nr. 283

Speciālā informatīvā zīme piekrastes aizsargjoslas apzīmēšanai

 

1. Pamatzīme: balts kvadrāts ar noapaļotiem stūriem zaļā ietvarā, zaļa stilizētas ozollapas un viļņu piktogrammas kontūra.

2. Zīmes izmēri:

2.1. pamatzīme — 600 x 600 mm, 300 x 300 mm, 150 x 150 mm, 75 x 75 mm;

2.2. poligrāfiskajos izdevumos — atbilstoši lietotajam mērogam, bet ne mazāka kā 5 x 5 mm.

3. Zīmes krāsa, ja zīmju izgatavošanai izmanto ALCOR pašlīmējošās plēves, — tumši zaļā 120 560, baltā 120 249.

4. Mēroga siets zīmju projekta tehniskajos zīmējumos — 5 x 5 mm (ja zīmes izmērs ir 150 x 150 mm). 6 mm no zīmes ārējās malas ir 4 mm plats ietvars ar noapaļotiem stūriem. Noapaļojuma iekšējais R ir 10 mm, ārējais R — 14 mm. Piktogrammas taisnās līnijas atrodas ne tuvāk kā 5 mm no ietvara iekšmalas. Piktogrammas veidojumā izmantotas 6 mm, 9 mm, 10 mm platas vai platākas joslas. Attālumi starp joslu taisnajām līnijām — attiecīgi 3 mm, 6 mm, 9 mm un vairāk.

5. Ieteicamā informatīvo zīmju izgatavošanas tehnoloģija — izgriešana no ALCOR pašlīmējošās plēves vai sietspiedes izmantošana. Ja informatīvās zīmes izgatavo pēc projekta vairumā, ir nepieciešama autoruzraudzība un zīmējums atbilstoši paraugam izgatavojams datorgrafikā.

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra vietā — aizsardzības ministrs T.Jundzis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!