• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par "Latvijas Kuģniecības" privatizācijas noteikumu pildīšanu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.03.2001., Nr. 39 https://www.vestnesis.lv/ta/id/4773

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju

Vēl šajā numurā

09.03.2001., Nr. 39

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par "Latvijas Kuģniecības" privatizācijas noteikumu pildīšanu

No trim valsts akciju sabiedrības "Latvijas kuģniecība" (LK) privatizācijas pretendentiem, kas iekļauti Ministru kabineta apstiprinātajā tā dēvētajā garajā sarakstā, Privatizācijas aģentūra (PA) saņēmusi gan 5000 ASV dolāru dalības maksu, gan arī parakstītu vispārējo konfidencialitātes līgumu. Par to trešdien, 7.martā, kārtējā preses konferencē informēja PA ģenerāldirektors Jānis Naglis. Tas ļauj secināt, ka visas trīs kompānijas vēlas turpināt dalību LK privatizācijā.

Saskaņā ar LK privatizācijas grafiku trijās darba dienās pēc vispārējā konfidencialitātes līguma iesniegšanas un dalības maksas pārskaitīšanas rezultātu fiksēšanas PA valdē, t.i., 14.martā, pretendentiem, kuri noteiktajā termiņā iesnieguši parakstītu vispārējo konfidencialitātes līgumu un samaksājuši dalības maksu, PA nosūtīs uzaicinājumu iesniegt sākotnējo cenas piedāvājumu akciju paketes pirkšanai, informācijas memorandu par privatizējamo akciju sabiedrību (pie tā pašlaik rūpīgi strādā konsultanti un LK vadība, kā arī auditori un PA speciālisti), privatizācijas noteikumus, akciju paketes pirkuma līguma kontroleksemplāru, informāciju par zvērināta notāra, kuram jāiesniedz sākotnējais akciju paketes cenas piedāvājums, vārdu, uzvārdu, prakses vietas nosaukumu, adresi un citas ziņas, kā arī pārtulkotu "Nolikumu par privatizējamās valsts akciju sabiedrības "Latvijas kuģniecība" privatizācijas noteikumu 11.6.5.punkta izpildes kārtību", kurā reglamentēta sākotnējo piedāvājumu atvēršanas procedūra.

Pēc tam pretendentu rīcībā ir 21 diena sākotnējo piedāvājumu iesniegšanai — tas jāizdara līdz 4.aprīlim.

Nākamajā dienā, t.i., 5.aprīlī, PA uzaicinās zvērinātu notāru izsniegt tam glabāšanā nodoto sākotnējo piedāvājumu aploksnes. PA pārstāvji notāra klātbūtnē atvērs aploksnes un lūgs notāru apliecināt dokumentu uzrādīšanas laiku, un šim apliecinājumam tiks pievienoti arī aploksnē esošie dokumenti, ja tādi būs.

Vēl pēc dienas — 6.aprīlī — PA plāno sākotnējos piedāvājumus kopā ar tajos iekļauto informāciju un finansu konsultantu komentāriem iesniegt Ministru kabinetā akciju paketes minimālās pārdošanas cenas jeb izsoles sākumcenas noteikšanai. Paredzams, ka tas notiks 10.aprīlī, kad MK apstiprinās arī to pretendentu sarakstu, kuriem būs atļauts piedalīties izsolē, t.i., tā dēvēto īso sarakstu.

Septiņu dienu laikā — tātad līdz 17.aprīlim Privatizācijas aģentūrai vajadzētu saņemt parakstītu valdības lēmumu. Īsajā sarakstā neiekļautajiem pretendentiem tiks nosūtīts paziņojums, ka tie nepiedalīsies LK turpmākajā privatizācijā, savukārt šajā sarakstā iekļautie pretendenti saņems uzaicinājumu apmeklēt datu telpu un iemaksāt drošības naudu — 5 miljonus ASV dolāru, kā arī datu telpas apmeklējuma instrukciju un informāciju par MK noteikto akciju paketes minimālo pārdošanas cenu.

27.aprīlī PA ar lēmumu fiksēs drošības naudu iemaksājušo un visus nepieciešamos dokumentus iesniegušo pretendentu sarakstu, un no 30.aprīļa līdz 4.maijam pretendenti varēs strādāt datu telpās. Katram pretendentam būs iekārtota atsevišķa šāda telpa, un nevienam no viņiem nav paredzētas nekādas īpašas priekšrocības, uzsvēra J.Naglis. Pretendenti nebūšot atkarīgi no kādas amatpersonas vai LK darbinieka kaprīzēm. Visi varēs saņemt pilnīgi vienādu informāciju. Joprojām ir spēkā noteiktais izsoles datums — 11.maijs.

Vaicāts, kāds varētu izskatīties aprīlī apstiprināmais LK privatizācijas pretendentu īsais saraksts, PA vadītājs prognozēja, ka tas būšot tieši tāds pats kā pašreizējais garais saraksts. Vismaz pagaidām neesot saņemta nekāda kompromitējoša informācija par kādu no pretendentiem. Savukārt pretendenti ir darījuši visu, kas paredzēts privatizācijas noteikumos, un tā informācija, ko PA iesniegs Ministru kabinetam, nebūšot par pamatu kāda pretendenta diskvalifikācijai.

Gita Kronberga, "LV" nozares redaktore

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!