Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1998. gada 31. marta noteikumi Nr. 116 "Noteikumi par 1998.gadā veicamajiem maksājumiem par uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) valsts kapitāla izmantošanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.04.1998., Nr. 87/88 https://www.vestnesis.lv/ta/id/47544

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.117

Noteikumi par Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes noteikto sankciju režīmu pret Sjerraleoni

Vēl šajā numurā

02.04.1998., Nr. 87/88

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 116

Pieņemts: 31.03.1998.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 116

Rīgā 1998.gada 31.martā (prot. nr. 17 19.§)

Noteikumi par 1998.gadā veicamajiem maksājumiem par uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) valsts kapitāla izmantošanu

Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likuma 14.panta trešo daļu 

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā 1998.gadā veicami maksājumi par uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) valsts kapitāla izmantošanu (turpmāk — maksājumi par valsts kapitāla izmantošanu), lai nodrošinātu likuma "Par valsts budžetu 1998.gadam" 2.pielikumā noteikto valsts pamatbudžeta ieņēmumu izpildi, kā arī saskaņā ar likuma "Par Latvijas Republikas valsts uzņēmumu" 23.pantu un likuma "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļu pārvaldi uzņēmējsabiedrībās" 32.pantu.

2. Maksājumus par valsts kapitāla izmantošanu veic par iepriekšējo pārskata gadu pēc stāvokļa uz pārskata gada pēdējo dienu.

3. Maksājumus par valsts kapitāla izmantošanu veic:

3.1. uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības), kas uz pārskata gada pēdējo dienu bija valsts uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības);

3.2. privatizējamie valsts uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības), ja līdz pārskata gada pēdējai dienai nebija stājies spēkā ar privatizāciju veicošo institūciju noslēgtais līgums par attiecīgo uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) privatizāciju;

3.3. uzņēmējsabiedrības, kuru pamatkapitālā ir valsts kapitāla daļa, ja līdz pārskata gada pēdējai dienai nebija stājies spēkā ar privatizāciju veicošo institūciju noslēgtais līgums par valsts kapitāla daļu privatizāciju;

3.4. uzņēmējsabiedrības, kuras pārskata gadā ir izveidojušās, privatizējot valsts uzņēmumus (uzņēmējsabiedrības), ja to pamatkapitālā uz pārskata gada pēdējo dienu ir palikusi valsts kapitāla daļa.

4. Maksājumus par valsts kapitāla izmantošanu iemaksā valsts pamatbudžetā 10 dienu laikā pēc gada pārskata iesniegšanas Valsts ieņēmumu dienestā.

5. Maksājumus par valsts kapitāla izmantošanu veic šādā apmērā:

5.1. valsts uzņēmumi un privatizējamie valsts uzņēmumi — 15 procentu apmērā no peļņas, kas paliek attiecīgo uzņēmumu rīcībā pēc nodokļu samaksas;

5.2. valsts uzņēmējsabiedrības un privatizējamās valsts uzņēmējsabiedrības — dividendēs sadalāmās peļņas apmērā;

5.3. pārējās uzņēmējsabiedrības, kurās ir valsts kapitāla daļa, — dalībnieku vai akcionāru kopsapulces noteikto dividenžu apmērā atbilstoši valstij piederošo kapitāla daļu (akciju) skaitam.

6. Maksājumus par valsts kapitāla izmantošanu iemaksā valsts pamatbudžetā, ja valsts kapitāla daļas turētājs ir:

6.1. valsts institūcija, kuru Ministru kabinets ir iecēlis par valsts kapitāla daļas turētāju, ja kapitāla daļu uzņēmējsabiedrībā ir ieguldījusi valsts;

6.2. Privatizācijas aģentūra, ja valsts kapitāla daļa uzņēmējsabiedrībā ir izveidojusies:

6.2.1. privatizācijas procesā vai privatizācijas rezultātā;

6.2.2. nododot valsts kapitāla daļu privatizācijai;

6.2.3. kapitalizējot valsts budžetā ieskaitāmo nodokļu maksājumu pamatparādus;

6.3. valsts uzņēmējsabiedrība, privatizējamā valsts uzņēmējsabiedrība vai uzņēmējsabiedrība, kurai nodota pārvaldīšanā valsts kapitāla daļa citā uzņēmējsabiedrībā.

7. Valsts pilnvarnieks nodrošina, lai šajos noteikumos paredzētie maksājumi par valsts kapitāla izmantošanu tiktu veikti noteiktajā termiņā un apmērā.

8. Atvieglojumus šajos noteikumos paredzētajiem maksājumiem par valsts kapitāla izmantošanu var piešķirt Ministru kabinets, pamatojoties uz ministriju un Privatizācijas aģentūras motivētiem priekšlikumiem par to pārziņā esošajiem valsts uzņēmumiem un privatizējamajiem valsts uzņēmumiem.

9. Ja šajos noteikumos paredzētie maksājumi netiek veikti noteiktajā termiņā un apmērā, nokavēto maksājumu summu palielina atbilstoši Latvijas Bankas noteiktajai refinansēšanas likmei kavējuma laikposmā.

10. Valsts ieņēmumu dienests uzskaita un kontrolē valsts pamatbudžetā veicamos maksājumus par valsts kapitāla izmantošanu. Ja minētie maksājumi netiek veikti noteiktajā termiņā un apmērā, Valsts ieņēmumu dienests piedzen tos bezstrīda kārtībā inkasācijas uzdevumā, norakstot attiecīgos līdzekļus no valsts uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību), privatizējamo valsts uzņēmumu ( uzņēmējsabiedrību) vai uzņēmējsabiedrību ar valsts kapitāla daļu kontiem bankā, kā arī izņemot skaidro naudu no kases. 

Ministru prezidents G.Krasts

Finansu ministrs R.Zīle

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!