Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1998. gada 26. maija noteikumi Nr. 199 "Valstij piekritīgās mantas realizācijas ieņēmumu sadales kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.05.1998., Nr. 155/156 https://www.vestnesis.lv/ta/id/48367-valstij-piekritigas-mantas-realizacijas-ienemumu-sadales-kartiba

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.200

Valsts atbalsta uzraudzības komisijas nolikums

Vēl šajā numurā

28.05.1998., Nr. 155/156

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 199

Pieņemts: 26.05.1998.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas Republikas Ministru kabinets

1998.gada 26.maijā Noteikumi nr. 199

Rīgā (prot. nr.26, 18.§)

Valstij piekritīgās mantas

realizācijas ieņēmumu sadales kārtība

Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta

iekārtas likuma 14.panta 3.punktu

 

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā valstij piekritīgās mantas realizācijas ieņēmumi sadalāmi:

1.1. valsts institūcijām — Valsts policijai, Robežsardzei, Jūras spēkiem un Zemessardzei —, kuru budžetā saskaņā ar normatīvajiem aktiem ieskaitāmi tās konfiscētās mantas realizācijas ieņēmumi, kuru minētās institūcijas aizturējušas, izņēmušas un aprakstījušas;

1.2. Lauku attīstības fondam, ja realizēta konfiscētā vai bezīpašnieka lauksaimniecības produkcija un pārtikas produkti.

2. Šie noteikumi nav piemērojami, nosakot uzrādītās un konfiscētās mantas realizācijas ieņēmumu sadales kārtību. Minētos ieņēmumus sadala atbilstoši likumam "Par atlīdzību mantas uzrādītājam muitas noteikumu un nodokļu likumu pārkāpumu gadījumos" un Ministru kabineta noteikumiem par uzrādītās un konfiscētās mantas realizācijas ieņēmumu sadales kārtību un atlīdzības apmēra noteikšanu mantas uzrādītājam.

3. Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālā iestāde pēc lēmuma par mantas konfiskāciju vai atzīšanu par bezīpašnieka mantu pieņemšanas atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par valstij piekritīgās mantas uzskaiti, novērtēšanu un realizāciju uzskaita konfiscēto vai bezīpašnieka mantu, sastāda mantas aprakstes un novērtējuma aktu, izveido mantas novērtēšanas komisiju, organizē mantas realizāciju un uzskaita un sadala mantas realizācijas ieņēmumus.

4. Mantas novērtēšanas komisija:

4.1. novērtē konfiscēto vai bezīpašnieka mantu, ņemot vērā vidējās tirgus cenas (atskaitot izdevumus) mantas novērtēšanas brīdī;

4.2. mantas aprakstes un novērtējuma aktā norāda mantas realizācijas ieņēmumu procentuālo sadali.

5. Ja mantu aizturējusi, izņēmusi un aprakstījusi viena valsts institūcija, mantas realizācijas ieņēmumi tai piešķirami normatīvajos aktos noteiktajā apmērā.

6. Mantas realizācijas ieņēmumu sadales procenti attiecīgi samazināmi un nosakāmi proporcionāli normatīvajos aktos noteiktajiem procentiem, ja konfiscētās mantas aizturēšanā, izņemšanā un aprakstīšanā piedalījušās:

6.1. divas valsts institūcijas, — katras institūcijas budžetā ieskaitāmi 50 procenti no mantas realizācijas ieņēmumiem;

6.2. trīs valsts institūcijas, — katras institūcijas budžetā ieskaitāmi 33,3 procenti no mantas realizācijas ieņēmumiem.

7. Ja realizēta konfiscētā lauksaimniecības produkcija un pārtikas produkti, kuru aizturēšanā, izņemšanā un aprakstīšanā piedalījusies:

7.1. viena valsts institūcija, — valsts institūcijas budžetā ieskaitāmi 62 procenti no mantas realizācijas ieņēmumiem un Lauku attīstības fondā — 38 procenti;

7.2. divas valsts institūcijas, — katras valsts institūcijas budžetā ieskaitāmi 38 procenti no mantas realizācijas ieņēmumiem un Lauku attīstības fondā — 24 procenti.

8. Ja normatīvajos aktos nav paredzēts konfiscētās mantas realizācijas ieņēmumus ieskaitīt valsts institūciju budžetā, tad 50 procentu no konfiscētās un bezīpašnieka lauksaimniecības produkcijas un pārtikas produktu realizācijas ieņēmumiem ieskaita Lauku attīstības fondā un 50 procentu — valsts vai pašvaldības budžetā.

9. Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālā iestāde triju dienu laikā pēc konfiscētās vai bezīpašnieka mantas realizācijas ieņēmumu ieskaitīšanas valsts budžetā (klasifikācijas kods "Valsts un pašvaldības mantas realizācijas ieņēmumi") no šiem ieņēmumiem atskaita dokumentāri apliecinātos mantas glabāšanas un realizācijas izdevumus, bet pārējo summu atbilstoši šiem noteikumiem ieskaita valsts institūciju vai pašvaldību budžetos un Lauku attīstības fondā.

 

Ministru prezidents G.Krasts

Ekonomikas ministrs L.Strujevičs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!